Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg mindenki napi 3-4...

Tényleg mindenki napi 3-4 órát foglalkozik a kutyájával, plusz naponta 3-4szer 1-2 órát sétáltatja? Mikor tudtok dolgozni, vagy mikor, ki végzi el a házimunkát?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok jó gazda, mert naponta egyszer viszem sétálni, általában késő délután, estefelé, és kétszer 20-30 percet tanítom. Most a mínusz 15-20 fokban pedig még ennyit se, szinte egész nap a házában volt.
2015. jan. 10. 13:10
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Amíg itthon voltam egész nap, tényleg simán meg volt napi 4 óra séta-foglalkozás-játék-tanítás, főleg nyáron...akkor a plusz úszás miatt még több is :D Ráadásul ahova lehetett, jött velem az eb is :)

Most meló van...jó esetben 7.30-tól 17-ig nem vagyok itthon, ezt a kerti helyén tölti. A korábbi napi két séta egyre csökkent, hiába vagyok ébren, képtelen vagyok kimászni az ágyból :D Így ébredés után kimegyünk a kertbe, pisi-kaki, majd megy a kinti helyére. Este hazaérek, bejön a lakásba, majd vagy azonnal, vagy késő este megyünk sétálni 1-3 órára, attól függően, hogy egyedül, ismerőssel, esőben, jó időben, fáradtan, lelkesen, stb. indulok-e el :D VAcsiért kis ismétlés, agymunka, aztán alvás...kutyámnak jól esik a több pihi :D

2015. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én ebből a szempontból előnyös helyzetben vagyok. Bent van egy kis méretű kutyim akivel bent tudok foglalkozni. Kint van kettő nagy akikkel jót rohangál játszik az udvaron.
2015. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sokan túlzásokba esnek :D Ha a kutyád ennyitől kiegyensúlyozott, akkor elég neki.


Nekem egy kis keverékem van, aki imád sétálni, futtatón folyamatosan pörög, itthon viszont heverészik, alszik, nyugodt.

Reggel 40-60 perces séta, délután 30 perces séta, este 30-60 perces séta. Néha persze van, hogy délután 2 óráig elvagyunk, főleg, ha futtatón jól érzi magát és van játszópajtása, de akkor meg az esti séta rövidebb, mert teljesen ki van merülve :)

2015. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezért ha valaki kutyát szeretne figyelembe kellene vennie az adott kutya igényeit. Mert ha dolgozom kevés időm van a kutyára eleve nem választok nagy mozgásigényű fajtát.
2015. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos, hogy aki azt mondja, hogy napi 3-4 órákat kutyát sétáltat, az vagy egyedül él, vagy ha van is párja, kisgyerekei biztosan nincsenek.
2015. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Lakásban van a kutyám, így néz ki egy napunk:

Reggel fél 6 körül van az első séta, 15-25 perc. Télen kevesebb, de nyáron, ha már korán világosodik, van, hogy 1 órát is sétálunk, szeretek a nappal együtt ébredni :)

Aztán 12 óra körül a szüleim mennek le vele, 10-30 percre.

Munka után, 17 órakor megint én 30-90 percre, de általában egy órát kint szoktunk lenni.

Aztán 22 órakor már csak annyi, hogy leviszem, pisil, és megyünk is föl. De most például annyira kellemes idő van, hogy az előbb lementünk, és sétáltunk majdnem fél órát.


A napi 4 séta fix, az időtartam változó. Ha jó idő van, akkor azért összesen 2-3 órát szokott sétálni.

2015. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!