Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a harci kutyás komplexuso...

Ezek a harci kutyás komplexusos emberek mikor fognak eltűnni? Vajon alkalmasságihoz, engedélyhez kéne kötni ezeket a kutyákat lakótelepen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra akik általában alacsonyabb termetűek, ebből adódóan kisebbségi komplexusosok.

Szinte maguk mellé láncolják a kutyát és félnek kimenni az utcára mert nem tudják irányítani a kutyát ami még cikisebbé teszi őket.

Pont egy ilyet láttam a mi nap, és megdöbbentett amit láttam ezután.

Vele szembe ment egy másik pasi annak látszólag jól nevelt kutyái voltak, mentek póráz nélkül míg az egyikük odament ehhez a szerintem staffhoz, erre az ordenáré elkezdett acsarkodni először azt hittem el is kapta de nem.

A pasi a sajátjaira szólt rá, azok szót is fogadtak illetve meg is lepődtek, le is dermedtek hogy mi ez, mit csinál az a másik kutya a társukkal.

A staffos meg üvöltött a sajátjára, a pórázát meg úgy odahúzta magához hogy egy hajszál nem maradt köztük.

És ez után ahelyett hogy a sajátját kezdte volna el tiltani, mint ahogy a másik is tette ráadásul több kutyával, még elkezdte magát fölszívni azt hőbörögni a másikkal hogy mit csinál.

A másikat sem kellett félteni mert nem hagyta magát, ráadásul az ő kutyáin látszott hogy megvannak nevelve, mert azok mindegyike lefeküdt, míg a staff ugrásra készen feszült a gazdája lábán.

És ami miatt már majdnem én is oda mentem beszólni, hogy még ennek a parasztnak állt feljebb és elkezdett ott keménykedni hogy még akár balhézna is a másikkal, aki amúgy végig kontrollban tartotta a kutyáit, és nem is akart balhézni emiatt.

Ezt az staffost még nem is láttam erre fele én meg itt lakom, azt már én is elkezdtem magam felszívni hogy ha megüti a másikat akit úgy látásból ismerek, a továbbiakból én is kifogom venni a részem...

De nem hagyta magát még elég jól is kezelte a helyzetet, az meg mellette szólt hogy a saját kutyái fekszenek, míg a másiké még mindig feszült a gazdájának.

Aztán visszavett magából a staffos mert mások is velem együtt beszóltak neki hogy vegyen már vissza magából és nevelje meg a kutyáját.

Aztán dörmögve megfordult és ilyen gyúrós medve járással elment, kutyát szigorúan maga mellett tartva.

A másik még ott maradt lenyugtatta a kutyáit, mondtam is neki hogy legközelebb ha ilyen harci kutyát lát mindig hívja el a kutyáit, mert általában ezekhez egy idióta gazda tartozik, akinek akkor is feljebb állna ha az ő kutyája menne oda balhézni.


Tudom a hivatalos álláspont az lenne hogy a normálisabb ember hibázott mert nem volt póráz a kutyán, de könyörgöm az ilyen staffos még ha nem is rak fel szájkosarat, de legalább figyelne oda a kutyájára, és előre rászólna a hogy nyugodjon le.

Mert én a normálisabb fazonnal értek egyet aki már régebb óta jár arra 3 kutyával póráz nélkül mert az összese tud viselkedni és nincs probléma más kutyákkal sem.

Erre belép a köztérre egy ilyen antiszociális és kész a balhé.

Az fogalmazódott meg bennem hogy ezeket a fajtákat valamiféle engedélyhez vagy vizsgához kéne kötni, mert már annyira zavaró hogy ha ilyen kutyát látunk a téren akkor mindenki befeszül és elhívja a kutyáját.

Amikor meg már látjuk ezt az ember típust, ezt a "dugó panel gengsztert" jó előre kikerüljük mindannyian.

Vagy azt kéne hogy amíg nem biztos benne addig szájkosár.

Bár tudom az meg azért nem fekszik nekik mert kiderül hogy a gazda nem elég kemény a kutyájához.


Valahol igaza van a staffosnak hogy miért hagyja szabadon, de erre meg jogosan azt válaszolta az ember hogy az ő kutyái nem balhéznak, és miért tartsa pórázon amikor tudnak szépen sétálni.

Láttam már olyan staffost aki egyszerre 3 kutyát vitt póráz nélkül, szóval tudom hogy nem lehetetlen, csak sok ember választja ezeket a kutyákat, annak ellenére hogy nem hogy őket, hanem magához a kutyákhoz nem ért.


Vajon mit lehetne tenni ennek megszüntetésére?

Jogosítvány,tiltás?



2013. júl. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
56%
Sohasem a kutya a hibás. Nekem volt egy úgymond harci kutyám. Nem pit :) keverék. Kb 50 kiló brutális izomgolyó. Küllemre pedig mint mondjuk egy staff, csak ugye nagyobba. Nos ő engedelmességi, valamint hivatalos munkavizsgás kiképzést is kapott. (ez utóbbit meg tudta csinálni hiba nélkül, papírja nem volt) szal szájkosaras támadás tól kezdve mindent ment mint az ördög, DE! És ez a lényeg, hogy mint egy kölyök úgy tudott játszani idegen kutyákkal, emberrel. Jött láb mellett póráz nélkül, egy szóra ült feküdt, maradt visszajött. Ahogy kell. Volt balhém egyszer egy kuvasszal. A gazdája kiengedte a kankuvaszt, az pedig nekiment az enyémnek. Mondjuk 2 perc alatt lenyomta. A gazdája nekemesett h vadállat a kutyám mondom nem, plusz pórázon van, s engem védett a szaros kutyádtól ami az udvarról a nyitott kapun kisprintelt. Kértem jöjjön oda, segíteni. Nem jött. Gondoltam lesz ami lesz, egy szóra elengedte a kuvaszt. Az elszaladt. Szal vannak ilyenek is a "harci" kutyákba. Am a kuvasz harapott embert is, szintén mert kiszabadult... Az enyém soha. Ha ott voltam akkor egy csecsemő is lovagolhatott volna a hátán. A kutya mindegy milyen, staff, pit, juhász, de legyen foxi megköveteli a felelős állattartást a gazdától. Nevelni is kell a kutyát. A legtöbb ilyen pitbullstafford csak dísz. Nem nevelt, csak tartott eb.
2013. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Jah még annyi, ez falun volt, már kb 10 éve. Vannak gyerekek is akik sétáltatnak kiskutyákat. Pincsi, ilyesmi. Kb 10 éves lánykák. Nos ha egy olyanra ront rá egy ilyen "jól nevelt" és "megfelelően" tartott kuvasz, az tragédia. Ha a gyereket nem is bántja, de mit élne át a kicsi, ha a szeme láttára esik a kutyájának a dög.
2013. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező,az ilyen emberek miatt értelmezik teljesen félre az ilyen fajta kutyákat mint a staffod gazda aki nem neveli meg a kutyáját amugy a staff nem harci hanem munka kutya. Nekem pitem van lány létemre és nagyon okos bevan tanítva póráz nélkül is gyönyörűen sétál ha lát egy idegen kutyát és közel kerülnek egymáshoz nincs vita csak szigorú önfelett játék :) de volt rá példa hogy egy n juhász keverék nekem akart jönni mikor a kutyám úszott és ahogy észre vette a kutyám hogy veszélyben vagyok ki jött a vízből és vicsorgott a kutyára DE nem harapta meg nem is támadta meg mert letiltottam lefektettem mire végre oda ért az idegen kutya gazdája el kezdett velem ordítani hogy lövessem agyon a kutyám mert majdbem kinyirta az ővét... na szépen elmeséltem hogyan is volt ez még neki állt feljebb. Néztem nagyokat...! Szoval az olyan emberek miatt itélik meg rosszul a piteket/staffikat mert sok olyan ember tartja őket akik nem foglalkoznak velük vagy szaporítotól vettek ideg gyenge kutyákat akik nagy valoszínüséggel nem is fajta tiszták csak fajjta jellegűek..!
2013. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevesebb konfliktus lenne, ha nem az lenne a divat, hogy a kedves, jól nevelt kutyák bármelyik másikhoz odamennek akár játszani is. Nem ismert kutyánál ez mindig a vita forrása. Ha a nem nevelt kutya pórázon van, akkor elkerülhető lenne a vita, ha nem megy oda a póráz nélküli kutya.
2013. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Utolsó véleményén vagyok én is.
2013. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 compactegon ***** válasza:
én is a kutyajogsi pártján vagyok. holott az enyém (staff) is elég nehezen viseli idegen kutyák társaságát. amíg nem kezdenek ugatni vagy vicsorogni nincs is baj, de az esetek 10-15%-ban ha nem lenne póráz, bizony nekimenne. és NEM azért, mert nincs nevelve, esetleg alkalmatlan vagyok ilyen kutya tartására. sőt, szocializálással sem volt gond. pest belvárosban ötszáz kuyta között nőtt fel. ennek ellenére ő egy ilyen személyiség, és kész. ezt el kell fogadni, a kutyák is különböző személyiségek. bárki jön nekem azzal, hogy MINDEN kutyát meg lehet nevelni, hogykezesbárányként viselkedjen a másikkal, ez egyszerűen nem igaz. vérmérséklet kérdése is. újfent leírom, én is az engedelmességi vizsga pártján vagyok. az enyém szinte sosem kezdeményezett.
2013. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

miért kellett odaengedni a másik kutyát?

a stafford (?) pórázon volt, a gazdája nyilvánvalóan tisztában volt vele, hogy nem kedveli a többi kutyát, ő maga nem engedte oda más kutyához, miért kellene rá szájkosár?

ezek a bull-típusú terrierek keményen a kutya elleni harcra lettek szelektálva annak idején, ha ráadásul nem is staffordshire volt, hanem pit bull, akkor nála mondhatni normális, hogy nem kedveli a többi kutyát. (a halálom, mikor az emberek azt hiszik, hogy a szocializáció azt jelenti, hogy adott kutya szereti a többit...)

hogy emberileg milyen a két tulajdonos temperamentuma, már más kérdés. nekem van kutyázós kutyám is (pit bull), tehát a "staffis" helyében már jó előre kértem volna a másikat, hogy hívja el a kutyáját, ha emiatt beszól, akkor közlöm, hogy kézben van tartva a kutya, emberre nem veszélyes (mindkét állítás igaz), de ne másszon már bele a kutyája az enyém szájába, ha nem muszáj... és van teljesen barátságos kutyám is, őt pedig nem engedem oda, ha mégis túl közel menne egy barátságtalanhoz, visszahívom, és elnézést kérek. ha ezek után még valaki pattog, hát ráhagyom, a magam részéről tiszta a lelkiismeretem.


a tiltáson már túl vagyunk, a kutyajogsi meg csak álom... de a cím kapcsán én meg azt kérdezném, hogy mikor fognak ezek a harci kutya komplexusos emberek eltűnni? merthogy a harci kutya egy funkció, véletlenül sem egy fajtacsoport...

2013. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
24%

A pszichológia "tudományából" különböző akciófilmek és magazinok útján annyi minden kiszivárgott és jutott a köznép kezére, hogy manapság mindenki szakértőnek hiszi magát.


Ez gyakorlatban annyit tesz, hogy mindenki mindent komplexusokra, félelmekre és lelki sérülésekre akar visszavezetni, körülbelül az evést meg az alvást kivéve.


Ennek a leggyakoribb formája az, hogy ha valakinek nem tetszik a másik ember viselkedése, akkor a fent említett módszert alkalmazza, hiszen ha az illető bizonyos komplexusok miatt csinálja azt, amit, akkor máris le lehet sajnálni, tehát megfordul a támadás iránya.


Hasonló pszichológiai ismeretekkel rendelkező szakértő közönség esetén mindezt kollektíve is lehet csinálni.

2013. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
Mindkét ember hibás volt. Én is sokat viszem póráz nélkül az ebeket, de idegen kutyákhoz nem mehetnek oda, míg én oda nem engedem, pláne pórázashoz. Gondolj csak bele, ha vki kihoz egy agresszív kutyát a menhelyről, amit még szocializálni kell, nem 1 vagy 2 nap alatt fog elmúlni az agressziója, és ezért nem a gazdi a hibás. Persze ez a ritkábbik eset, és szájkosár természetesen ilyen esetekben szükséges.
2013. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 Szilvi & Argos ***** válasza:
68%

Én az egész kutyatartást engedélyhez kötném...de legalább a póráz nélküli sétáltatást kemény utcai "forgalmi" vizsgához ;)


A "harci" jelzőt utálom használni bármilyen fajtáról is legyen szó!

A bull típusú terrierek közül ismét egyre több staff/pit van az utcákon, és 95%-ukat nem nevelik, nem mozgatják ki megfelelően. Állandóan pórázon vannak, vagy csak akkor engedik el őket, ha km-es körzetben nincs másik kutya...

Pont, hogy a gazdik mondják mindig, hogy nem kell félni tőlük, jól neveltek és szocializáltak. Aztán meg azt írják minden face-s csoportban, hogy természetes, hogy azonos nemű kutyákkal nem jön ki az ilyen fajta kutya...ez meg mi??? Mi az, hogy természetes???

Elbacott neveléssel természetes, persze :D

Más az, hogy a kutya nem hagyja magát ledominálni, meghágni, elverni, és ésszel jelzi a másiknak, hogy húzzál innen, vagy... de mindezt a gazdi kontrollja alatt. Ez a TERMÉSZETES!!! Nem az, hogy kis morgás miatt legyilkolja a másik kutyát! :(


Olyanok tartanak ilyen fajtát, akiknek pincsit adnék inkább...a legelemibb tartási és nevelési ismeretekkel sincsenek tisztában...olvasható itt gyiken és face-n is...


Tisztelet az igen kevés kivételnek!!! :)

2013. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!