Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így nem mehet tovább...

Ez így nem mehet tovább szegény kutyával, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, a húgom ölebéről lenne szó. Már úgy kínozza hogy én érzem rosszul magam miatta. Szerencsétlen egész nap egy dobozba van zárva és nyüszít. Nagyon hangosan. Nem engedi ki, mert csak becsinál és mindenhol bűzlik a szoba míg haza nem ér este. Sétálni éjszaka viszi le, de csak mert mert muszáj és akkor nem ellenőrzik a csipet. Hétvégén is nyüszít akkor ordít vele és veri is szerintem. Anya egész nap dolgozik, nem is foglalkozik ezzel a problémával. Ha szóba kerül a hirdetés, hogy valaki elvigye, annyival lezárják a témát hogy úgyse kell senkinek, viszont az jó lenne ha már nem lenne. Csipelve biztos nem lesz, ha rajtuk múlik, az oltásokról nem tudok. Ha otthon vagyok a gép előtt dolgozok, néha elviselhetetlen hogy a szomszéd szobából csak a nyüszítés jön. A kutya nem az enyém és nem is szeretnék vele foglalkozni. Már szerintem a család se, csak nem akarnak tenni semmit. Elvihetem menhelyre? Ismerősöknek, szomszédoknak nem kell, én meg nem szeretnék a büntetések miatt idegeskedni. Kérem valaki mondja meg mit tegyek!

2013. jan. 7. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt kellene tenned, amit nem szeretnél: Foglalkozzál vele! Hagyod kínozni azt a szerencsétlent? Te is vagy annyira vétkes, mint a húgod. Tényleg az lenne a számára legjobb, ha menhelyre vinnéd, és soha többet ne akarjatok állatot tartani.
2013. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez már állatkínzás kategória, a törvény börtönnel bünteti! Értesítsd az állatvédőket, ők majd elviszik menhelyre. Szerintem szegénynek még az is jobb lenne. Az ilyen emberekkel végigcsináltatnám ugyanazt mint amit a kutyájukkal tesznek.
2013. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok otthon egész nap, nem is férne bele az időmbe egy kutya pátyolgatása. A menhely ingyen befogadja? Nem szórakozásból írogatok ide, egyre rosszabb anyagi helyzetbe vagyunk. A kutya már hat éves, régen nem volt gond a hülye libának kutyát tartani, szerette az állatokat most meg már rá se ismerek én se.
2013. jan. 7. 20:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Adj fel te magad hirdetést, személyesen is keresgélhetsz gazdikat. De nagyon súlyos a helyzet, ahogy olvasom. Lehet tényleg menhelyre kéne adnod... :/ Ha tudsz és nem is akarsz vele te foglalkozni, akkor semmiképp ne legyen nálatok.

A többiek tudta nélkül kéne intézned, hogy elkerüljön tőletek a kutya, mert ahogy olvasom... szóval jobb, ha nem tudnak róla, majd csak utólag. És ha már nem lesz ott a kutyus, közöld a többiekkel, hogy ez mennyire súlyos dolog, amit műveltek. Illetve épp ezazz, hogy nem műveltek. Nem téged bántalak de ilyen emberre egy virágot sem bíznék. :S

2013. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a húgod? A közterületesek éjjel is járnak, szóval az XD lesz ha éjjel meszelik le
2013. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Értesítsd facebookon az Állatvédőrséget, tudtommal ők kimennek, de nekik csak akkro szólj, ha a helyi menhely nem tesz semmit. De kérlek minél előbb tégy valamit, ne nyújtsd el a kutya szenvedését.
2013. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy tovább szenvedjen, holnap vidd be a legközelebbi menhelyre!
2013. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a könnyebb megoldás, az biztos. Tüntessétek csak el, ne emlékeztessen nap mint nap arra, milyen emberek vagytok.

Menhelyen se lesz boldog élete. Szinte nulla az esélye, hogy befogadják. Úgyhogy majdnem mindegy mit csináltok. Nektek persze jó lesz.

2013. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Álljunk már meg, látott valaki köztereseket chipleolvasóval mászkálni? Mert én igen sokat kutyázom frekventált helyeken, de még soha... Nagyon nagyon sok gazdátlan, fajtatiszta kölykök is most már! Nem megoldás a menhely, a családnak kellene összefognia és megoldani az a 3 sétát naponta, nem hiszem, hogy lehetetlen... 6 éves ölebnek a mozgásigénye sem túl nagy.

Olvastákok a kisherceget? Szerintem általánosban kötelező volt...

2013. jan. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért bármilyen is az ember családja, mégsem jelentgetheti fel őket...

Én a helyedben foglalkoznék vele, megnevelném. Aztán amikor már a "kedves" családod is látja, hogy fejlődik, talán már ők is kedvet kapnak a vele való foglalkozáshoz.

Az a baj, hogy szobatisztaságra csak úgy lehet szoktatni, ha naponta többször leviszitek. De ha megtanítasz neki pár dolgot, talán tényleg szívesebben részt vállalnak a neveléséből.

Hidd el, nagyon meg fogja hálálni a törődést, te pedig meg fogod szeretni Őt!

És ha nagyon nincs időtök, akkor is mindenképpen minimum napi 2x le kell vinni!


Ha ez nem jön be, akkor meg ne érdekeljen mit mondanak, adj fel hirdetéseket a neten a tudtuk nélkül. Menhelyre ne vidd ha egy mód van rá.


A húgod meg remélem visszakapja ezt az élettől... Ha magához vett egy állatot, ne legyen lusta reggel egy kicsivel korábban felkelni és levinni azt a szerencsétlent.... Tudnia kellett, hogy mivel jár az állattartás.

Ezért kéne már általános iskolában környezetismeret órák (vagy nem tudom most mi van, az én időmben még ez volt) keretében tanulni a felelős állattartásról...

2013. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!