Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám nem...

Mit tegyek, ha a kutyám nem tud kakilni?

Figyelt kérdés

Samoyed kutyám van, aki márciusban lesz 2 éves.

Mindent megeszik amit csak lát, folyamatosan rág valamit, de ez jellemzi is őket, sok samoyed tulajdonosától hallottam már ezt.

Nyáron ugyan ez volt a próbléma nyüszített fél napot, utána már tudott kakilni, de most tegnap óta nyüszit közbe közbe :/

Mit lehet ilyenkor tenni ? Esetleg várjak még most is ?


2015. jan. 3. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én paraffinolajat szoktam adni a kutyámnak ilyen probléma esetén. Vagy leöntesz a torkán 1-2 decit, vagy egy kis tejjel összekevered, és magától megissza.
2015. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szenved a kutyád. Miért nem viszed el egy állatorvoshoz?
2015. jan. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Adj neki 2 szem stadalaxot a kajájába.
2015. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
51%
Nekünk is ez volt a baj, csak nekunk sok csontot zabalt be a kutya es nem tudott ket napig kakilni utana a vegnyilasanal locsoltunk be vizet, hat az nem segitett ugyhogy gumikesztyu es megsegitettuk egy kicsit az utat es ez nem vicc! A kutya hagyta es utana sikerult neki nagyon boldog volt,de lehet hogy egy kis ricinus olaj a kajaba segitene,mert az hashajto.
2015. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet lenyelt egy rongydarabot, vagy vmi olyasmit ami elzárta a beleit. Én a helyedben nem kísérleteznék, vidd orvoshoz aki segít rajta, ugyanis a bélelzáródásba bele is pusztulhat!
2015. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
meddig várjak ezzel ? lehet hogy kakilt most nem tudni, enni eszik ugyan úgy ahogy eddig.
2015. jan. 3. 12:54
 7/10 A kérdező kommentje:
az udvaron volt, én meg aludtam. nem tudom hogy kakilt - e
2015. jan. 3. 12:54
 8/10 A kérdező kommentje:

elvittem sétálni ma délután tudott kakilni :)

akkor valoszínüleg minden rendben van ?:)

2015. jan. 4. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha volt széklete, akkor biztosan nincsen elzáródva a bele, persze ha mellette jó a közérzete, és az étvágya. Nem ártana az ételéhez keverni 1-2 teáskanál paraffinolajat naponta, plána ha csontosat evett, az megkönnyíti a széklet távozását. Humán gyógyszertárban tudsz venni, pár száz forintért egy kb. 2 decis üvegben. Én is használom a kutyámnál, ha látom nagyon "golyós" a végtermék.
2015. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. jan. 5. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!