Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék így a kutyával?...

Mit tehetnék így a kutyával? Mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején: 15 éves vagyok. Öt hónapos a kutyám, csak három hónapja van nálunk, de imádom.

Viszont most komolyabban szóba jött, hogy külföldre menjek tanulni (anyagi keret van rá), valószínűleg az USA-ban, de akár Ausztrália is szóba jöhet. Egy, rosszabb esetben két év.

De mi lesz addig a kutyával? Magammal tudnám vinni?

Nem szeretném itthagyni, attól is félek, hogy majd elfelejt, vagyis inkább a szüleimhez fog kötődni, meg igazából nem is szeretném itthagyni a nyakukra.

Maradjak itthon tanulni csak a kutya miatt, vagy ne "áldozzam fel" emiatt a jövőmet? Esetleg magammal tudom vinni?



2015. jan. 15. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Kis esélyt látok arra, hogy magaddal tudod vinni. Komoly papírmunka és állatorvosi vizsgálatok hada, meg karantén, meg minden kutyafüle előzi meg az ilyesmit. Ott meg aztán a lakhatásod lesz nehezebb.

De a kutya miatt ne is maradj itthon. Végül is nem lesz sanyarú sorsa a kutyának, otthon fog várni. A kutya nem felejt el, és nem fog kevésbé szeretni évek múltán sem. Gondolom, időnként hazalátogatsz, a kapcsolatotok megmarad. Érzelmileg nehéz az ilyet megélni, tudom, de hidd el, nem lesz baj.

2015. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bollocks ***** válasza:
14%
Nem ártott volna hamarabb gondolkodni.
2015. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
2-es: okos vagy, de az élet sokszor kiszámíthatatlanul változik, és a lehetőségek se szoktak hónapokkal előre bejelentkezni.
2015. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfelejteni. Ha viszont hazajössz, akkor sokat kell vele foglalkoznod, hogy újra a régi legyen a kapcsolatotok. A szüleidhez fog kötődni, de sok foglalkozással elérheted, hogy újra te legyél a szemében az első. Ne aggódj. :)
2015. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 serenity* válasza:
24%
Magaddal hozhatod az USA-ba,nem olyan bonyolult elintezni(hacsak nem pit bull).De ami neked jo,biztos hogy a kutyusodnak is jo lenne?Tegyuk fel hogy lesz olyan szallasod ahova vihetsz kutyat,de lesz eleg idod foglalkozni vele? Az anyagi keretbol futnia kell kajan kivul kutyakozmetikusra es allatorvosra is. Utobbi 2 egyaltalan nem olcso mulatsag.
2015. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Másodiknak nem mondok semmit, a hármas már elmondta.


Utolsó, egy családhoz mennék, és nem pitbullom van... Igazából én csak attól félek, mi lesz vele a nyolc+hat órás repülőút alatt.

Voltam már egyébként az USA-ban (nem véletlenül szeretnék odamenni tanulni:) ), tudom, mi a helyzet állatorvosi ügyben, lenne rá keret. :) időm is valószínűleg, elvégre csak kilenctől négyig leszek foglalt, rendes amcsi középiskola...

De tényleg tartok tőle, hogy a sok egészségügyi eljárás és a sok repülőút nagyon megártana neki.

2015. jan. 15. 18:49
 7/9 serenity* válasza:

Hat akkor nincs akadalya magaddal vinni a blokit. Az utazas attol is fugg,hogy hogyan utazik a kutyesz,utasterben vagy feladott poggyaszkent(utobbi stresszesebb) de mivel nem irtad a meretet,fajtajat igy nem tudhatom.Az egeszsegugyi eljaras abszolut nem megterhelo neki,egyszeru vizsgalat,megkapja a szurit amit amugyis kell neki kapnia,aztan altalaban javasolnak a kutyusodra tesrteszabott nyugtatot az utazashoz.De lehet boltban is kapni termeszetes nyugtato szereket.

Viszont erdeklodni mindenkepp szukseges a legitarsasagnal majd amelyikkel utazol,plusz State-enkent valtozoak a szabalyok a kutya beutazasat illetoleg.


[link]

2015. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hasonló problémám van nekem is...

annyi különbséggel hogy itt nem csak 1 vagy 2 évről lenne szó hanem minimum 6ról

én ugyanis egyetemre mennék külföldre és van itt 1 kutya és 2 macska akiket el szeretnék vinni

kollégiumba nem hiszem hogy beengedik őket és lwhet hogy albérletbe se

ráadásul a szüleim sem támogatják hogy elvigyem őket, mert szerintük csak plusz költség és bonyodalom

de

itt semmiképp sem maradhatnak, mert nem törődnek velük eléggé ( a kutya (nagytestű) egész nap kicsi kennelben van, nem szokták kiengedni. ha befagy a vize 1 egész napig nem cserélik ki. macskáknál is hasonló a helyzet. nem foglalkoznak velük.)

szóval egyedül rám számíthatnak; sétáltatom a kutyust meg tanítgatom. én úgy érzem nem tehetem meg velük hogy elmegyek nélkülük.. mert fizikailag és mentálisan is belebetegednének.

úgyhog ilyen szempontból te még szerencsés vagy, a szüleid biztos etetnék-itatnak rendesen, talan meg sétáltatnák is ha megkéred őket.

ezek az állatok nem a mieink sajnos

de a tulajdonos szívesen megszabadulna már tőlük

ki tudja mit csinálna ha itt hagynám őket neki...

2015. jan. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már az ilyesmin és komolyabban utánanéztem ennek:az Ausztráilába való állatkivitel egy szíszagattó, költséges és hosszadalmas procedúra. 18 lépésből áll mindenféle oltásokat kell neki beadni Ausztráliába 30 nap a karantén (a minimum!, a repülőjegy na meg persze az érzelmi megpróbáltatás stb... ez kb.:2600$-ba kerül (kemény dió azért!) én azért a helyedbe kimennék mert nekem is van kis állatom és szeretem őt ezért nem hagyom itthon. sok sikert!
2015. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!