Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedüllétet bíró, nem túl...

Egyedüllétet bíró, nem túl sok szőrt hullató kutya?

Figyelt kérdés

Városban fogok lakni, kis lakásban, remélhetőleg 8 órás nappali munkával.

Kistestű kutyát szeretnék, aminek a napi sétán kívül nincs extra mozgás igénye, nem hullatja nagyon a szőrt, és egyedül lehet hagyni otthon, tehát nem fog szorongani amíg dolgozok vagy ha esetleg elmegyek moziba vagy vásárolni valamit.


Csivavát szerettem volna, de azt olvastam hogy nagyon nem bírja az egyedüllétet. Igaz ez?


Lehet hogy túl sok az elvárásom, de nem akarok úgy kutyát vállalni hogy ne tudjam megadni neki az alapvető dolgokat hogy jól érezze magát.

A kutyákat jobban szeretem, a macskákkal még csak most kezdek barátkozni (gondolatban csak), ha úgy gondoljátok hogy jobb lenne nekem egy macska, azt is írhatjátok. Az elvárások ugyanazok.


Olyan háziállatot szeretnék, aki elvan mellettem a kanapén ha olvasok, vagy nyelvet tanulok munka után vagy csak valami filmet, tv műsort nézek, szóval inkább kényelmes, mint mozgékony fajta legyen. De nyilván én is szánnék egy kis időt arra, lehetőleg minden nap, amikor csak rá koncentrálok.



2014. dec. 29. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Yorkshire terrier?
2014. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hovarju ***** válasza:
100%
szerintem inkább válassz macskát. Nagyon sok aranyos van menhelyeken, sokszor kölykök is.
2014. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

terrier? Komolyan? Viccnek is rossz.


Amúgy én is a macskát javaslom. Persze kutyát is meg tudod szoktatni (legalábbis van az a fajta, amelyiket meg lehet), de nagy meló.

2014. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutya napi 4-5 sétát jelent....

Minél kisebb, annál nehezebben bírja ki a 8 +utazás idejét.

Nem ördöngösség, csak plusz energiát kíván....

2014. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Én is a cicát ajánlom,nekünk van kutyánk is és cicánk is,de a macska neked sokkal jobb lenne,ha kell akkor tud nagyon bolond és játékos lenni,lehet vele játszani és kis hülye dolgaival vidámmá teszi a mindennapjaidat.Ha pedig nem érsz rá vagy kicsit nyugodtan akarsz lenni,akkor lefekszik melléd és dorombolva szunyókál.
2014. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy inkább macskát válassz. A macska jól elvan és hidd el, ugyan úgy tudja szeretni az embert. Kényelmes, megvan egyedül és boldog már attól is, ha az öledben fekhet 0-24-ben és dögönyözöd.


A kutya falkaállat, tehát nem teheted azt meg, hogy munka után nem mész haza, hanem elmész moziba, de még kedved van beülni valahova a barátnőkkel és elszalad az idő, stb stb. A kutyát továbbá tanítani kell, nevelni, mert bizony könnyen egy idegesítő kis görcs lehet belőle. Sétáltatni is mindig kell, mert bepiszkol - és ha már szobatisztaság, akkor a macska el tudja végezni a macskaalomban, azzal nincs gond, de a kutyát ugye le kell vinni sétálni, mert bepiszkol... Egy kistestű kutya meg nem tudja nagyon sokáig tartogatni a kicsi húgyhólyag miatt... Alomra pedig nem éri meg rászoktatni, napi szinten jönnek ide ezzel a problémával, de ebbe most ne menjünk bele...

2014. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Macskát válassz.

Ne sértődj meg, nem rosszindulatból írom: ezzel az elképzeléssel és hozzáállással megkeserítenéd a magad és a kutya életét is.

Sztem pont az ilyen embereknek való a macsek, mint te. :)

2014. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyára időt-energiát kell szánni, onnan kezdve, hogy kiválasztod a megfelelő fajtát vagy típust, aztán a tenyésztőt, fajtamentő szervezetet vagy menhelyet, keresel egy megfelelő egyedet, nem dőlsz be az olyanoknak, mint "vidám, játékos kutyus", mert az neked izgága lesz, aztán utána kell olvasni a kutyanevelésnek (az egyedüllét tűrése például tisztán nevelés-tartás kérdés, a fajtához nincs sok köze), ha egyedül nem megy, vagy biztosra akarsz menni, akkor kutyaovi/suli, ami szintén idő és pénz...

Én nem zárom ki a kutyát, csak okosan kell választani, és fel kell készülni rá, hogy a legtökéletesebb tervezés mellett is előre nem látható kompromisszumokat fog követelni a dolog. Kölyköt meg a helyedben abszolút nem vállalnék, az a legnyugisabb fajtából is rengeteg macera, több hónapig becsinál, rág, türelmesen kell nevelgetni, tanítgatni, szóval sok vele a meló. Ha kényelmes kutyát akarsz, akkor eleve 2 évnél idősebbekben gondolkodj.

Egyébként ha anyagilag nem okozna gondot, akkor én ilyen feltételekkel kifejezetten egy idősebb kutyát választanék, 6-8, vagy akár 10 év felettit (fajtától függ, hogy mi számít már idősnek). Nekik már nincsenek nagy igényeik (max. magas állatorvosi számláik - az sem törvényszerű, de készülni kell rá), általában nincs velük gond, nem izgágák, nyugodtan elpihengetnek otthon egyedül, és nincs más vágyuk, mint napi három mélázós séta és rengeteg hasvakarás. Értük általában nem is kapkodnak az örökbefogadók, pedig lelkileg valami egészen elképesztő, amit adni tudnak, még ha az csak pár évre szól is. Manapság azért nem ritkák a 14-16 éves kutyák sem, szóval sok boldog évet szerezhetsz neki, és magadnak egy életre szóló élményt és tapasztalatot.

2014. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsó előtti válaszolónak írom, hogy tudom, hogy sok az elvárásom és írtam is hogy pont ezért nem akarok csak úgy belerohanni a kutyavállalásba. Szerintem amiket leírtam abból elég egyértelmű, hogy komolyan és felelősségteljesen állok hozzá. De gondolom jó szándékból írtad, úgyhogy ezt nem leteremtős válasznak írom.



Annyit nem szoktam eljárni otthonról, elég magamnak való, otthonülős típus vagyok, csak néha egy mozi meg ilyesmi, semmi éjszakai kimaradás, de igen, ez is számít, ezért írtam.

A napi 3-4 sétával már nagyobb gondom lenne.

Valószínűleg tényleg a cica lenne ideális.


Tudtok esetleg jó könyveket amik elmondanak minden szükséges információt (nevelés, gondozás, stb) kezdő macskatartóknak? Angol és magyar nyelven is jó.

Tudom, hogy tele az internet mindenféle oldalakkal, de egy rendes összefoglalt, megbízható könyv érdekelne amit kényelmesen lapozgathatok a következő egy évben mielőtt tényleg sor kerülne a saját állattartásra.

2014. dec. 29. 22:06
 10/11 anonim ***** válasza:
nézz körül libri, alexandra vagy hasonló könyváruházakba, de ha nagyon ódzkodsz a macskatartástól, akkor ajánlom a nyulat(én a törpéket szeretem :)) ) vagy akár a vadászgörényt is, bár az kicsit bonyolultabb, ők is nagyon jó társak, ki lehet őket engedni szaladgálni, lehet velük játszani, simogatni stb... jól elvannak egyedül is, csak rájuk kell szánni azt a napi x(1-2óra, de ha csak napi 30perc az se baj)
2014. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!