Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese mellé milyen...

Bichon Havanese mellé milyen fajta kutyákat ajánlatok?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kiskutyák a 2 éves bichon havanese kan kutyánk mellé. Mely fajták jók hozzá a havanese-n kívül?

2015. jan. 17. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármilyen fajtát tarthatsz mellette. A lényeg, hogy a már meglévő kutyátok jól nevelt, jól szocializált legyen.
2015. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen mellé,megfelelő szocializáció és nevelés mellett minden fajtát lehet együtt tartani. Viszont azt tartsd észben,hogy pl egy nagytestű kutyával nem tud majd olyan önfeledten játszani.


Volt egy bull típusú keverék kutyus a futtatóban akivel tök jól eljátszott a Havanese-ünk,de ahogy nőtt és nagyobb erősebb lett a játék is durvább volt amit a Havánk már nem nagyon bírt.Így már csak az össze szimatolást engedjük.Játékot nem.

2015. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm, azért kicsit félek,hogy esetleg nem fogják megtűrni egymást, de vagy havanese-en vagy pedig máltai selyemkutyán gondolkodunk
2015. jan. 17. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nevelésen múlik. Nálunk két lány kutya van az egyik Bichon Frise másik Havanese sose volt problémánk.

Szukát vegyetek inkább akkor,de akkor ivartalanítás!!!


De ha a meglévő nem jön ki a kutyákkal akkor előbb vigyétek kutyasuliba,szocializáljátok,gyúrjatok rá a nevelésre. Problémás kutya mellé nem hozzunk új kutyát,mert hirtelen lesz két problémás kutyád.

Nálunk sem volt a Frise 100%-os( kutyákkal való kommunikációja nem az igazi,mentett kutya).Hiába engedtük az új kutyust oda minden nemű,fajtájú kutyához elérte a kamasz kort és kb egyik napról a másikra ő is agresszívabb lett a többivel. Dolgozunk rajta ezerrel.Sajna sulira most nincs pénzünk.


Szóval ebből tanulva,problémás kutya mellé újat soha nem hoznék!!!

2015. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

és azt honnan tudhatom,hogy az én kutyám problémás-e?

Mert itthon semmi probléma nincs velem, és így egyáltalán nem tudom,hogy mi lenne ha jönne egy másik kiskutya.

2015. jan. 17. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Onnét tudhatod, hogy hogyan viselkedik a többi kutyával a futtatóban például. Valamint, hogy szót fogad-e nektek, kiegyensúlyozott a viselkedése, megbízhatóan behívható stb.
2015. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát az egy baj hogy nem sok kutyával találkozott eddig
2015. jan. 17. 22:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy hogy? Nem viszed kutyás közösségbe?? :O

De még utcára sem?


Akkor viszont mindenképpen keressetek meg egy kutyasulit,hogy szocializálják.Különben gondok lehetnek ha új kutyát hoztok.Gondolom azt ti sem akarjátok,hogy gond legyen.

2015. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem,kutyaközösségbe nem tudom vinni,ugyanis olyan helyen lakunk ahol nincs. Egyáltalán még szomszéd városban sem. Az utcára persze kiviszem sétálni, de talán rajtam kivül aligha sétáltatják a kutyájukat és ott sem tud senkivel találkozni.
2015. jan. 18. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!