Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Tudtok nekem...

Mit tehetnék? Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
A kis kutyam össze vissza "akadály versenyzett" és ugy vettem észre hogy kiugrott a hátsó lába.50 km-re a legközelebbi állatorvos ki nem jön.Férjem elutazott én meg pici babával.Valami ötlet? Nagyon szontyolodott és nem bírok szegényre ránézni.
2010. febr. 4. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

rá tud állni? látod a kimozdult végtagot a helyéről?

vizsgáld meg minden oldalról, ha tapintásra fáj, vagy érezhetően eldeformálódott a ficam miatt, szerintem ne kínozd. egyedül, szakember nélkül ne tedd vissza, mert többet ártasz vele mint használsz. írd meg mi volt.

2010. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

először is nézd meg , előfordulhat, hogy csak erősen megrántotta.

gyorsan gyógyulnak a kölyök kutyák, de azért figyeld .

ha később nem tud ráállni, akkor javaslom hívd fel az állatorvost ,és kérj tőle tanácsot.

az állatmentő jó dolog ,csak drága.

( a kis testű kutyáknál ritkán jön elő diszplázia , de előfordulhat.ha tényleg az, akkor is orvossal kell konzultálnod )

2010. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól nézd meg a lábát (de ne fogdosd meg erősen), hogy tényleg kificamodott-e (akkor látod, hogy rendellenes helyzetben áll a végtag, az ízületnél pedig duzzanat van), vagy csak megrándult! Ha ficam, ne nyúlj hozzá, mindenképpen minél hamarabb vigyétek orvoshoz! Te magad nem tudod visszaugratni, lehet, hogy sokkal nagyobb bajt okozol (pl. szalagok szakadhatnak).

Majd írd meg, hogy mi a helyzet!

2010. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
No, mit látsz? Nagyon drukkolok, hogy csak rándulás legyen!
2010. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából semmit sem érzek meg látok,nem is nagyon merem mozgatni mert pont arra a felére feküdt el.Nagyon remeg és már nagyon ideges vagyok.Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2010. febr. 4. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak már volt az egyik térdén ficama. Azonnal orvoshoz vittem (Egri Állatkórház), de ne fedezte fel a ficamot, pedig akkor még helyre lehetett volna tenni. Hittem annak a kutyaütő orvosnak, aki megvizsgálta, és 4 hónapig kíméltük, kapott fájdalomcsillapítót is.


Mire lett annyi eszem, hogy elvigyem másik orvoshoz, a lába már bemerevedett, nem lehetett kézzel helyrerakni a ficamot. Műteni kellett.


Ezt azért írtam le, hogy ti ne kövessétek el igyanezt a hibát. Minél előbb vigyétek orvoshoz a kutyát, mert a korai helyes diagnózissal akár egy komoly műtétet is megelőzhettek.

2010. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13:08 és 13:23 vagyok. Mi van a kutyival?
2010. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
haza jött a férjem és elvittük dokihoz,meg rándult a lába de már jobban van.mindenkinek köszönöm a segítséget!
2010. febr. 5. 08:06
 9/9 anonim ***** válasza:
örülök, hogy jól van... :) az én kutyámnak laza az egyik ínszalagja, és mindig kiugrik, főleg amilyen alacsony, és a 3. emeleten lakunk, néha megbotlik a lépcsőn, és felemeli a lábát, és úgy "ugrál"... a doki azt mondta, hogy ha gyakrabban ugrik ki a lába, csak akkor kell megműteni... :S
2010. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!