Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam a kutyámat?...

Hogyan sétáltassam a kutyámat? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval a kutyám fajtiszta német boxer, lány és februárban lesz 1 éves. Falun lakunk kertes házban. Nagy udvarunk van, ahol szoktuk "gyakorolni" a sétát. Van neki hámja és póráza is. Az udvaron nagyon szépen sétál de mihint kimegyünk az utcára megbolondul. Ő akar engem vezetni, húz mint az őrült. Ha kerítésen belül kutyával találkozunk, és a másik kutya ránk sem bagózik ő akkor is ugat , támad mint egy bolond. Egyszer találkoztunk úgy másik kutyával hogy kerítésen kívül volt, és az én picim megtámadta. Ha nem kezdek el ordítani hogy:- Nee, buta hagyd abba!! Ül!!- akkor kb. széttépi a másikat. Szeretnék "vagánykodni" :) hogy nekem milyen kutyám van, és szeretném sétáltatni hogy mindenki láthassa. Mit tegyek hogy tudja én vagyok a FŐNÖk, és nem Ő?? És hogy elérjem hogy normálisan sétáljon és hallgason rám, de ne csak bent az udvaron, hanem kint az utcán is?? És jól viselkedjen ha találkozik több kutyával. Ja és igen van egy 4 éves tacskónk, aki fiú, de az én kis bogarammal a lehető legjobb haverok!! Sosem bántják egymást meg nem verekednek!! Sohaa!! Lécci nagyon sürgőős!! :D 14/lány

2014. dec. 28. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Mivel nem ismerjük a kutyádat, így azt javaslom, keressetek fel egy jó kutyasulit, ahol mindenben tudnak segíteni. Mi itt csak néhány tippet tudunk mondani, de semmit nem lehet minden kutyára ráhúzni, nem tudni fog e működni, így mindenképpen kiképző kellene, aki látja is a kutya viselkedését.
2014. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha húz akkor visszafordulsz vagy megállsz, és addig nem indulsz el, míg nem lazított a pórázon.
2014. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Keress egy kutyaiskolát, ahol egyrészt a kutyád szocializálódik, megtanul idegen kutyákkal is normálisan viselkedni, másrészt Téged is megtanítanak, hogyan bánj vele, hogyan legyél Te a főnök. Ezt így leírni nagyon hosszú lenne, és látni kellene a kutyát, és Téged, hogy min kell változtatni és hogyan. Kutyasuliban hozzáértő emberek vannak, ők tudnak segíteni.
2014. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

14 éves létedre egyedül sétáltatsz egy boxert? Ugye tudod, hogy hatalmas felelősség? Mi van, ha kitépi a kezedből a pórázt és széttép egy másik kutyát?


Ne villogni akarj a kutyáddal, hanem lassan, soks-osk türelemmel és nyugodt hozzáállással tanítsd meg a nyugodt közlekedésre.

Ha húz, megtorpansz és addig nem moccansz, míg Ő nem lazít a pórázon. Ha megint húz, megint megállsz és megint csak akkor mész tovább, ha lazít a pórázon. Nagyon unalmas, de ebből hamar megtanulja a kutya, hogy ha húz, úgy nem jut előrébb.


Olvasgass a pozitív megerősítésről és a figyelemelterelésről.


Azért támad a kerítés mögötti kutyákra, mert hagyod. Te is izgatott vagy, nem mutatod meg neki, hogy nyugodtan kéne viselkednie.

2014. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

A megoldás hogy ne húzzon: kellő fizikai fárasztás, vagyis szabadon is sétáltasd sokat! És persze ne a kertben sétáltasd szabadon, hanem kint! Természetesen minden nap! Illetve nevelni kellene, szabályokat felállítani!


A szocializációját, amit olyan gyönyörűen elrontottál, csak kutyaiskola segítségével tudod megoldani, amit minél hamarabb keres fel! Gondolom számtalan neveléssel foglalkozó könyvet elolvastál, mielőtt bevállaltál egy munkakutyát, mert ugye értelmes, felelős ember ezt teszi, de ha még ezek mellett sem sikerült alap dolgokat elérni nála, így a nevelési gondokban, mint szabályok felállítása, a tekintély elérése, is a kutyasuli tud már csak segíteni! Ha eddig nem voltál elég felelősségteljes, akkor most nőj fel végre a feladathoz és kezdj bele ebbe minél hamarabb!

2014. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval a következő a helyzet: Nekem nincs pénzem kutyaiskolára, valami házi megoldás kellene. És nem öltem ki semmilyen szocimittudénmit abból a kutyából, csak egyszerűen a legjobbat akarom és akartam neki így egy cseppet elkényeztettem. Ez szerintem nem volt egy baromi nagy halálos hiba, mert hallottam már olyan kutyákról, akik még sétálni is lusták voltak, de valamilyen házi megoldással mostmár normálisan viselkednek. Ja és a negatív kommentek kíméljenek!! :)
2014. dec. 29. 12:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A negatív kritikából lehet a legjobban tanulni, nem megsértődni kell, hanem megfogadni a tanácsokat.


Olvasd el pl. ezt, ebben olyan dolgokat ír,amit otthon, egyedül gyakorolva is tudsz hasznosítani:

[link]

2014. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!