Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a Yorki, , beteges'...

Igaz, hogy a Yorki, , beteges'' kutya?

Figyelt kérdés
Betegségek alatt gondolok bőrproblémákra,portoszisztémás sönt-re esetleg alacsony vércukorszintre.

2015. jan. 6. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon betegesek ha rendes tenyésztőtől veszed aki garanciát vállal a kölyökér és minden szűrésen átmentek a szülei.Idősebb korban előfordulhat porckopás náluk és még allergia is.
2015. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszed, ahogy az első írja, nem lesz beteg. Öregkorában sok kutya lesz beteg, de ez nem baj.

Ha szaporítótól veszel, akkor már pár hónaposan kijöhet rajta valami. Ezért kell meggondolni, honnan veszed. Ritka manapság normális yorkie tenyésztőt találni.

2015. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem hogy nagyon hajlamosak a fogszuvasodásra is.De amúgy egészséges fajta.És még annyi ha elfogadsz egy tanácsot"Bár nem tudom tervezed-e a kutya vásárlást vagy már van egy"soha ne dőlj be annak hogy mini meg extra mini mert az ilyenek betegek ilyen yorkiban nincs
2015. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a mini/extra mini yorkiet nem írtam, valóban nincsenek. Az alomban a legkisebb kutyákat illetik ezzel a jelzővel, legalábbis a szaporítók.
2015. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Befogadott yorkimból most is hámlik ezerrel a bőr, hullik ki a szőr, és még egy rakat problémája van szerencsétlennek. Valószínűleg szaporítós, úgyhogy azt meg tudom erősíteni, hogy a rossz helyről származóak betegesek. Becsületes tenyősztőtől viszont ugyanolyan egészséges kutyát kapsz, mint bármilyen más fajtából, mivel az ellenőrzött kutyák általában nem örökítenek ilyen bajokat, legyenek akármilyen fajtájúak.
2015. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk tenyésztőtől van a yorki, nem volt beteges egyáltalán!

Most 15 éves, már nagyon öreg szegény, de a korához képest még mindig viszonylag jó az egészsége, bár már nem sok van hátra szegénykémnek :(

2015. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert a többségük szaporítótól származik sajnos. Normális tenyésztőnek nem szoktak problémák lenni kutyáival.
2015. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) 15:45-ös ha szabad kérdeznem melyik tenyésztőtől vetted a kutyust?
2015. jan. 11. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!