Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le a...

Hogyan szoktathatom le a kutyámat a jelölésről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez a dolog ösztönös. Van egy 18 hónapos chihuahua kan kutyusom és mikor még pici volt, nem történtek ilyen gondok... mióta feléledt benne ez az ösztön, minden egyes lépése után megjelöli a legközelebbi dolgot a házban. Egyszerűen nem tudok mit csinálni. Nemsokára elvisszük ivartalanítani és nem tudom hogy ez mennyit befolyásol ezen a dolgon... egyik ismerősünk azt mondja hogy neki ezután abba hagyta a kutyája, a másik pedig azt, hogy ugyanúgy pisilt csak kevésbé sárgát... Szeretném megkérdezni hogy ez akkor hogy van? Illetve ha tudtok segíteni akkor elfogadnék néhány nevelési tanácsot hogy hogyan szoktassam le erről. A válaszokat köszönöm!

2015. jan. 1. 17:04
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
Az enyém ugyanúgy jelölget,de mivel teljesen szobatiszta,ezért a házban nem.Csakis az utcán.Szerintem le lehet erről is szoktatni,de csak úgy,hogy bent a házban nem szabad.Meg kell mutatni neki,hogy a lakásban semmiféle dolgot nem végzünk el.
2015. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KGabi0000 ***** válasza:
Ja azt kihagytam,hogy ivartalanitva van.
2015. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése. Az ivartalanítás megkönnyíti a dolgot, meg egyébként is egészséges, de önmagában valószínűleg nem lesz megoldás.

Keress fel egy jobb kutyasulit, lehet segíteni a problémán, csak meg kell értened, miért csinálja a kutya :)

2015. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ösztönös. Szemtelenség, neveletlenség. Pont úgy kell tenned, mint amikor nem megfelelő dolgot csinál és te nem akarod, hogy csinálja.
2015. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!