Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedetlen, rossz kutya...

Engedetlen, rossz kutya probléma. Harap, ugrál, húz a pórázon. Mit tegyek? Már annyi mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Van két kutyánk, egy 1 éves és egy 2 éves. Az egyik beagle a másik pásztorkutya keverék. A gond velük az, hogy nagyon hiperaktívak. Sétálni a pásztorkutyával lehetetlen. Imád menni, ahogy meglátja a pórázt ugrándozik, meg boldog, de ahogy kiérünk elkezd húzni, hörög, morog az emberekre, megy a kerítésekhez, ahol más kutyák ugatnak. Próbáltam már, hogy rászóltam, nem ért semmit, visszahúztam, nem ért semmit, megálltam, az se ért semmit. Mit tegyek még? Vele az is probléma még, hogy ha pihen, van csak egyszerűen felemeljük, akkor megkapja a kezünk.

A másik eleinte szépen ment a pórázon, mostmár összevissza kacsázik előttem, én majd' elesek minden második lépésnél, mert annyira megy jobbra-balra és szimatol. Neki se ér semmit, akármit csinálok. Plusz sír az egyik, ha a másikkal megyek sétálni, verik a kerítést. Ha valaki jön hozzánk ugrálnak, az ablaküveget ütik a mancsukkal, a kilincset nyomkodják, kaparják az ajtót, hogy bejöhessenek. (Kinti-benti kutyák.)

Már annyi könyvet elolvastam, különböző praktikkat is kipróbáltunk, de semmi haszna.

Másnak hogy sikerült olyan szépen megnevelni a kutyát, hogy rá se bagózik a többire az utcán, nem ugrál, hallgat a szóra? Segítsetek kérlek!


2014. dec. 26. 22:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
1. ponthoz meg még annyi, hogy kimaradt, hogy akkor csatolod fel a pórázt, mikor már eléggé lenyugodott.
2014. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Egy kutyasuli tényleg rengeteget segít, persze ha egész héten csak a heti 1-2 kutyasulis foglalkozás van nekik, az még nem elég. :)

Mindenesetre én is pont olyan voltam, hogy elolvastam a létező összes kutyanevelős könyvet, aztán 2 év alatt nem bírtam laza pórázon sétálást elérni a kissé önfejű kutyámnál. :D Elmentem a suliba, ahol persze rohangáltak más kutyák, ami elég extra ingerkörnyezetnek számított, kutyám mindenhol akart lenni csak laza pórázon nem, nem hazudok, az oktató első dolga volt, hogy elkérte a kutyát, 2 perc alatt olyan szépen sétált a lába mellett, hogy ihaj. :D Miközben azt a technikát alkalmazta, amiről már olvastam rengeteget, rengetegszer próbáltam, csak ő ici-pici dolgokban csinálta másként, azért működött. Ezek után gondolhatod, mit éreztem, miután 2 évig ezzel szívtam a kutyámmal, és akkor és ott 2 perc volt megoldani. :D (Nem mondom, hogy onnantól soha eszébe sem jutott húzni, csak már értettem, hogyan kell lebeszélni róla... :))

Szóval ilyesmi dolgokban nagyon hasznos a suli, főleg, ha nehezebb kutyád van, vagy már a fejedre nőtt, mint ez a két kutty. Ráadásul egyáltalán nem lehetetlen elérni az általad áhított "rá se bagózik a többire az utcán, nem ugrál, hallgat a szóra" állapotot, ha intenzíven csináljátok, és tényleg akarjátok, pár hónap alatt hasonló szintre juthattok. :)

2014. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 7-es válaszoló, most láttam meg a kommented. Ezt ki fogom próbálni. Jól írtad, a beagle volt a jobb kutya. Bár annyira nem... neki mániája, hogy átugorja a kerítést. Az utcára nem bír kiugrani, mert az fa kerítés, de a rácsos kerítést hipphopp átugorja, pedig nem alacsony. Erre valami ötlet? A leszidás nem segített semmit. :(


Köszönöm Neked is, utolsó! :)

2014. dec. 27. 00:10
 14/20 A kérdező kommentje:
Ma a beagle-el már eljátszottuk, hogy "ül" és akkor raktam rá a pórázt, ha leült. A pásztorka leült engedelmesen (legalább ennyit tudnak mind a ketten :D), majd elkezdett nekem dumálni, hogy miért nem jön a póráz, és annyira magas visító hangon ugat, hogy már nem bírtam..
2014. dec. 27. 00:13
 15/20 anonim ***** válasza:

"a rácsos kerítést hipphopp átugorja, pedig nem alacsony. Erre valami ötlet? "


7-es vagyok. Talán megpróbálhatnád azt, hogy amikor rajtakapod, hogy épp készül átugrani, ráripakodsz "Ejj!" "Nem" stb), tehát megelőzöd a helytelen viselkedést. Ha meg átugrotta (akkor jó, ha közvetlenül a "bűn" elkövetése után mész oda), akkor odamész és egy határozott "NEM" kíséretében, nyakörvénél fogva szépen elkíséred valami nagyon unalmas helyre (mondjuk a házban a fürdőszobába) és bezárod egy pár (mondjuk 10)percre. Ezt többször meg kell majd ismételni, de mi esik le ebből a kutyának? Ha átugorja a kerítést, a gazdi kipaterolja a kertből és magára marad. És az rossz és unalmas, így jobban megéri, ha inkább nem ugorja át.


5 perc után kiengeded és kioldod a büntetést egy kis játékkal.



"Ma a beagle-el már eljátszottuk, hogy "ül" és akkor raktam rá a pórázt, ha leült. "


Ügyes vagy, így tovább :)


"A pásztorka leült engedelmesen (legalább ennyit tudnak mind a ketten :D), majd elkezdett nekem dumálni, hogy miért nem jön a póráz, és annyira magas visító hangon ugat, hogy már nem bírtam.."

Ha szemtelenkedik, hisztizik, akkor hagyd ott. Ne hagyd, hogy kizsarolja a pórázt! :D Viszont amint befogta a száját, újra kezdheted vele a gyakorlást (elkezdheted vele is az alapokat) és ha csendesen vár, mehet fel a póráz. Hidd el, hamar megértik a kutyák az összefüggéseket :)

Az enyém eleinte ki akarta feszegetni a kezemből a finom falatokat, mikor adni akartam neki és ugrált össze-vissza, be volt zsongva. Pár alkalom után rájött a lényegre. Meglátta, hogy falatot készülök adni neki és önként lecsapta a fenekét a földre (mármint leült), mert rájött, hogy ha nyugton marad és szépen leül akkor sokkal előbb megkapja a falatot. :) Amikor mindent elfelejtve rohanna a futtató kapujához a nagy izgalomban és megállok és rászólok, hogy "mellém", rögtön észbe kap és centire pontosan a jobb lábam mellé visszaszökken, néz engem és közben halkan nyafog, hogy menjünk már be, menjünk már be :)


Nagyon okosak a kutyák, hamar rájönnek az összefüggésekre.

2014. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Izé, nem 5 hanem 10 perc után kiengeded.
2014. dec. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján kérdező, két cuki, komisz ebed van :))
2014. dec. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"a rácsos kerítést hipphopp átugorja, pedig nem alacsony. Erre valami ötlet?"

Lefárasztás, még mindig. Ha nincs oka szökdösni, nem fog.

2014. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam, hogy nem figyeltem rájuk. Hát vicces volt, mit ne mondjak. :D A beagle ugrándozott rám és kétségbe volt esve, a nagyobb is nézte, hogy mivan, senki hozzá se szól, rá se néz. Egymást elszórakoztatták, de nem hagyta őket nyugodni, hogy levegőnek vannak nézve. A beagle ellopott egy asztalterítőt, amit elkezdett rágcsálni, azt elvettem tőle, de nem szóltam hozzá, csak felemeltem a mutatóujjam(azt tanulta meg, hogy ha azt felemelem, akkor ülni kell és nyugton maradni). Aztán ellopott egy zoknit, azt is elvettem, aztán még egy zoknit, de azt ki is hozta a konyhába, hogy hello loptam, figyelj rám. A pásztorka meg kinyitotta az ajtót többször is, én odamentem becsuktam, aztán úgy döntöttem, hogy ebben nem leszek partner, nem csukom be. Jött is be pár percre rá háborogva, ugatva, hogy miért nem mentem... Viccesek voltak :D Kis okosak. De azt kell mondjam, már ettől az egytől is sokkal sokkal normálisabbak lettek.
2014. dec. 27. 19:25
 20/20 anonim ***** válasza:

Aranyosak lehetnek :D


Na, akkor már látszik a fény az alagút végén XD

2015. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!