Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz dolog ideiglenes befogad...

Nehéz dolog ideiglenes befogadónak lenni egy állatmentő alapítványnál?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem volna egy kutyust, de az anyámnál nem lehetett, nem egyezett bele. Mivel lakásvásárlás előtt állunk a párommal, azt gondoltam ki, hogy ideiglenesbe veszek majd magamhoz kistestű kutyust. Mennyire egyszerű ez? Akár az, hogy ideiglenes befogadóvá váljak, akár az, hogy el tudjak engedni egy kisállatot, amikor már megszerettem, de találnak neki végleges gazdát. Azért gondoltam ideiglenes gazdivá válásra, mert így nem csak egy kutyusnak segíthetek.


Ti mit gondoltok az ideiglenes befogadásról? Esetleg valakinek van tapasztalata benne? Milyen nehézségeim adódhatnak?


2015. jan. 12. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok kutyám volt már ideiglenesben a sajátom mellé, én nagyon szeretem csinálni. Eleve úgy kell hozzáállni, hogy te csak egy állomás vagy az életében és az lesz neki a legjobb, ha végleges gazdához kerül. Nekem szerencsém van, mert nagyon komolyak az örökbefogadási feltételek (főleg külföldre adnak örökbe), így nem kell aggódnom, hová kerülnek a kutyákok.

Persze szereti őket az ember, de olyan is van, hogy egyáltalán nem, mert egyszerűen nem illetek össze, akkor abból kell kihozni a legjobbat. Nekem a cirka 10-12 kutyából kettő volt olyan, amit örökbefogadtam volna.


Az orvosi költségeket mindig szokták fizetni, korábban volt, hogy tápot is adtak, de nem szoktam kérni.


Szerintem nagyon hasznos az első saját kutya előtt, mert egy csomó féle-fajta, eltérő habitusú, temperamentumú kutyával találkozol, így egyrészt tapasztalatot gyűjtesz, másrészt kialakul benned egy kép, hogy magadnak milyet szeretnél.

2015. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Évek óta ideigleneskedem, kutyák és macskák is megfordulnak nálunk.

"Tudatosan" kell mindent csinálni, nem szabad hagyni, hogy csak az érzelmek vezéreljék az embert. Mindig van, aki kicsit közelebb áll a szívünkhöz, nehéz az elválás, teli van az ember kételyekkel, hogy tényleg a legjobb helyre adta-e az állatot, de aztán az idő igazolja, és nagyon jó kapni a vissza jelzéseket, látni, hogy boldog az állat és a gazdi is.

Viszont tisztában kell lenni azzal, hogy az ideigleneskedésnél nem lehet előre látni, hogy meddig marad az állat, milyen problémák lépnek fel nála (pl. agresszivitás, ugatás, leamortizálják a lakást stb.) Nekem pl. volt olyan ideiglenes kutyám (16 évesen jött), aki nálam halt meg, mert 2 évig senki nem jelentkezett érte (nem hallgattam el, hogy agresszív, és engem is többször megharapott). A mostani állataimból is egy kutyát bebuktunk (több mint 4 éve van nálam, nem találtam neki megfelelő gazdit, mert lakásban rombol, kertből szökik), és 4 macska is a nyakamon maradt (őket többynire az egészségügyi problémák miatt nem vállalták).

A látszólag "könnyű" eseteknél (divatos fajták) is sokszor nehézkes az örökbeadás, itt már nagyon rutinosnak kell lenni, hogy tényleg azért vigyék el az állatot, mert a társat látják benne.

Minden nehézség ellenére, én nagyon élvezem, jó érzés segíteni.

2015. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó dolog,főleg,ha nem neked kell finanszírozni a kutya összes kiadását,amit nem árt szerződésben is rögzíteni.Nagyobb alapítványok így is teszik.Egy ilyen kutya befogadása sok macerával jár,mert betegek,rosszul szocializáltak,nem szobatiszták,elhanyagoltak.Persze vannak enyhébb esetek is,azt kell bevállalni,amit tudsz.Nem árt kutyás gyakorlat,hogy tudd kezelni a viselkedési problémákat ,illetve a kutya nevelés alapjaival legyél tisztában.Az elengedés nem könnyű.De ha tudod,hogy nem magadnak mented meg,hanem valakinek,aki csak rá várt és látod azt,amikor a kutyáért eljön az igazi és egymára talál kutya,gazdi,nekem az az igazi öröm.
2015. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!