Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy másokra ugráljon?

Figyelt kérdés
Ránk már nem ugrál, mert akkor általában az orrára ütök, ami nem fáj neki, de kellemetlen, ezért nekünk abbahagyta, de ha valaki más jön ide vagy sétálni megyünk ár akar ugorni az emberekre, kutyákkal eddig pedig még nem nagyon találkozott, csak akkor amikor a menhelyről hoztuk, a többi kölyökkel volt összezárva.
2015. jan. 1. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem kéne állatot tartanod, ha szerinted az a normális, hogy bántalmazod az állatodat és tart tőled.
2015. jan. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem pont jól csinálod!

Ha jön valaki, és a kutyád ugrál, akkor szólj rá. Ha nem reagál, nyugodtan rásuhinthatsz az orrára, majd abbahagyja. Ha ez az ugrálósdi nem gond a vendégnek, akkor gondolom ha megsimogatja a kutyust, ő is leáll, lenyugszik.

2015. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy bántalmazom? olvastál te arról, hogyan kel leszoktatni? mindig örül, és farokcsóválva odajön szagolgatni ha hazaérek. És mondd kedves barátom, hogyan kéne leszoktatni mégis, ha nem érhetek hozzá? simizzem meg, és mondjam neki hogy ejnye, majd csak megtanulod?
2015. jan. 1. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Ez a probléma egy bizonyos szempontból nálunk is fennáll. Hét hós a kölyköm, ránk már rég nem ugrál, de az utcán nem egyszer előfordul, hogy minden kérdezés nélkül nekiállnak gügyögni neki meg mennek oda hozzá és a kutya a nagy prüntyögésre már ugrik is a nyakukba. Olyankor én az enyémet elrántom és mondom hogy nem szabad" (ezt érti) a kedves érdeklődőnek pedig szoktam mondani, hogy nem engedem a felugrálást, mirefel legtöbbször azt a választ kapom, hogy nem baj, rá ugrálhat, ő szereti a kutyákat/ őt nem zavarja/ a sajátja is szokott stb. Csakhogy ez engem marhára nem vigasztal, mert amikor meg jön egy kulturált járókelő és megkérdezi, hogy meg lehet-e egyáltalán simogatni a kutyát én pedig megengedem, és annak is a nyakában köt ki, akkor meg én égek, milyen neveletlen kutyám van - aki mellesleg nem érti, az előbb a bácsi miért biztatta még arra, hogy felugorjon. Jó, nyilvánvalóan akárki akármit mond, én vagyok a gazdája, én vagyok az, aki mindennemű felugrálást megtilt, de akkor is összezavarják, hogy páran még direkt heccelik, hogy ugorjon rájuk ő pedig ahogy engedelmeskedne, jól letolom érte. Egy kedves rokon is hasonló (alapból sem százas a faszi) férfi létére sipítva nekiáll gügyögni ahányszor a kutyát meglátja, amire a szédült kis mindenkit imádó kölyköm úgy bepörög, mint a ringlispíl és össze-vissza csókolja meg mászik a nyakába én pedig győzzem úgy letiltani az örömmámorban úszó párost, hogy a saját hangomat nem hallom a nagy szerelemtől. Az a baj, hogy a külső tényezők tényleg megnehezítik a ti dolgotokat is, de te is csak annyit tudsz tenni, hogy a tiltást nagyon komolyan veszed és ahogy látod, hogy már készül valakire felugrani, azonnal tiltod, azt a tiltószót bevetve, amit ismer és ért.
2015. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!