Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám vissza"csábítani...

Hogyan tudnám vissza"csábítani" a kutyámat hozzám?

Figyelt kérdés
Röviden:Mikor meghalt nagyapám,nagyon kibuktam,napokig nem ettem és anyáéktol kaptam egy kiskutyust.Vele osztottam meg mindent,tanitgattam (ül,pacsi,fekszik,tecchalott,agility,frizbi,marad) és eddig mindig Mindenre hallgatott!Imádok vele lenni,de az utóbbi időben mintha a páromhoz jobban húzódna,pedig hülyeségeket beszél neki,teljesen "elferditi" a kutyát!Nem érti meg,hogy a kutyának a megszokott vezenyszavakat kell mondani. Már alig hallgat rám,tavolodik tőlem a kutya! Segítsetek,hogy edesgessem vissza? Egyébként fox-terrier és magyar agár keverék.

2015. jan. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a kutyáknak van néha ilyen elcsábulós időszakuk hogy úgy mondjam. Nálunk is volt efféle "árulás". az én kis drága pitbullom, aki világ életében értem rajongott, egy időben átpártolt a páromhoz, ő lett a mindene, vele aludt, csüngött rajta, csak vele akart menni sétálni, engem meg figyelembe se vett. Én is kicsit a szivemre vettem akkoriban ezt. Nem tudom mi lehet a fejükben, de ők is eléggé el tudnak kényelmesedni, és jobban húznak ahhoz, akinél nem kell annyit teljesiteniük, és kicsit lazulhatnak. ugyanakkor azt is észrevettem, hogy sétáltatáskor is a párommal akarnak menni, mert sétánál ő a keményebb kezű, és amikor kint vagyunk a veszélyzónában, akkor ő tudja őket jobban vezényelni, rángatni ha kell. A kutyák a falkavezéreket szeretik. Nem látok bele a helyzetetekbe, hogy esetleg azért húz a kutya a párod felé, mert benne látja a falkavezért, vagy épp ellenkezőleg, azért mert te túl szigorú és hideg kapcsolatban éltél vele eddig, a párod meg most ad neki valami olyan melegséget, amiben lazábbak az elvárások, valamint valami melegebb légkört tud neki teremteni érzelmileg. Bonyolult dolog a kutyalélek, én se tudok kiigazodni a kutyáimon, csak tippelgetek mi lehet a fejükben.
2015. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem visszaédesgetni kell, hanem elérned, hogy hallgasson rád.
2015. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) egy bácsi mondta nekem anno:sok fiatalt lát kutyával s nem gyerekkel. A kutyát kenyesztetik ugy mint a gyerekeket.

Kb. Én is így vagyok ezzel. Bár lehet abban igazad van,hogy a páromnak nincs olyan fegyelem a kutyával szemben,mint amit én elvárok. Csak azon gondolkozom,hogy eddig a kutyát ez nem zavarta. Tudta,higy mi a helyes és mi nem,most pedig annyira elbutitja a párom,hogy kezdhetem az egeszet elölről.... :/

2015. jan. 12. 13:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Általában hallgat rám...sőt!! Csak mondom amióta"osszeragadtak",azóta le vagyok szarva :/
2015. jan. 12. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:

ahogy irtál többet, igy már kezdem jobban érteni a helyzetet. azt irod kényezteted. azt irod szigorral fegyelmezed. ezek nagyon hullámzó hatások egy kutya életében. ők a kiegyensúlyozott falkatársakat szeretik, azok közül választanak vezért is maguknak. nem szeretik ha egyik pillanatban utyum putyum (mert akkor téged lát gyengének, ezért magát képzeli falkavezérnek) a másik pillanatban meg parancsolsz neki (ezáltal hülyének néz, hogy ez az altag a falkában meg mit pofázik itt nekem) és a kutya összezavarodik. Nagyon egyszerű a gondolkodásuk nekik, aki kiegyensúlyozott érzéseket és energiát közvetit felém, az erős, és jó vele, biztonságban tudhatom magam vele, tehát jó lesz falkavezérnek, én meg behódolok és hallgatok rá.


Tehát a te hozzáállásod a kutyához ingadozó, a kutya meg van zavarodva, nem tart téged kiegyensúlyozottnak, ezért nem érzi magát biztonságban veled, ezért nem tekint rád falkavezérként. a párodban véli felfedezni a falkavezér szerepét, azért húz felé, azért hallgat rá. ő igy döntött. téged is csak egy altagnak lát a falkában. azon kéne inkább dolgoznotok, hogy a kutyád téged ne lásson magánál is lejjebb valónak.


szerintem jobb lenne ha igy hagynád, hogy akkor legyen a párod a falkavezér, mert ha most erősködsz, a kutyád össze fog zavarodni. maximum csak tanult szokásból fogad neked szót, de a belsőjében az van, hogy tebenned nem tud bizni, ezért neki kell vigyáznia rád. sajnos náluk farkastörvények vannak, amik érzelmi hatásokkal nem kiüthetők belőlük. nem tudod őt visszacsábitani, ahogy azt fent is irták mások. értsd meg, ő igy döntött!!! és neked ezt a poziciót el kell fogadnod, hogy a párod a falkavezér. vagy falka működés szerint, megtámadhatod a jelenlegi alfát, és összeverekedhetsz vele a kivánt pozicióért, de a falka többi tagját is meg kell győznöd erről, vagyis a kutyádat, hogy te vagy az erősebb.


értsd meg itt farkastörvényekről van szó, nem lehet szép szóval lekenyerezned a kutyádat. hódolj be a falkavezérnek, de tudasd a kutyáddal, hogy felette te állsz a rangsorban. pl ajtón úgy menjetek ki, hogy először a fiú, aztán te, aztán a kutya.


ezt semmiképp ne csináld, hogy babusgatod, és utána meg játszod a főnököt, mert a kutya igyis úgyis szarni fog a fejedre, miután a párodban megtalálta a falkavezért.


itt nem érzelmekről van szó, hanem hatalmi harcról, erőről, biztonságról, hogy ki az a tag, aki képes egyben tartani a falkát, és vigyázni a falka tagokra. a kutyád szerint nem te vagy az!!!


nézd meg a barátságban a farkasokkal c. dok. filmet! ebből sok mindent meg fogsz érteni, és másképp álsz majd a kutyádhoz.


[link]

2015. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyébként pont az a baj a mai emberiség többségével, hogy nem tudunk következetesen szeretni másokat. túlérzelmesek vagyunk, és saját magunk önbizalomhiányából adódóan másokkal való kapcsolatokban érezzük biztonságban magunkat. azt hisszük, az utyum-putyum a szeretet, és nem merünk következetesek lenni, mert azt gondoljuk, akkor hidegek vagyunk, és szeretet nélküliek. Ahogy a gyerekeinkkel, úgy a kutyáinkkal is pont ezt csináljuk. nem vesszük észre, hogy ez milyen káros, fel sem ismerjük hogy elfelejtettünk jól szeretni. Ha egy kutyán ennyire látni a következetlen nevelés kárait, hogy milyen zavaros és lelkisérült lesz tőle, akkor mennyire rossz hatással lehet ez a gyerekekre az emberi világban? ettől van ennyi zavaros, kezelhetetlen gyerek is szerintem manapság. és csodálkoznak, hogy miért romlott a világ, miért van ez a sok rossz gyerek, és nem ismerik fel magukban az emberek, hogy ők maguk ennek a jelenségnek a megteremtői. ezt már generációkról generációkra átvisszük, közben teljesen elfelejtük mi lenne a helyes nevelés, hozzáállás, és ott tartunk, hogy a házi kedvenceinket is megfertőzzük ezzel, összezavarva olyan élőlényeket, akikben még működik az ösztön. Mindannyian része vagyunk ennek a folyamatnak, te is én is, és nem szégyen, ha újra kell tanulnunk nevelni, szeretni. ez van. de ha már a kutyáinkat se tudjuk rendesen felnevelni, akkor mi lesz a gyerekeinkkel? komolyan elgondolkodtam rajta.


bocsi az offért, csak ez a kérdéskör igy megmozgatta a fantáziámat, és elfilozolgáttam itt magamban.

2015. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5-ös, remek filmet linkeltél. Köszönöm.
2015. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
HÁT, nincs mit! :) én is úgy tanultam meg ezt a dolgot. az első kutyámnál semmi fogalmam nem volt a falka törvényeiről, a kutyák gondolkodásáról. én is kemény harcok árán jutottam el odaáig, hogy ezekre az információkra szert tettem, és próbálom tanulni, érvényesiteni. de persze nem megy egyik napról a másikra ez. nekem se. én is sokszor állok a kutyáimhoz emberi módon, de legalább már tudom hogy ezt rosszul teszem. nehéz dolog az, hogy kiegyensúlyozottak legyünk és következetesek. de ki mástól, ha nem a kutyáktól tudnánk ezt megtanulni a legjobban? :)
2015. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kérdező, mutatsz képet a kutyádról? :)
2016. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!