Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Van köztetek olyan,...

Kutyások! Van köztetek olyan, aki csak azért nem tart magyar fajta kutyát, mert a körülményei nem alkalmasak rá?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl panellakásra, ami a nagy területigényű pásztorkutyáink szempontjából nem igazán jöhet szóba, szűkösebb pénztárcára, akármire. Ma épp ezen gondolkodtam, hogy olyan szomorú, hogy nemzeti kincseink, talán a rövid szőrű magyar vizsla és a puli kivételével alig ismertek, páran közülük a saját országunkban is elkeserítően alacsony egyedszámmal rendelkeznek. Nem vagyok ,,nagy magyar", mégis egyfajta belső késztetést érzek, hogy legalább egy fajtánk esetében elősegítsem majd annak fennmaradását, népszerűsítését...Ami valahol nem is nehéz, hiszen az egyik kedvenc kutyafajtám (kuvasz) is közülük kerül ki, de egyébként is a legtöbbjükkel szimpatizálok és hála Istennek, a körülményeim is adottak egy-egy nemzeti büszkeségünk tartásához. Érdekelne viszont a ti véleményetek is, egyfajta kisebb közvélemény kutatásképp, hogy megfordult-e már esetleg hasonló a ti fejetekben, hogy mindegyre csak külföldi fajtákat választunk és, hogy ezzel mennyiben befolyásoljuk a magyar fajtáink fennmaradását. Nekem is van külföldi fajtám is, de mellette magyar fajta is, tehát félreértés ne essen, ha valakinek egy külföldi fajta az álma (nekem is jutott ilyen szerelemfajta is), azzal sincsen semmi baj. Tényleg csak az érdekel, nem éreztek-e hasonló késztetést, mint amilyen érzés néhanapján engem is a hatalmába kerít, hogy kié, ha nem a mi kötelességünk lenne ezeknek a csodálatos kutyáknak az utókornak való megőrzése...Illetve, ahogyan a kérdésben is szerepel - hogy akad-e esetleg olyan, aki,,tartana, ha...". Persze, azok a válaszok is jöhetnek, akik éppen magyar fajtát tartanak, rájuk is nagyon kíváncsi vagyok, miért épp az adott fajtára esett a választásuk. A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2015. jan. 2. 23:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
9-es vagyok. a komondor is kinti-benti nálam, h.lyének is néznek érte... :) szeret bent is lenni, de hamar megunja, jön bökdösni, ha kimenne. bújós, de a hozzánk jövő ismeretlenekkel tartózkodó egy fél óráig, utána imádja őket. mondom, csak ajánlom, én megfogtam az isten lábát vele! :)
2015. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

Igen, komondort szeretnék, de egyrészt van 3 kutyám, ami bőven több, mint elég minden szempontból, és egy 40 nm-es albérletben élünk:) Ha kertes házam lesz, viszont szeretnék egy komondort, aki védi a portát, és persze ugyanúgy teljes jogú tagja lesz a családnak, mint a 3 kutyám.

Csodálatos kutya a komondort, egy végtelen türelmes, gazdájával bújós, idegenekkel bizalmatlan nagy maci.

2015. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Kivétel nélkül az összes magyar kutyafajta tetszik, egy-egy ha nem is a külső, de a belső tulajdonságai miatt nyűgöz le, szerintem büszkének kell lennünk minden egyes fajtára.

Társasházban lakok, ha lenne rá lehetőségem kuvaszt és magyar agarat tartanék. A kuvasz nálam nagy szerelem, nagymamámnak volt egy gyönyörű kuvasz kanja, 14 évet élt. Elég önfejű, viszont gyorsan tanuló, család imádó, gyengéd, viszont csodálatos házőrző eb volt. Rettentően hiányzik azóta is, ő volt számomra A KUTYA!


( külföldi fajtákból is a hasonló kutyák tetszenek, nagytestű, nagy bundájú fajták és az agárfélék )

2015. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
En mudit tartanek. Kamaszkoromban volt egy, de elkoltoztem kulfoldre es a mudi a csaladdal maradt. Rettenetesen hianyzik, de tudom, hogy imadjak. Sajnos egyenlore nem lehet kutyam, de ha lesz, csakis mudi. Nem azert, mert magyar, igazsag szerint a tobbi magyar fajta egyaltalan nem hoz lazba, de a mudit imadom. Annyira ertelmesek, engedelmesek, de megsem szolgalelkuek. Most nemet juhaszokkal foglalkozom h, egy ismeros tenyeszto kutyaival. Sokkal konnyebb veluk, mint a mudival, de valahogy megsem az igazi, hianyzik a mudik jellemme.
2015. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
42%

Régóta szeretnék kuvaszt, de feleségem ellenezte, mivel apósomék állandóan rémeket meséltek neki a kuvaszokról. Így voltak sarplaninacok, kaukázusiak. 1 évvel ezelőtt végre sikerült meggyőznöm a feleségemet. Kuvaszt vettem az elpusztult, sarplaninacom helyett. Kant sikerült kapnom. Nagyon jól őriz, kemény kutya. Viszont tény, hogy önfejű. Úgy 9 hónapos kora óta havonta bele kell vernem az orrát a földbe, mert megmakacsolja magát és morog, vicsorog. Sosem hagyom rá letöröm a szarvát és akkor egy darabig nincs probléma. Szerencsére a család többi tagjával nem kekeckedik. Velem is csak olyankor, ha valamit szeretnék tőle Ő meg éppen nem szeretné. Ha erőltetem akkor morog. Előfordult ültetésnél is, hogy nem ült le, lenyomtam a farát és vicsorgott. Egyből leszorítottam a földre, kis idő múlva a hiábavaló vicsorgás és szabadulási kísérlet után megadta magát. Szerencse, hogy a másik két fajta is hasonló keménységűek voltak és nem ért váratlanul a kuvasz. Viszont a kuvasz konokabb. Ha a hébe-hóba köztünk lévő rivalizálást nem számítjuk semmi probléma nincs vele. Már majdnem 2 hónapja nem volt vele problémám. Parancsra nyúl az ételhez, ha valakit beengedek nem bántja, maximum megszagolja. 3 éves kislányommal imádják egymást. A kislány ölelgeti a kutya meg amint teheti nyalja a kezét. Viszont idegent nem enged be, ha valamelyik felnőtt családtag nincs kint az udvaron. Apósomat sem engedi be. Após annyira fél tőle, hogy ha a nagyobbik fiam megy ki, hogy beengedje, vagy a feleségem, akkor nem jön be az udvarra sem. Nekem kell beengednem. Közben hallgatom folyamatosan, hogy szét fog tépni benneteket. Kutya meg mintha érezné, hogy nem szívlelik, messziről nézi és néha rámordul. Mással nem csinálja ezt, csak apóssal. Szerintem nagyon jó kutya, intelligens és önálló. De a fajta érdekében is jó lenne, ha akik nem értenek annyira a domináns kutyákhoz inkább szukát vegyenek, azok kevésbé dominánsak, kevesebb probléma van velük.

Kell a nagy udvar, nekem mellette van egy kisebb mozgékonyabb kutya is egy jagd terrier és elkergetőznek az udvaron. Mellette az erdő szélén is ha tehetem megyünk sétálni. Valószínű, hogy a jagd kiöregedése után mudit hozok mellé. Akik kevésbé vannak kibékülve egy ilyen kemény fajtával, mint pl. a komondor, illetve a kuvasz, annak javaslom az erdélyi kopót. Pár éve egy városi buszon találkoztam egy példánnyal és a hölggyel beszélgettem a fajtáról. Hihetetlen intelligens, szófogadó és ha szükséges keményen is viselkedik, ha a gazdáját kell megvédeni. Érdemes lenne ezt a fajtát is felkarolni. De mozgásigényes ez a fajta is, de jól kordázható.

2015. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

"Úgy 9 hónapos kora óta havonta bele kell vernem az orrát a földbe, mert megmakacsolja magát és morog, vicsorog."


Az ilyen embernek nem való kutya... :(((


Nekem is van kuvaszom, de én nem ütöm soha.

Lehet, hogy a kedves kutyatartó csak az agresszió nyelvén ért, de a kutya sokkal intelligensebb annál.


Anno kutyaiskolában az egyik fazon elkezdte ütni a kutyája pofáját, mert szerinte rakoncátlankodott.

A kiképző csak annyit mondott, hogy ő ezt nem tűri el és legközelebb már nem kell jönni.


A veréstől csak elvadul, ideggyenge lesz a kutya, főleg az önérzetes kuvasz.

2015. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%
Ritka hülye vagy! Nem verem, hanem leszorítom. Nem akarok úgy járna, mint a másik utcában, hogy a kutya eleinte rávicsorgott az meg beszart és elkerülte. A kutya a végén el lett altatva, hogy kezelhetetlen! Mert annyira vérszemet kapott, hogy minden indok nélkül megtámadta a családtagokat. A kutya tudja meg hol a helye. Nem mindegy, hogy egy érzékenyebb szuka, vagy egy beton kemény kan. Kaukázusimmal össze-vissza egyszer volt vita, többet soha. Kuvasz konokabb. Soha nem fogom hagyni, hogy minden indok nélkül vicsorogjon rám, vagy bármelyik gyerekemre. Ha már én hozzá érek és morog, akkor hogyan adja be az állatorvos az oltást. Okostojás. Lehet neked nem is kuvaszod van, csak plüskutyád.
2015. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
9-es és 11-es vagyok. a komondorom is elég önérzetes. egyetlen egyszer csavartam le neki egy isteneset, mert éppen "eljátszotta" az egyik kiscsirkét. ok, hogy többet nem nyúlt hozzájuk, de egy darabig én sem érdekeltem. hiba volt a pofon, egyrészt, mert nem tudta, mit csinált rosszat, másrészt meg meg kellett volna tanítanom, hogy hogy bánjon a többi állattal. egyszerűen NEM igaz a "néha el kell verni, hogy tudja, hogy én vagyok a főnök" dolog.
2015. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%
"bele kell vernem az orrát a földbe" Ez meg felénk egy mondás, hogy a kutyát helyre tesszük Leszorítjuk, ha támadólag viselkedik a gazdával. Az a kuvasz amelyik egyszer sem próbálja meg a falka csúcsára törni az nem kuvasz!
2015. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
7%

"NEM igaz a "néha el kell verni, hogy tudja, hogy én vagyok a főnök" dolog."

Ezt hol olvastad, hogy elvertem? Soha nem ütöttem meg, de ha rám támadna biztos nem futnék el és nem azt mondanám, hogy soha többet nem kell kuvasz kan.

2015. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!