Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon megtartsam az ideiglenes...

Vajon megtartsam az ideiglenes kutyámat?

Figyelt kérdés
Július elején hoztam ideiglenesbe egy pit-staffi jellegű kutyust, volt több jelentkező, de valahogy mind eltűnt, volt akinek nem tetszett kép alapján, volt, aki végül más kutyát választott stb. Ő meg egyre jobban beilleszkedett hozzánk, nem volt vele az elején sem sok gond, de most már teljes értékű tagja a családnak. Ami miatt megtartanám, amellett, hogy nagyon megszerettem, mert ideális terápiás kutya lenne, a két saját kutyám közül egyik sem lenne alkalmas, hogy agresszív/ félős egyedeket oldjon, ő viszont nagyon. Hihetetlen hűséges egyébként, mikor elmegyünk bringázni, el sem mozdul mellőlem, mikor kicsit megpihenünk, akkor is fut egy kört, majd visszafekszik mellém. Szóval tényleg mindent megtesz, hogy megfeleljen:) Ami miatt viszont nem tartanám meg az az, hogy szeretnék továbbra is ideiglenesezni, viszont jelenleg egy 45 nm-es albérletben lakunk, ide több kutya nem jöhet. Várhatóan jövő ilyenkorra elköltözünk saját kertesbe, akkor tudnám újra folytatni az ideiglenesezést, addig nem. Amiatt is kétségeim vannak, hogy azért 3 kutya sok, mert dolgozom, tanulok, egyik kutyám pedig egy husky, aki igényli, hogy legalább 2 naponta külön is vigyem futtatni min. 2 órára (különben szökik). A másik kettőt ilyenkor nem tudom elvinni, mert ők nem bírják ezt a távot/ sebességet, amit a husky igen. Szóval elég tanácstalan vagyok. Bocsi a regényért, csak így talán könnyebb tanácsot adni.

2014. szept. 7. 10:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

fhu ez így ütős... én most a dobi miatt hagytam abba az ideiglenesezést, mert ő is tejes embert igényel.

Talán fárasztásban annyit tudok segíteni, hogy elmondom én mit csinálok, ha sűrű a nap, de a kutyának fáradtnak kell lenni, különben élve megeszi az udvart: beülök az autóba, kutya kirak hosszú pórázon és autóval futtatom. Vagy a másik megoldás párom robogója, mivel sokkal gyorsabb, mint a kerózás. Így a kutya rövidebb idő alatt kisprinteli magát, aztán otthon estig kb alszik.

Így nagyjából 1 órát meg tudok spórolni és a kutya is le van mozgatva.

Az idősebbel ilyen gond nincs, vele már nem is nagyon lehet futkározni mert hiába szűrettem fiatalkorában, dp-gyanús, ő már a boldog nyugdíjaséveket éli.

Amúgy ha az idő necces még, egyik ismerősöm azt csinálja, hogy mivel a husky bírja, vett neki hámot és súlyzókat tépőzárazott rá, aztán indulás futni, így is hamarabb elfárad.

Szóval így mondjuk be tudod tenni a huskyt is a többi kutya mozgatásába és neki is jó lesz. Mert tőled sem vesz el plusz időt, a falkával van és maradhat a staff is, mert nagyjából kiegyenlítettek az erőviszonyok

2014. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hú, ez a súlyzós ötlet nagyon jó köszi. Szerintem veszek valami jó nehéz fémgolyót, aztán rákötöm a hámjára, ha együtt akarom vinni a többiekkel. Kétnaponta még csak szakítok rá két órát, hogy külön elvigyem őt is, meg a párom is besegít, de minden nap nem tudnám. Ha lenne jogsim meg lenne olyan földút a környéken, akkor vinném őt kocsival is, biztos, nagyon élvezné:) Jó lenne megoldani, mert azt hiszem, szeretném, ha a 3. kutya is maradhatna.
2014. szept. 7. 12:44
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
A súlyelosztásra azért figyelj:) és lehetőleg max a hátvonalon végigfuttatva legyenek a súlyok
2014. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Aham, dokival szerintem konzultálok, mielőtt ebbe belemennék.
2014. szept. 7. 13:03
 5/36 anonim ***** válasza:

Hát nyilván az az első:)

Már én is agyalok a dobinál hogy összekreatívkodok valami hasonlót, mondjuk akkor tuti elő kell vennem a varrótudásomat, mert ahogy láttam nem kis meló összehozni egy ilyen hámot. Amúgy nálunk csak nézelődött a doki mikor kérdeztem, mondta hogy mivel nincs semmi mozgásszervi probléma, miért ne lehetne építeni az izmokra, csak mint mindenhol, itt is a fokozatosság a kulcsszó... mondjuk szerintem egy huskynál simán mehet kezdésnek kicsit nagyobb súly, én max kg-val próbálkoznék, mert fosok hogy összetörne mint egy ropiXD

2014. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
bocs, kimaradt a szám...szüval max 2kg-val...
2014. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Én valószínűleg úgy fogom, hogy a hám után kötöm a súlyt, hiszen a huskyknak eleve ez a természetes húzási mód. Ő már meg van edződve, 20 km-t lefut gond nélkül, kicsit pihen, aztán menne megint:) Vagy gondolkodom ebben a kutyahátizsák dologban, annak is utánanézek.
2014. szept. 7. 16:39
 8/36 anonim ***** válasza:

Na azt nem tudom hogy úgy hogy kéne frankón kiegyensúlyozni meg megoldani, de jó ötletnek tűnik!

Én most a dobinak a lábára tervezek súlyozni, mert kis pálcika. Gondolkoztam abban a megoldásban, amit a lovaknál szoktak alkalmazni, csak nem bokában hanem valahova feljebb.

Ez az ismerősöm egyébként csak azért súlyozza le a kutyáját, hogy a németjuhásza tudja tartani vele az ütemet és így ki tudja vinni a 2 kutyát egyszerre

2014. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Akkor ugyanúgy van vele az ismerősöd, mint én. Én úgy tervezem megoldani, hogy már van egy húzóhámunk, egy vagusdogs húzásra készített hám, annak a végére tervezek egy madzagot kötni, és arra valami súlyt. Lehet, amúgy a pittel is el kéne kezdeni súlyt húzatni, mert nagyon kis vékonyka (éheztették korábban). Te amúgy szintén ideigleneseztél korábban?
2014. szept. 7. 20:09
 10/36 anonim ***** válasza:

igen:)

főleg nagytestűekkel (nj, kuvasz-komondor mixek, rotti és mixei, "bandogok"), akik persze több év lánc meg társai mellől kerültek hozzám, sokszor bántalmazták őket stb. mindezt az elmúlt néhány évben... 8hónapja hagytam abba, mert elpusztult az első kutyusom, aztán 1 hónapra rá, a gyász kellős közepébe becsöppent ez a kis maki dobi és felforgatta az egész életemet. Ment a kukába minden, amit a kutyákról megtanultam és most újra tanulok:) és újrakezdjük a munkakutyázást, amiből a nj-om dp-gyanú miatt nyugdíjazódott.

2014. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!