Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szagazonosítás tanítás!...

Szagazonosítás tanítás! Tippeket szeretnék kérni. (? )

Figyelt kérdés
Az addig oké, hogy egy cipő ott van, a kutya odamegy, megszagolja. De mi a menete, mikor már 2 cipőt/ befőttes üveget teszek ki? Ha akkor klikkelek, mikor az első cipőbe beleszagol, akkor azt hiszi, vége a feladatnak, ennyi, de ha nem klikkelek, a második cipőbe az istennek nem akar beleszagolni. Áhh de hiányzik egy jó kutyasuli, ahol az ilyen kétségeimet eloszlathatnám:(( Tippek? Esetleg videó? Azt sem találtam sehol.
2015. jan. 14. 20:55
1 2
 1/15 Hovarju ***** válasza:
Én ehhez remek segítséget kaptam, amikor Fantának tanítottam ezt a feladatot. Azóta már sajnos nincs meg az az oldal (valamiért letörölték, vagy titkosították), de nekem megvan valahol. Megkeresem neked (remélhetőleg hamar megtalálom) és privátban elküldöm, ha megvan.
2015. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Hovarju ***** válasza:

küldtem privátot :-)


jó tanulást !!!

2015. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én először formáltam, hogy végig menjen minden egyes cipőn és fadarabon, mindegyiket megszagolja. Utána kezdtem el magát a feladatot tanítani a klasszikus módszerrel, vagyis azt erősítettem meg, amikor a helyes cipőbe szagolt bele. Talán azért, mert nyomkövettünk, de elég hamar felfogta a kutya, hogy az én cipőmet és az én szagomat hordozó fát kell jelezni. A másik módszer, hogy eldugod a keresendő szagmintát és a kutyának ténylegesen meg kell keresnie.

Illetve az obedience-ben még jól bevált módszer, hogy étellel kötik össze a szagnyomot, mint a nyomkövetésnél, úgy, hogy a fadarab alá pár szem tápot, jutalomfalatot raknak. Ezt én is használom néha gyorsításhoz.

2015. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hülye kérdés: miért kéne a kutyának cipőket szaglásznia, és mit kellene azonosítania rajta?
2015. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga és verseny feladat. Ki kell választania azt a cipőt, ami a gazda szagát tartalmazza az idegen szagot hordozó cipők közül.
2015. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

80-as: ezt kérdeztem Hóvarjútól is privátban, aki mellesleg nagyon hasznos választ adott, de a te véleményedre is kíváncsi vagyok. Hogy formáltad azt, hogy az összes cipőn végigmenjen? Én itt akadtam el. Ha kirakok egy cipőt, az ok, de ha kettőt, akkor odamegy az elsőhöz, beleszagol, mondjuk klikkelek, azt hiszi, ennyi az egész. Ha várok, nem tudja, hogy egymás után mindkettőhöz oda kéne mennie. Szerinted erre érdemes rávezetni, vagy , hogy majd rájön magától?

akumi: Ahogy írták, ügyességi ágazatban feladat, hogy kiválassza a megfelelő cipőt szagról, de én simán csak fárasztani akarom az ebeket agyilag, aztán ezt jópofa feladatnak gondolom.

2015. jan. 15. 07:57
 7/15 anonim ***** válasza:
És ehhez miért kéne mindet végigszagolnia? Nyilván ismeri az összes cipődet ránézésre, meg amilyen szaguk azoknak van (már kutyaorral nézve, nem a lábszagodra akartam beszólni :D), szerintem már ültéből megmondja, melyik a tiéd, miért kéne végignéznie mindet? Már ha értené a feladatot, mert ahogy elnézem, egyáltalán nem szagra tanult meg menni, hanem cipőre :)
2015. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem ismeri az összes cipőmet szerencsére, de egyébként több cipőnél már nem az enyémek közül kell választania, hanem belekeverem páromét, és egy lesz az enyém. Na meg nem mindig ugyanazzal a cipővel fogok gyakorolni.
2015. jan. 15. 08:18
 9/15 anonim ***** válasza:
a párod cipőjét belekevered, de azon ugyanugy rajta van a TE szagod:) Ezt egyedül igen nehéz kivitelezni, mivel az idegen tárgyakhoz, te hozzá sem érhetsz, csak a tiedhez, amit beraksz közéjük.
2015. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na ebben igazad van. A franc tudja, de amíg olyan helyre nem költözünk, ahol van vmi normális kutyasuli, addig is szeretnék velük csinálni vmit. Max. megkérem egy haveromat, hogy segítsen az ő cipőivel, azt nem fogdostam:D Vagy most egy hülye ötlet jutott eszembe, de ha a cipő párba, vmi illóolajat tennék, és az alapján keresne, nem a saját szagom alapján?
2015. jan. 15. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!