Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek nem húz a kutyája...

Akiknek nem húz a kutyája azok hogyan érték el? Hány éves korában sikerült?

Figyelt kérdés
Elsősorban közepes és nagy testű kutyák érdekelnek, akiket nem ivartalanítottak.
2014. dec. 29. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
A megoldás méret független.Legjobb kölyök korban elkezdeni,amikor még kicsi a tömege,meg a húzóereje.Minden a gazda kitartásán múlik,tovább kell bírni,mint a kutya.A szabály az,hogy séta közben a kutya nem mehet a gazda lábvonalánál előrébb.Ha igen,gyors fordulással elindulunk az ellenkező irányba.Minden egyes alkalommal.Ha a kutya makacsabb,lehet röptetni,tehát a hirtelen fordulással rántjuk a kutyát is,ha az feszül be a pórázon vontatna minket tovább.Ez egy türelem játék,az győz,aki bírja idegekkel.A feltétele pedig az,hogy a kutya rendszeresen legyen sétáltatva illetve a séta mellett lemozgatva is.
2014. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

A méret és az ivar nem számít ebben a kérdésben.

Tökéletesen neveletlen pitbullom egy évesen került hozzám, pár hét alatt civilizáltan sétált, bár az is igaz, hogy jók voltak a körülmények, és öt perc alatt kiértünk a rétre, ahol el tudtam engedni, szóval minden séta elején és végén tudtunk gyakorolni. Eleinte mondjuk inkább csak a végén csináltam, mert az elején még nem volt agyánál, de hamar bevezettük, hogy odafele is figyelni kell.

Nála az vált be (mint ahogy pörgős kutyáknál általában), hogy egész egyszerűen megálltam, amint megfeszült a póráz, és csak akkor indultam el, ha lelazította, akkor viszont azonnal. Az első pár séta igen lassú volt, de gyorsan fel is fogta, hogy csak akkor megyünk tovább, ha laza a póráz. Pörgős kutyáknál ez a megállás sokszor jobban beválik, mint a fordulás, mert az olyan kutyáknak tökmindegy, merre mennek, amíg mehetnek, unatkozni viszont baromira utálnak.

Annyi a titka, hogy ha egyszer elkezded, akkor következetesen kell csinálni, nem hagyhatod találomra húzni, amikor nincs kedved ezzel foglalkozni.

2014. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Van kutya,amelyik hamar megérti,mit akarsz és csak arra kell figyelni,hogy amikor eléd megy,engedély nélkül,rögtön korrigáld.Van amelyik sokáig makacskodik és nehezen fogadja el az irányítást,mert dominánsabb vagy neked nincs elég tekintélyed.Ilyenkor érdemes plusz engedelmességet fejlesztő gyakorlatokat csinálni,illetve utána olvasni,mi erősíti a tekintélyed a kutya szemében,illetve milyen lépések csökkentik.Az pl.ha nem korrigálod minden egyes alkalommal a már megtanult szabály megszegését,rombolja a tekintélyedet.
2014. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Az én kutyám már idősebb. Mostanában rendszeresen sétáltatom. Próbáltam már ezt a megfordulós játékot is. Most már csak kicsit húz, de nem tudom mikor éri el azt a pontot, hogy már meg kéne fordulnom. Örökké meg nem foroghatok. Én türelmes vagyok, a kutya szokta elveszteni türelmét, és értetlenül leül, hogy ő már nem akar megint a másik irányba menni.
2014. dec. 29. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Kezdetben én is,ha a megfeszül,nem megyünk tobább megoldást alkalmaztam.Aztán megúntam.A kutya ne előzzön be,foglalkozom vele annyit,hogy ezt elvárhassam.Volt,amikor majdnem egy órát vonultunk egy néhány méteres szakaszon,de megérte.Győzött a kitartás.A hosszú távú célom a póráz nélküli lábnál séta volt,szóval nem lehetett kihagyni.
2014. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"a kutya szokta elveszteni türelmét, és értetlenül leül"

Na, ha nem érti, akkor tényleg válts módszert, vagy kezdj el gyorsabban, reflexből reagálni rá, mert az is lehet, hogy csak nem köti össze a konkrét mozdulatot a te reakcióddal, és ezért nem vágja, miről van szó. De megpróbálhatsz rászólni, pórázt rántani, vagy megállni, tökmindegy, csak valamilyen számára egyértelmű módon jelezd neki, hogy nem szabad húzni.

2014. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha a láb mellett szeretnéd tartani,akkor kell fordulni,amikor a láb vonala elé megy,de azonnal.Ha csak a húzást csökkentenéd,de felőled mehet előtted,szerintem jó az is,ha befeszül a póráz,megállsz módszer is.
2014. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz az újabbakat. Mostanában azt próbáltam, hogyha a lábam vonala elé megy akkor elé állok egy bottal, mintha a harmadik lábam lenne. Az erősebb rántásoknál megállunk. Ha csak előre törne akkor elé tartom a botot. Szerintem ez se világos neki, mert ha nem rakom elé akkor ugyanúgy elém megy, mint régebben.
2014. dec. 29. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet nálad a bot állandóan, a póráz viszont mindig nálad van. Most hol megálsz, hol a botot teszed elé, hol megfordulsz. Válassz egyet.

Írtad, hogy próbáltátok a "megfordulós játékot". Az nem játék. A kutyát keményen oldalra kell rántanod magad után és határozottan elindulni a másik irányba, ilyenkor nem fog a kutya nézni, hogy mi a francért mentek megint arra, mert követni fog. Szerintem túl lassan, bizonytalanul csinálod, ha a kutyának erre van ideje.

2014. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam mindegyiket külön. "Ha a lábvonalamnál elébb megy megállok, és indulok amint laza a póráz" tűnik a legjobbnak, most azt csinálom.

A játék szót bocs, hogy nem raktam zárójelbe. Természetesen nem játékként fogom fel, hanem határozottan fordultam meg, de ez nem jött be, úgyhogy nem csinálom már.

2014. dec. 29. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!