Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelőtték a kutyámat! Teljesen...

Lelőtték a kutyámat! Teljesen ki vagyok készülve idegileg és fogalmam sincs, hogy ilyenkor mit tehetek vagy kihez tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Próbálok normálisan fogalmazni, de annyira ki vagyok borulva, hogy kérlek, nézzétek el nekem, ha esetleg nem sikerül.

Szóval meló után hazaértem, fogtam a kutyákat és indultunk is a szokásos esti sétára. Kint voltunk a közeli kis erdőben, ahogy mindig, és pont ugyanarra sétáltunk, amerre máskor is szoktunk, immár 2 éve.

Mivel mindhárom kutya behívható, ezért a fák közé érve elengedtem őket pórázról, szépen jöttek mellettem, néha megálltak szaglászni, elvégezni a dolgukat. Kópé és Lurkó nem is távolodott el tőlem, de Pajtás kissé jobban előreszaladt az ösvényen. Nem csinált semmi rosszat, csak nézelődött és szimatolt a bokrok között, amikor egyszer csak hallottam a lövést, és láttam, hogy Pajtás egyszerűen összecsuklik!! Elkezdtem kiabálni, ordítani, hogy ne lőjenek, ne lőjenek, az ott az én kutyám, ne lőjenek, és közben rohantam Pajtáshoz. Már nem lélegzett, azonnal szörnyethalt, de akkor még fel se fogtam és próbáltam a sálammal elkötni szegénykémet a lőtt sebet, amiből vérzett. Több lövés nem dördült el, de nem is láttam senkit, se egy vadászt, se senkit, senki nem jött oda hozzánk, hogy mi van, én meg csak bőgtem és vinnyogtam a kutyám mellett, a sokk miatt azt se tudtam, mit csináljak, csak térdeltem a földön és szorítottam magamhoz Pajtást. Mondogattam neki, hogy nem lesz baj, nem lesz semmi baj, pedig szegénykém akkor már nem is élt... Senkit se láttam a közelben és nem is indultam az illető keresésére, féltem, nehogy én is kapjak egy golyót meg hát ott volt velem még 2 kutya, és Pajtás teste, csak arra tudtam gondolni, hogy minél előbb kivigyem innen őket és valahogy el tudjunk menekülni az erdőből épségben. De nagyon ki voltam bukva, nem is igazán tudtam gondolkodni, teljesen bepánikoltam. Annyira összeszedtem magam egy kicsit, hogy valahogy felnyaláboljam Pajtást és nagy nehezen hazacipeljem. Lurkó meg Kópé jól vannak, szerencsére nekik nem esett bajuk, de ők is meg vannak ijedve.


Nem tudom, hogy ki tette ezt, nem láttam senkit és semmit, de meghalt a kutyám és felelősségre akarom vonni az illetőt!!! Nincs más bizonyítékom, mint a szavam, tudom, hogy ennyi erővel akár én is tehettem volna, hiszen se szemtanúm nincs, se semmi, de nem hagyhatom annyiban a dolgot! Tudni akarom, hogy ki a felelős Pajtás haláláért! Nem tudok bizonyítani semmit, és elismerem, hogy valamilyen szinten én is hibás lehetek, hiszen már sötétedett odakint, azt is elismerem, hogy rossz fényviszonyok voltak, és hogy a félhomályban nem lehetett egyértelműen látni, hogy kutyákkal vagyok, de akkor se hiszem, hogy szabadna csak úgy vaktában rálőni valamire, ami mozog.


Kihez fordulhatnék? Vagy egyáltalán mit tehetnék? Rendőrség? Állatvédők? Valamelyik vadásztársaság? Kit keressek? Kimondhatatlan veszteség ért és nem nyugszom, míg meg nem tudom, hogy ki teher erről!



2015. jan. 13. 18:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
43%

# 9/20


Teljes mértékbe egyetértek vele!! esteleg egy fényvisszaverö mellényt tehetnél a kutyára össze ne keverjék a kobor kutyábval. sajnálom hogy megtörtént nagyon sok az ilyen eset volt hogy mezön is kilötték pedig pár méterre volt agazdi

2015. jan. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
16%

az is lehet nem vadászok voltak orrgazda.


a vadász álatlában odamegy.

2015. jan. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
58%

Ott helyben ki kell hívni a rendőrséget, hogy rátok lőttek, és azt mondani, hogy a kutya nem volt messzebb 5 méternél nálad.

Bizonyítsa be valaki az ellenkezőjét. Ha mást nem az illető szemétládát legalább megszorongatják egy kicsit.

2015. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

Persze! Adj még "okos" tanácsot.

Ha meg kiderül az ellenkezője, akkor őt veszik elő.

Ha volt les a közelben, esetleg szóró közelében volt akár még vadkamera is lehetett fent ami simán bizonyítja, hogy mi történt.

2015. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
87%
Szia elkapták már azt aki ezt tette szegény pajtással?
2015. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
87%
utolsó vagyok. Pajtással (bocsánat a kis betû miatt)
2015. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy kapták! Kamu volt az egész.
2015. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!