Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dándog vásárlását tervezem....

Dándog vásárlását tervezem. Mindenképpen ilyen fajta kutyát szeretnék, viszont nem tudom, hogy alkalmas-e rá, hogy minden nap jöjjön belem az üzletembe?

Figyelt kérdés
Így soha nem kéne egyedül lennie, de vajon bírná, hogy oda bemászkálnak emberek? Tanítható, megbízható, hogy nem fog bántani senkit?
2010. febr. 5. 19:38
 1/10 A kérdező kommentje:
akarom mondani: velem :D
2010. febr. 5. 19:42
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

A fajta neve német dog.

Ajánlanám,hogy fogadj be a fajtamentőktől dogot,Ők meg tudják mondani,melyik védencük alkalmas arra,hogy az üzletbe is bejárjon.

2010. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
sok sikert... nincs olyan hogy dán dog:P német dog van:D
2010. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a kettő ugyanaz, utánaolvastam, hogy a német és a dán tenyésztők között éles vita alakult ki a fajra nevéről. ez viszont mindegy is. néztem fajtamentőket is, de éppen nincs náluk kutyus :(
2010. febr. 5. 19:43
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


viszont mindenképpen fiatal állatot szeretnék, és mivel tudom, hogy néhány betegségnek nagy az előfordulási valószínűsége, így inkább tenyésztőtől fogok hozni. Így se élnek sokáig, nincs kedvem ahhoz hogy még végig is nézzem egy kutya szenvedését. Inkább fizetek érte rendesen, de utána nem akarok betegséget, problémákat, ha nem muszáj.

2010. febr. 5. 19:45
 6/10 A kérdező kommentje:

"Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik."

a jövőben olyan reagáljon, akinek vannak konkrét ismeretei AZZAL kapcsolatban, amit kérdeztem.

2010. febr. 5. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:
2010. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Bocs,de a fajtamentőkhöz került kutyák között is van tenyésztőtől származó.

Egyébként arra fel kell készülnöd,hogy rövid életű fajta,hajlamosak sok betegségre,pl.rák,és a gyomorcsavarodás is sokat megöl közülük.

2010. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
63%

A 20.06-os által belinkelt oldal nagyon jó,ajánlom figyelmedbe! Roxi jól összeszedte. A dog a világ legcsodásabb fajtája. Egyenlőre olvass sokat a fajtáról esetleg menj el néhány tenyésztőhöz és ismerkedj a kutyákkal.

És lehetőleg tanuld meg a fajta nevét is,mert én pl. tuti nem adnék neked kiskutyát,ha azzal keresnél meg,hogy dán dogot akarsz. Dán dog nincsen,és a német dognak semmi köze a dánokhoz.

Egyébként ha már tudod,hogy német dogot szeretnél szívesen várlak egy kennel látogatásra!

Üdv: Egy tenyésztő

2010. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Helló, lehet, hogy egy kicsit elkéstem, de szerintem jó jársz, ha dán dogot veszel (a dán dog és német dog ugyan az a kutyus. Ha valaki azt hiszi magáról, hogy ő ért ehhez a fajtához és esetleg tenyésztő akkor bizonyára tudja, hogy a dán dog és német dog ugyan az. Ez a vita a tenyésztők közt kezdődött el mert mindkét nemzett a magáénak tekint a fajtátt. De a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge(német dog).De a dán elnevezés inkább Angliában (UK) használják mivel ott Great dane a neve („tökéletes” illetve, vagy a „nagy dán” elnevezést takarja). Nekem is dán dogom van és nagyon aranyos, és amire írtad arra tökéletes kutyus. A marmaduke c. filmből idéznék „ezek a kutyák uralkodók lábánál hevertek; és ennek a fajtának a specialitása hogy láb alá teremtették őket”. Ha nem vadítod el nagyon aranyos kutya lesz, de VIGYÁZ drága a fenn tartása.

Üdv: egy dán dog tulajdonos.

2011. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!