Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra bármi esély, hogy...

Van arra bármi esély, hogy tanulóként magammal vihessem a kutyám külföldre?

Figyelt kérdés
Azért fontos, hogy tanuló lennék, mert ugye így nem sok pénzem lenne, meg albérletben kéne élnem vagy kollégiumban. Én úgy érzem nem sok erre az esély, de nem vagyok jártas külföldi utazásban, ezért kérdezem. Gondolkodom rajta, hogy külföldön végezzem el az egyetemet. Pár hónapra itthon hagynám a kutyám, de azért 3-4 évre képtelen lennék, ezért akarom, tudni, hogy van-e erre bármi esély szerintetek.

2015. jan. 10. 15:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Skóciában ingyenes az oktatás nem Angliában.
2015. jan. 11. 00:30
 12/16 anonim ***** válasza:

Olvastam pár éve egy kutyás lapban, hogy külföldön van pár kutyás kollégium is, igaz csak kinti kennelben lehetett az eb. Arra már nem emlékszem, hogy simán csak kedvencek voltak, vagy valamilyen módon kapcsolódtak az ott folyó képzéshez is.


Még azt tudnám elképzelni, hogy ha a kutyád törzskönyvezett és fajtájának szép példánya, pláne eredményekkel, hogy ha még nincs tenyészszemléztetve, akkor megcsináltatnám, majd felvenném a kapcsolatot a fajta külföldi klubjával, hogy mi a problémád, hátha tudnának ajánlani azon a környéken tenyésztőket, akiknél ellehetne a kutyád. Ha kan, akkor például a tenyésztő ingyen fedeztethetne vele, vagy ha mások, akkor a tenyésztővel felesben mehetne. Ha meg szuka, akkor szintén valami hasonló megállapodással. Ha jó vérvonalú a kutyád (már az is elég, ha az ősei sikeresek), örökletes betegségek ritkák a vonalában és fajtájában is megfelelő, pláne kiemelkedő, akkor szerintem sok tenyésztőt érdekelne ez a számukra kedvező ajánlat, hogy idegen vérvonalat próbáljanak ki a tenyészetükben, gyakorlatilag ingyen. Sok tenyésztő küldi amúgy külföldre a kutyáját és fogad helyébe, hogy megszerezhessék az adott ország kiállítási minősítéseit és fedeztethessék a szukáikat az új kannal, szóval nem kell tartani attól, hogy hülyének néznek az ötletért :) Ha ez a tenyészet még közel is van a lakhelyedhez, az szuper.


Ha a kutyád törzskönyv nélküli vagy keverék, akkor az ottani fajtamentők vagy menhelyek segíthetnek neked találni hasonló befogadót a leendő városban, ahova mész, valahogy úgy, mint a lovak bértartása esetén.

2015. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát nem azért, de én erre nem lennék képes. Az oké, hogy szükséghelyzet esetén valaki vigyáz rá, na de arra nem lennék képes hogy odaadjam valakinek a kutyámat aki majd itt-ott fedeztetget vele meg elleti. Ez számomra túl rideg.

Különben meg törzskönyves mudim van, nem hinném, hogy Angliában túl felkapott lenne, meg amúgyis sincs már tenyészthető korban.

2015. jan. 11. 16:34
 14/16 anonim ***** válasza:
Nyilván megegyezés kérdése, bele is írtam, egy normális tenyésztő amúgy sem szaporít agyba-főbe. Csak javaslat volt. Nem tudtam, hogy mudid van (nekem is), de egy gyakori fajtából a kinézett városodban is lehetett volna tenyésztő, vagy a környékén. A menhelyes megoldás viszont szerintem nem hülyeség, ha megkéred őket, hogy posztolják ki, még olyan helyet is találhatsz akár, ahol minden nap láthatod és foglalkozhatsz vele. Talán még egy jó albérlet is összejöhetne. Főleg, hogy egy mudi nem nagy termetű, és idősen viszonylag problémamentes is már. De ha tényleg olyan idős, akkor nem biztos, hogy jó neki ekkora út és a környezetváltozás.
2015. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Jól szocializált kutyának nem okoz gondot az utazás, az egészségével meg nincs gond szerencsére.

Igazából a kérdés lényege leginkább az, hogy én nem értek a pénzügyekhez, főleg a külföldiekhez, ezért gondoltam, hogyha valaki kutyás és esetleg van külföldi tapasztalata, akkor megmondhatná nekem, hogy szerinte szerezhetek-e annyi pénz külföldön tanulóként, hogy velem lehessen a kutyám. Mert ha van elég pénzem akkor az lakhatás sem probléma, tehát nem az az elsődleges kérdés, hogy hol helyezzem el. Annak amúgy nem sok értelmét látom, hogy kiviszem magammal de aztán ugyanúgy nem láthatom. Akkor inkább itthon marad azokkal akik ismer.

2015. jan. 12. 01:54
 16/16 A kérdező kommentje:
Amúgy egyáltalán nem olyan idős a kutyám, de rendes tenyésztő nem tenyészt már 7-8 éves kutyával.
2015. jan. 12. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!