Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell eltiltani kutyát...

Hogyan kell eltiltani kutyát a, ha ott vagyunk, látjuk, ha valami rosszat csinált b, ha nem vagyunk ott, amikor csinálta, csak látjuk, hogy az a bizonyos valami meg van rongálva?

Figyelt kérdés
A rongálást csak példának írtam.
2015. jan. 5. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nevelni kell. Amikor látod hogy rongál, vagy rosszat csinál, rászólsz, hogy NEM! Egy idő után össze fogja kötni a dolgokat.
2015. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nevelve egyértelműen lesz, de szinte nincs olyan kiskutya, aki legalább ki ne próbálná a dolgok megrágcsálását. Egyébként köszi a gyors választ :)

Esetleg b, esetre valaki tudna válaszolni?

2015. jan. 5. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsi kölyöknél igyekezni kell rágás biztossá tenni azt a helyet, ahol a kiskutya felügyelet nélkül van. Ha ez lakás, akkor pár hónapig érdemes kennelben tartani vagy elzárni egy kisebb helyre olyankor, amikor nincs felügyelet alatt.
2015. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindent megelőzni, előbb-utóbb lesz olyan, hogy rosszat csinál, amíg senki nincs otthon.


Én abban hiszek, hogy nem érti, hogy miért kap ki utólag. Hiába mutogatjuk a kiborított szemetest, nem fogja összekötni a szidást a kiborítással. Egy idő után persze felveszik a "bűnös kutya" tekintetet, de csak azért, mert megtanulták a múltban, hogy ilyenkor az a célravezető, ha úgy néznek. Akkor is úgy néznek, ha úgy szidják le őket, hogy nem csináltak semmi rosszat.

Szóval én szidok utólag.

2015. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!