Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék szerintetek?...

Mit tehetnék szerintetek? Tudtok tanácsot adni? Elég összetett a dolog.

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: Párommal lassan 2 és fél éve vagyunk együtt. Hétvégente Náluk vagyok (én Pesten lakom egyébként, ők pedig egy Pest megyei kisvárosban). Szerencsére a Párom családja szeret engem, és én is őket. De van egy kis probléma...

Párom Édesapjának pár éve volt egy stroke-ja, majdnem meghalt. Azóta hála Istennek jól van, tud járni járókerettel, önállóan étkezni stb. De persze dolgozni nem tud, így minden ház körüli munka (sövény nyírása, fűnyírás, gyomlálás és rengeteg minden más) a Páromra marad. A Párom Anyukája pedig ugye Apósomat ápolja, közben próbál háziasszonyként helytállni. Én hétvégeken, amikor ott vagyok, mindig mindenben segítek nekik: a Párom mellé beállok akár kőműveskedni, füvet nyírok, télen fát aprítok stb. amiben tudok, segítek neki. Anyósomnak úgyszintén: főzés, mosogatás stb. Az egyetlen, aki nem segít semmit soha, az a Párom nővére. Mégis úgy veszem észre, hogy ő az, akinek ki van nyalva a ... 30 éves, dekoratív, csinos nőről van szó. Dolgozni talán még egy napot sem dolgozott, néha kimegy különböző táncos munkákra külföldre, kb. kéthavonta 5-6 napokra. De nem ad haza semmit, pedig tudja jól, hogy nem dúsgazdagok. Semmit nem segít, mert félti a műkörmeit. Egyszer azt mondta a Páromnak, hogy azért nem segít pl. a kertben gazt tépni, mert hogy jaj, mi lesz, ha meglátják a barátai...a táncolással szerzett pénzt ruhákra, cipőkre, csecsebecsékre költi, míg a Párom minden hónapban ad haza a fizetéséből, amióta csak dolgozik. A Párom nővére mintha manipulálná a családot. Amikor kell neki valami, mindent ki tud hisztizni, különösen az anyját ugráltatja, holott tudja jól, hogy ezer millió más dolga is van. Pl. többször az anyjával mosatja meg a hátát meg ilyesmi. Elvárja, hogy minden (élelmiszer) meg legyen otthon, de ő maga semmit nem ad a közösbe. A Párommal gyerekkoruk óta rossz a kapcsolata. Ugyanis Párom mindenben a nővére tökéletes ellentéte, és a Párom nem bírja elviselni az ilyen típusú embereket. A lánynak alkalmazkodási gondjai vannak. Este még éjfél előtt is hangosan megy nála a tévé, és ha szól neki a Párom, hogy halkítsa le, mert aludni szeretnénk, besértődik, hisztizik, követelőzik. Persze amikor a Párom egyszer véletlenül leejtett valamit korán reggel, amikor dolgozni indult otthonról, a nővér kiverte a patáliát. Holott ő egész nap otthon van, nyugodtan tudna aludni akár délután kettőig is. Engem annyira bánt, hogy a Párom megszakad a fizikai melóban a munkahelyén, plusz otthon is mindent egyedül csinál, a nővérének meg úgyszólván arany élete van, el van tartva, semmit nem csinál. A másik hasonló probléma: nincs számítógépe, ezért a Páromét használja, ami a Párom szobájában van. Sokszor még este 11-kor is ott ül és zenét hallgat, Facebookozik és ha megkéri Párom, hogy menjen már ki, mert mondjuk pihenni szeretnénk, affektálni kezd és totál ki van bukva. És az is bánt, hogy a Páromon kívül senki nem mondja meg a családból neki, hogy talán illő lenne valamit segíteni az anyjának vagy testvérének. Nekem pesti lány létemre nem kínos a kertben gyomlálni, gereblyézni...

Ő alkoholistázza le a Páromat, mert néha megiszik egy-egy felest. Ő viszont hetente többször több üveg bort képes eltüntetni...

Különben nincs semmi bajom a lánnyal, mert velem mindig kedves és amúgy lehet vele dumálni, jó fej. De a fentiek nem kicsit borítanak ki. A Páromnak többször mondtam ezeket, de ő nem tudott semmit válaszolni. Többször megfordult a fejünkben, hogy összeköltözünk, lenne is jövő év elején egy kedvező lehetőség. Pároméktól két utcányira laknak rokonaim, nekik van egy kisebb házuk, azt kedvező áron kiadnák nekünk, ha az előző lakó elköltözik. Mondtam is a Páromnak, hogy bármikor visszajárnék vele a szülői házba segíteni, ha kell, hiszen Apuka ugye még nem jött teljesen rendbe, a nővérére nem lehet számítani, így természetes, hogy Anyukának mi segítünk majd. Párom 25 éves, én 26 leszek. Nagyon szeretjük egymást. Csak ezek a fentiek annyira le tudnak minket hangolni...

Szerintetek mit tegyek? Kivel beszéljek? Lassan kezdek begolyózni, hogy látom, a Párom szétdolgozza az agyát, másnak meg csak Héder Barna a napi programja és mégis az egekig van magasztalva...


Köszönöm, hogy elolvassátok!


"Mérleg lány" (26)


2011. szept. 7. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Há má mien családba estél te bele eszema szivedet te aranyom! Mennyé mán ki te is táncóni oszt meglesz midened te drága, ne sirgyá má ittenéke!
2011. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Sajna Te ezen nem tudsz változtatni,ha az anyukának jó így,hogy a kedves lánya kihasználja az már az ő baja.Sajna nyelned kell.Sose értettem meg az ilyen embereket,akik egy herék.
2011. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: tulajdonképpen az ötlet maga nem rossz, de nekem ehhez nem lenne gyomrom. :)Nincs az a pénz!!! Egyáltalán nem ilyen típusú lány vagyok. Másrészt a Párom sem díjazná.
2011. szept. 7. 09:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni nem tudsz rajta. Ha valami kaját kér, mondd meg, hogy nincs, és ugorjon át a boltba, legyen kedves, de akkor hozzon már kenyeret, stb. Csak ilyen apróságokkal tudsz elérni valamit, de alapjaiban ha ilyen, nem fog változni.
2011. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nohát én a helyedben sürgetném a költözést, ugyanis hamarosan még rosszabb lesz a helyzet, mert ezek a külföldi pár napos "táncos" kiruccanások nem nyugdíjas állások! (Nem ide tartozik, de nem lenne egyszerűbb elmondania, hogy prostituált? Méghogy táncos, nevetnem kell..)
2011. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak: igazad van. Valóban a mihamarabbi költözés lenne a legjobb.

Hát, hivatalosan a nővér munkája neve lap dance. Ez nem tudom, mit jelent pontosan, de azt igen, hogy jól keres vele.

2011. szept. 7. 11:13
 7/7 A kérdező kommentje:
De ez lényegtelen. Az a baj, hogy csak a saját érdkeeit nézi...
2011. szept. 7. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!