Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakótelepen élő kutyások: Mi...

Lakótelepen élő kutyások: Mi a napirendetek?

Figyelt kérdés

Főleg olyan kutyás gazdik válaszát várom, akik lakótelepen, társasházban élnek és nincs udvaruk.

Hánykor, hányszor viszitek sétálni a kutyátokat?

Mennyit vagytok lent vele?

A lakásban mit csináltok, mit szoktatok együtt játszani, tanítjátok e, stb?

Milyen fajtájú a kutyátok, ha esetleg keverék, akkor mekkora termetű, milyen keverék?

Mennyi idős a kutya és mióta van meg nektek?

Köszönöm előre is a válaszotokat :)



2015. jan. 8. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt. 6-kor rövid séta, dél körül hosszú séta (1-2 óra), este rövid séta. A lakásban tanítottuk (intelligens kutya volt, az alap dolgokon kívül filmes trükköket), meg játszottunk labda keresést (szobában eldugni a labdáját, meg kell találnia).
2015. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lakótelepi lakásban két németjuhász keveréket tartok.

Nálunk nincs szigorú napirend, hogy mikor megyünk ki (értem ezalatt, hogy nem kell hajnalok hajnalán kellni, mert a kutyát ki KELL vinni, alszik amíg nem lát mozgást).

Ha dolgozom (heti 3-4 nap) aznap csak egy hosszabb sétára (kb. 2 óra aktív mozgatás) viszem őket, azon kívül két rövidebb (kb. 20 perc) egészségügyi sétán vannak kint (az öreget pár óránként egy pisire kiengedem, mert vesebeteg már). Ha tudom, hogy nagyon későn végzek és senki nincs itthon, akkor meg jönnek velem dolgozni. Szabadnapjaimon reggel minimum 3 órát kint vagyok velük, futtatom és úsztatom őket. És akkor este már csak 1 másfél órás séta van.

Lakásban nem játszok velük, mindkét kutyám fekszik egész nap.

A fiatalabb (5 éves, 4 hónapos kora óta van velem) hetente 2-3 alkalommal sulizik (engedelmes, örzővédő), az öreg (15 éves, 12 éves kora óta van velem) már csak éli a nyugdíjas életét, annak is örülök, hogy a nagy sétákat még bírja (már kezdenek nála egészségügyi problémák jelentkezni).

2015. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

- 5:40-7 óra között (munkaidőtől függ)

-Napi 3x-4x van lent

-reggel 15 perc,délután 1 óra, este 20-25 perc, késő este pedig 10 perc ( de ez nincs kőbe vésve, némelyik séta hosszabb rövidebb,de ez az átlag,jobb időben minden séta hosszabb )

-Szoktam hetente 2x-3x trükközni vele 30-40 percet kb..nem apportos szóval labda után nem megy.

-Bichon Frise (kistestű)

-13 éves lesz februárban, 12 éve kb, 1-1,5 éves volt amikor hozzám került egy családtól.

2015. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Olyan van köztetek, aki dolgozik és a kutyusa egyedül van 8 órákat? Az ő napirendjük milyen?
2015. jan. 8. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem 8 órát dolgozom, hanem öszevissza, főleg este, de mikor 3 műszakban voltam, leírom, hogy volt:

Mikor délelőttbe mentem (reggel 6-délután 2) volt egy gyors séta (10 perc kb) meló előtt, olyan negyed 6 körül, aztán délután fél 3 körül egy hosszú (kb. másfél-2 óra), este pedig egy 15-20 perces pisi-kaki.

Délutános műszakban reggel 8 körül pisi, 11 körül egy hosszú séta (kb. másfél óra), este fél 11 körül pedig egy 20- 30 perces séta.

Éjszakásban volt, hogy kimaradt egy-egy hosszú séta, mert nagyon kómás voltam, de alapvetően így volt: reggel fél 7, mikor hazaértem a melóból 10-15 perces gyors séta, délután 1-2 körül, mikor felébredtem egy hosszú (másfél-2 óra) séta, este 9 körül pedig mielőtt elmentem munkába egy 15 perces séta.

Ezek persze csak hozzávetőleges adatok, de kb. ilyesmi volt. A séta nekünk aktív mozgatást, bringázást, labdázást, úszást, tanulást, vagy városi sétát boltbamenéssel összekötve takar. Ettől elég jól elfáradtak, szabadnapokon gyakran mentünk kirándulni, kutyásokkal találkozni stb.

Jelenlegi munkámból kifolyólag 2 egy- másfél órás séta van, és egy rövid. Általában reggel van egy egy vagy másfél órás és délután is egy hasonló hosszúságú, este lefekvés előtt pedig egy gyors egészségügyi.

Van egy közepes testű keverékem, egy huskym, mikor 3 műszakban toltam, akkoriban egy vizsla-lbi keverékem volt ideiglenesben, most helyette egy pit bull van. 3 és fél, 4 és 2 évesek, a lakásban néha tanítom őket, de általában túl lusta vagyok hozzá, ők is csak pihennek, inkább lent sétálunk, labdázunk, gyakorlunk. A keverék 3 éve van velem, a husky több mint 2 és fél, a pit pedig fél éve.

2015. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Én mikor dolgozom aznap 10 órázom (minimum). Ilyenkor napközben a gyerekem viszi ki őket egy rövid sétára. És aznap csak egyszer vannak kint velem hosszabb ideig.

2015. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!