Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutyámmal...

Mit lehet tenni a kutyámmal szilveszterkor?

Figyelt kérdés
A kuytusom német juhász,8 hónapos lassan. Nagyon nem szereti a petárdákat,tűzijátékokat. A szüleim nem engedik,hogy behozzam holnap(szilveszter este,más épület nincs ahová bevihetnénk. Attól félek,kiszökik. Mit lehetne ellene csinálni??? Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

2014. dec. 30. 19:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
legalább a garázsba vagy valami előtérbe sem hozhatod be? ennyire szívtelenek ne legyenek már a szülők..
2014. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Megnézed a területet alaposan és kizárod a szökés esélyét, ha végképp nem engedik be,még lábtörlőre sem az ajtóba akkor akár 20percenként kimész hozzá, nyugtatni. annó igycsináltam a boxeremmel.
2014. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vegyél állatorvosnál valami nyugtató szert, például Calmex, Zylkéne, SOS bonbon. Garázs vagy pince sincs? Az a baj, hogy ilyenkor az adrenalin különös erőt tud adni nekik és simán átmennek olyan kerítésen, amin egyébként nem.
2014. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A nyugtatót én fiatal kutyának nem ajánlom.
2014. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy meg kellene győzni a szüleidet. Nem bírnak ki egy éjszakát? Legalább az előszobába. Vagy ha van pince, garázs, bármi, ami biztonságosan zárható, oda bezárni.
2014. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sedalin esetleg?
2014. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrált chip, telefonszámos, erős karikás biléta a nyakörvön, és imádkozás.

De leginkább engedjétek be, mutasd meg a szüleidnek, hogy mindenütt ezt szajkózzák a neten. Azt ők se akarhatják, hogy elvesszen a kutya. Sok szulveszterkor kiszökött kutya egyáltalán nem kerül vissza, mert vagy elüti egy autó az agyatlan menekülés közben, vagy két megyével arrébb tér magához a végkimerülés szélén az erdőben, és egyszerűen megfagy, vagy éhen/szomjan hal.

2014. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

SEDALINT NE!!!!! Az a tudatot nem befolyásolja, csak a motorikus funkciókat. Magyarul: a kutya pont ugyanúgy retteg, épp csak nem tud menekülni.... Az csak rontani szokott a helyzeten. Olyan szert vegyél, ami oldja a stresszt vagy emeli az ingerküszöböt. Sedalint csak végszükség esetén, ha semmi más lehetőség nincs. Annál azért jobb, mint hogy a kutya esetleg kocsi alá menjen....


"SEDALIN Oraldoser Nyugtató paszta kis- és nagyállatok szedálására ÖSSZETÉTEL: 1 ml gél 35 mg acepromazint tartalmaz (acepromazinum maleinicum formájában). GYÁRTÓ: Chassot AG LEÍRÁS:Az acepromazin centrális pszichomotorikus gátló hatása az izgalmi állapot csökkenését, a mozgástevékenység gátlását idézi elő a tudat lényeges befolyásolása nélkül."

2014. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk arra éppen a sedalin is jó, hogy ne szökjön el, bár elég lutri a használata, nem lehet megjósolni, hogy a beadástól számítva mikor, hogyan és meddig fog hatni a kutyára.

Csak példaképpen: a menhelyen, ahol dolgoztam, be kellett fogni egyszer egy adag vadon élő kutyát. Sedalinos virslit raktak ki kollegák, egyetlen kutya zabálta föl az összeset, kb. lónak való adagot kapott, de nem dőlt ki, úgyhogy virslivel magukhoz csalták és megfogták, a sedalin pedig csak este a kennelben ütötte ki, másfél napig aludt utána.

2014. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kutyabefogásra jó a Sedalin, arra már én is használtam, nálam nem volt gond szerencsére. De ilyen esetben én csak végszükség esetén használnám, mert többet árt, mint használ, ami a félelmet, rettegést illeti.
2014. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!