Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetnek ezért?

Feljelenthetnek ezért?

Figyelt kérdés
A kutyám megszökött, kiment a főútra.Valaki elvitte egy gyepmesterhez, raktak bele chipet, meg mindenféle kezelést kapott 15000 forintért.Ezt elfogadom, kifizetem.De miért akarnak feljelenteni?

2015. jan. 11. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki akar feljelenteni?
2015. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. mert nem volt benne chip? Az ugyanis törvényileg elő van írva, hogy minden kutyába chippet kell rakatni, valamint amiért az utcán bóklászott egyedül. A gazda felelőssége, hogy a kutya ne tudjon megszökni.
2015. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
2-es válaszából indulok ki; a chipért valóban feljelenthetnek, de a szökésért nem hiszem, még a legjobban tartott kutyák is bármikor elszökhetnek. Pl. Szilveszterkor is hány kutya elszökik, akinek megkerül a gazdája (sajnos kevesebb, mint a felének), azt sem jelentik fel.
2015. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
3-as vagyok, most pedig 1-est ismételném, ugyanis nem mindegy, hogy ki akar feljelenteni.
2015. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen, feljelenthetnek, ugyanis kutya egyedül, őrizet nélkül nem bóklászhat közterületen. Chip (ami kötelező) nem volt benne, a veszettség elleni oltásról már nem is merlek kérdezni...
2015. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És ismét 3-as vagyok :D

Bocsi, akkor rosszul tudtam, ezek szerint a szökés miatt is tehetnek feljelentést.

2015. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bollocks ***** válasza:
94%
Mindenféle kezelés=veszettség elleni oltás? Ha igen, akkor feljelenthetnek. Meg amúgy is, chip kell bele, szerintem megérdemled.
2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha elhanyagoltad a törvényben előírt kötelezettségeidet (márpedig kettőt minimum sikerült, mert a chip is kötelező, meg nem is hagyhatod felügyelet nélkül közterületen a kutyádat - hogy direkt-e vagy véletlenül került oda, az nem számít, a te felelősséged mindent megtenni, hogy ne szökjön el; plusz ha nem volt veszettség ellen oltva, illetve féreghajtva, az közegészségügyi kockázatot jelent), akkor ja, több okból is feljelenthetnek, tök jogosan.
2015. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha ezeket a nagyon minimális dolgokat sem vagy hajlandó betartani, amit a törvény előír, akkor egyáltalán miért van kutyád? Mert sajnos el tudom képzelni, hogy mégis milyen körülmények között tartod, mivel eteted és mennyit sétáltatod, mennyit foglalkozol vele. Vagy inkább mennyit nem foglalkozol vele.
2015. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!