Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érhetem el, hogy a kutya...

Hogy érhetem el, hogy a kutya a falkavezért lássa bennem?

Figyelt kérdés

Itthon szót fogad, engedelmeskedik, minden parancsot (ül, gyere ide, vár, marad... stb) teljesít. Amikor enni adok neki, csak az engedélyemre kezd el enni, szóval itthon úgy viselkedik, mintha elfogadna falkavezérnek. Viszont amint sétálni viszem, húz, mint az őrült, nem figyel rám, nem hallgat rám, ha pórázról elengedném, nem jönne vissza hozzám.

Hogy érhetem el, hogy az uctán is engedelmeskedjen?


2010. febr. 6. 18:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
Természetes, hogy kinnt másképp viselkedik, mert élvezi a sétát, hiszen nem minden órában lehet kinn. A mienk még itthon se figyel ránk teljesen. :)
2010. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, és a linkeket is. Alkalmazni fogom az ötleteket.
2010. febr. 6. 20:22
 13/15 anonim ***** válasza:
fülharapást én is ajánlani tudom. persze nem kell túlzásba esni...nekünk bent is voltak problémák, de ezzel megoldódott.
2010. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nekem a huzással vannak gondok,de sok türelem kell hozzá, én nem adom fel, nekem a klikker séta közben nem nagyon érdekli,de ha mondok neki vmit ül.fekszik, meg ilyesmiket,akkor csinálja,csak a huzás ami gáz,,


lehet azt kéne hogy hosszu porázzal kéne gyakorolni,ugy hallottam,hogy ha hoszu a poráz,és elengededd,és nem akar visszajönni,akkor szolitsd hogy jöjjön,"hozzám" vezényszoval,és közben kicsit huzod a porázt hogy odajöjjön,ha megvan,akkor jutalomfalat,meg nagy dicséret,és addig gyakorolj,amig magátol(NEM KELL SEGITENI HOGY ODAJÖJJÖN)nem jön oda,

sztem ez is jo...

2010. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sokan vannak úgy vele, hogy otthon van egy jó kutyájuk, de amint kilépnek a lakásból/kertből a kutya "elromlik". A falkavezérség kérdése csak az egyik oldal, a kutya oldaláról meg kell vizsgálni a dolgot. Otthon mindent ismer, minden unalmas, a gazda mindent kontroll alatt tud tartani.

Az utca érdekes, szagok, emberek események, kutyák - vagyis özön INGER mindenhonnan. Kontroll meg semmi, a világot ugyebár nem a Gazda irányítja.


Ha sosem engeded el, akkor sosem tud igazán elfáradni, úgy rendesen, kutyamódra.


Mindegy, mekkora falkavezér vagy, ha a kutyában tombol az energia, nagyon nehéz kordában tartani. Mint az áradó folyó, ha gátak közé szorítod, akkor a gátakon belül erősebb a sodrás is! Minél nagyobb a víztömeg annál erősebb gát kell.


Olyan helyekre kell járni a kutyával, ahol el tudod engedni, ahol kifuthatja magát, játszhat a többi kutyával, és csak ez után fogsz tudni elkezdeni vele foglalkozni.


A helyes rangsor felállítása nagyon fontos, hiszen a kutya nemigen tud felelős döntéseket hozni az emberek világában. A döntés joga vezetői minőséghez kapcsolódik. Ha nem tudsz ilyen minőséget felmutatni a kutyád előtt, nem is fog hallgatni Rád.


Ha köztes megoldást szeretnél, mert tényleg nincs hol elengedni a kutyát, a flexi póráz ideális átmenet.


De a kutyaiskolát is mindenképpen javaslom!


www.kutyasuli.hu

2010. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!