Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epe lehet, amit a kutyám hányt?

Epe lehet, amit a kutyám hányt?

Figyelt kérdés

Én tettem fel pár órája ezt a kérdést is:


"Lehet egy kutya depressziós? Mi lehet a kutyám baja?"


Elvittem a kutyust sétálni, hátha akkor jobb kedve lesz, de mozgás közben elkezdett hányni. A kijött váladék engem az epegörcsös hányásra emlékeztetett (kb nálam is ilyen).


A kutya most úgy tűnik, jobban van, jobb a kedve, mozog. Tegnap előtt kapott tepertőt és sült kolbászt a szüleimtől.


Dokit nem érem el! Lehetett ez epe?


2010. febr. 4. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a kérdést nem olvastam, amit előzőleg tettél fel, de az a kérdés hogy van-e étvágya most a kutyának? itasd meg, ki ne száradjon. mérd meg a lázát. most a kutyák közt is tombol a influenza, a múlt héten az én kutyámmal is így kezdődött. aztán kiderült hogy influenzás... a hányás nagyon sok baj forrása lehet, én nem epére gondolok először.


ha nem lázas, nincs s.o.s.

írj mi van vele.

2010. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem inkább a sült kolbi nem esett jól neki... fehéres sárgás habosat hányt?

Ha a kutya szervezetének egyensúlya valamilyen ok miatt zavart szenved, vagyis felborul, akkor kibontakozik a betegség. Ez lehet átmeneti, időnként huzamosabb ideig tart, csupán kezelés hatására jön rendbe, súlyosabb esetben veszélybe kerülhet az eb élete is. A betegség első gyanús jele, ha az egyed nem eszik, levert, sokat fekszik, mozgása bizonytalan. Előfordulhat hányás, hasmenés, sőt enyhe, néha erőteljes fájdalom is.

A kutya egy alkalommal történő hányása általában nem ok az aggodalomra

2010. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Biztos, hogy epe váladék volt? Mert az én kutyám is szokott hányni, és elég sok kutya is, és nem betegség miatt. A füvet eszik, attól kihányják a szőrt meg néha a kaját is.. Habár most nincs nagyon fű :/ azért vidd el dokihoz, lehet, hogy csak megterhelte a gyomrát a nehéz kaja.
2010. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam: kihánnyék akart lenni
2010. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
-é +á
2010. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tegnap előtt kapott tepertőt és sült kolbászt a szüleimtől." Ezt eddig nem írtad.


Az én kutyám is szokott néha sárgás váladékot hányni, és mindig az után, hogy zsírosat kap. Mióta felfedeztem az összefüggést, soha nem kap zsírt (pl csirke bontása után a zsíros húsdarabokat).

2010. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Kóstold meg! Ha keserű, akkor epe.
2010. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sárgás-fehéres habos volt, eddig én sem tudtam, hogy kapott ilyesmit, elfelejtették mondani...


Eddig kizárólag Eukanuba tápot kapott, néha egy kis főtt hússal, így valószínűsíthető, hogy tényleg ez a probléma, doki is megerősítette. Ma szigorúan csak víz, holnap meg pici táp és keksz.


Már élénkebb, figyel, de még nincs teljesen jól.

2010. febr. 4. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:
elrontotta a pocakját... pláne ha nincs hozzászokva, ami nagyon helyes, hogy nem kolbásszal eteted:) mert nem kutyának való, az enyém például meg sem eszi, mert túl füszeres.
2010. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!