Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, ti mit kezdenétek a...

Kutyások, ti mit kezdenétek a hó olvadás után, a közterületeket ellepő kutya ürülékkel? Lehetséges megoldás vázlata lent. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogy olvad a hó, és nincs egy négyzetméternyi kutya piszok mentes terület sem. Szerintem az lenne a megoldás, hogy minden kutyatulajdonost egy nap közérdekű kutyapiszok szedésre kellene kötelezni, vagy nem teljesítés esetén szabály sértési bírságot kéne teljesíteni.


21f/meleg


2015. jan. 2. 21:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
kedves sippara, látom te írtál a párom kérdésére is, még 2 évvel ezelőtt. láthatod, hogy mi a párommal nagyon jól meg vagyunk, nagyon jól élünk, és azóta vettünk még egy autót is, valamint mind a ketten gyűlöljük hogy a közterületeinket a kis házi kedvenceitek végtermékeik teszik undorítóvá. Jah, és még mindig szeretjük a cicákat :)
2015. jan. 2. 22:28
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre az lenne a megoldás, ha lenne kutyatartási kultúra, és az emberek megtanulnák azon melegében felszedni a kutyájuk után. De erre nincs sok esély a közeljövőben, szóval ha zavar, költözz olyan helyre, ahol rendes emberek laknak, vagy vannak kutyamentes parkok :)
2015. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Hovarju ***** válasza:

A kutyapiszok összeszedése most is kötelező. De sajnos sokan vannak, akik nem foglalkoznak vele. Azon a környéken, ahol én lakom rengeteg kutyapiszkos kuka van (szinte 50m-ként 1)és még így is van aki otthagyja a kutyája után a végterméket.

A mai sétán is összeszedtem 3 kupacot, amit nem az én kutyám csinált, mégis sikerült belelépnem egy negyedikbe :-(


Az általad említett nap sem lenne megoldás, mert aki foglalkozik a dologgal, az azonnal összeszedi a kutyája után, aki meg nem, azt egy ilyen napon sem érdekelné.


Talán az jelentené a megoldást, ha valóban megbüntetnék azt, aki otthagyja, de minden kutyatartó ember mellé nem lehet őrt állítani.


Azt kéne valahogy megértetni az emberekkel, hogy a végtermék összeszedése is a kutyatartás szerves része.

2015. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig összeszedem a kutyám piszkát, a hóból még kifejezetten jobb is, mint a fűből.

Aki meg nem szedi, az akkor se szedné, ha köteleznék rá. Nyáron volt egy vitám egy öregasszonnyal, aki a yorkiját a lépcsőnk elé sz.ratta, majd otthagyta. Összeszedtem, utánavittem, és még ő volt felháborodva, mert ő már öreg a hajolgatáshoz, meg szerinte ez a ház gondnokának, vagy a köztereseknek a dolga.

2015. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Innen üzenem annak a fiatal lánynak, aki a XIII.kerület Tomori közben sétáltatja argentin dog kutyáját, hogy legyen olyan jó és szedje össze maga után.....ja és ne tegyen úgy, mintha...


Nekem yorkim van és tényleg kisebb a csomag de már unom hogy minden kutyás után nekem kell fölszedni, mert zavar a kutyagumi....bakker

2015. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!