Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek kinti-benti kutyája...

Akiknek kinti-benti kutyája van, az hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Nálunk javarészt kint van a kutya. Nyáron bejön hűsölni, télen meg melegedni pár órára. De főleg ilyen időkben egy pillanat alatt mindent piszkossá tesz. A padlólap, a szobában a szőnyeg, stb.

Van, hogy esős időben a küszöbnél letörlöm a tappancsait, de az sem sokat segít.


2015. jan. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
takaritás, takaritás:))) Nálunk 10 kutya jár ki-be, a felmosórongy hozzánőtt a kezemhez:))) Tegyél le a bejárathoz szőnyeget, az azért sokat felfog.
2015. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kuvasz kutyánk van, az előszoba nem nagy, de mellette el tudunk menni. Nyáron csak ritkán jön be, inkább a pincébe van, esőbe, hidegbe viszont bekéretőzik, ilyenkor előkapok egy rongyot, a kutyáról a sárt, vizet letörlöm, majd amikor lefeküdt, a koszt feltörlöm, összesöpröm, és elvan vagy 5-6 órát is. Ha ki akar menni, akkor jelez, és kimegy. Szerencsémre nem szereti sem a sarat, sem az esőt.
2015. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezért van járólap és mosható fal. :)
2015. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyám van, de nálunk gyakorlatilag egész évben átjáróház van, tehát nem úgy van, hogy reggel ki, este, aztán kész. Ilyenkor, sáros időben úgy oldom meg, hogy az egyiknek megtörlöm a lábát bejövetelnél, a másiknak pedig megmosom (lavórban),aztán megtörlöm. Neki azért mosom, mert sokkal jobban megáll a talppárnái között a kosz, mint a másiknak. Illetve az egész kutyát áttörlöm száraz, vagy nedves törölközővel, attól függően, hogy mennyire sárosak. Viszont ezt akkor szoktam, ha takarítottam már aznap előtte. Ha még nem, akkor gyakorlatilag csak gyorsan áttörlöm mindkettőt, vagy még azt se, ez több mindentől függ. Nyilván olyankor is takarítok, csak valamiért később... Nálunk leginkább este van gond, mert kb. este 10kor engedem ki őket utoljára wc-zni, de olyankor már nincs kedvem a lábukat mosni, meg törölni, szóval általában reggelre megint nagy kosz szokott lenni, attól függően, hogy mennyire sáros odakint.


Nyáron a por miatt szokott nagy kosz lenni bent. Azt akkor úgy oldom meg, hogy bejövetelnél, (de főleg az estinél, mikor már jönnek be enni, aludni) áttörlöm őket vizes/nedves törölközővel.


Ezek mellett pedig rengeteget takarítok, sajnos máshogy nem nagyon lehet megoldani. Sajnos nagyon rossz a házunk elosztása, gyakorlatilag a bejárati ajtónál van közvetlenül a hálónk, ahol a kutyák is alszanak, így elkerülhetetlen, hogy ne hozzák be a koszt, akárcsak mi a cipőnkkel, mert ahogy bejövünk, rögtön ott a szoba, viszont a fogas és ahova a cipőnket tesszük le, csak utána van, szóval takarítás, takarítás, takarítás...

2015. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*reggel ki, este be.. ezt akartam írni :)
2015. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hű! Látom más is hasonló helyzetben van, mint én.

Nálunk a bejárati ajtó az a konyhába nyílik, és az ajtó előtt is van lábtörlő, meg a küszöb belső oldalán is, de szinte nem segít semmit.

Főleg amikor esik az eső.


A konyhakő fehér, így még a semmi is meglátszik rajta, nemhogy a saras tappancsok.

A szobában a szőnyeg meg sajna elég világos, így azt is sűrűbben kell porszívózni.

Reméltem, hogy van valami trükk vagy praktika, hogy ne naponta többször kelljen felmosnom, de akkor ezek szerint nincs.

2015. jan. 11. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Van valamilyen kutyalábtörlő (nem tudom a nevét sajnos), amire ha rálép, akkor elvileg nem visz be már koszt. Nem tudom mennyire működik, próbálj meg rákeresni neten, esetleg arról tapasztalatokat gyűjteni!
2015. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!