Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az emberről aki falun él de beviszi a városba a szocializáció végett hogy több inger érje?

Figyelt kérdés
van egy ilyen kutyás ismerősöm és mindenki hülyének nézi rajtam kívül ....
2015. jan. 19. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszoktam vinni, minden alkalommal mikor a szüleimet látogatom. Még így is kevésnek tartom.

Falun pl nincs kutyafuttató, az enyémet nem tudom póráz nélkül elengedni, mert kergeti az autókat (folyamatban van a leszoktatás), így kutyákkal is kevés kontaktusa van. Az a néhány alkalom mikor itt is találkozik póráz nélkül kutyákkal, az akkor van, mikor erdőben elengedem, de attól meg rettegek, hogy lelövik...

2015. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom róla, hogy nagyszerű gazda!!!!

Rengeteget számít, ha egy kutya nagyobb ingerkörnyezethez is hozzá van szoktatva. A gazdinak és a kutyának is javára válik.


Nekem előző kutyám mindig csak mellékutcákban sétált, félt a körúton. Mostani kutyámat tudatosan mindig a forgalmas helyeken kezdtem sétáltatni és most már teljesen hozzászokott, síró kisgyerek, biciklis, motoros, utcaseprő, éneklő részeg...Teljesen nyugodt tud maradni a közelükben. Futtatókba is rengeteget viszem, hatalmas fejlődésen ment keresztül, ami pórázon pl.esélytelen lett volna.


Első válaszoló! Akkor tegyél rá hosszú kötélpórázt és láthatósági mellényt.

2015. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarom erdőben pórázon sétáltatni. Pont az a lényege, hogy szabadon van és élesben megy a behívás gyakorlása (már őz mellől is hívtam be). Ráadásul össze-vissza rohangál, minden fába belegabalyodna. Viszont láthatóságit biztosan fogok neki venni!
2015. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen a jó gazda, a többiek meg le vannak maradva. A falun élők közül sokan azt hiszik, h egy kutyának elég a kert, mert ott elfutkorászik, és nem értik meg, h nekik is sok mindenre szükségük van!
2015. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én elhiszem hogy nem akarod pórázon sétáltatni, de eggyel több okot adsz így egy esetlegesen ott gubbasztó rosszindulatú vadásznak, hogy jogosan kilője a kutyádat.

És nem rosszindulatból írom, ez sajnos így van :(

Láthatóságit minél előbb vegyél.

2015. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen teszi, de gondolom aki hülyének nézi az nem a városi, hanem a falusi nép. Ahol nem divat a kutyával sétálni, jól sejtem?
2015. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként én soha nem pórázon sétálok vele erdőben, hisz ha csak 10 m-el megy előbb, nem fogják lelőni. Túl kockázatos.
2015. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért, ha rosszindulatú vadász gubbaszt a bokorban, akkor szerinted érdekli a láthatósági mellény?
2015. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekli őket a póráz és messziről nem is látszik. Nemrégen egy border colliet lőttek ki 5 m-re a gazdájától... Az ilyen ember brahiból lő...
2015. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy felelősségteljes, szuper gazda, akit a kutyáját társnak, barátnak tekinti :)

Ismerek jó, átlagos gazdikat, akik a kert ellenére naponta 2-szer sétálnak a közeli Duna-parton póráz nélkül, de a város belsőbb részében soha nem voltak a kutyáikkal...egyszerűen nem tartják fontosnak...ettől még lehetnek jó gazdák, miért ne? :)

Én is a "sokkterápia" híve vagyok, menhelyről való hazaérkezés napján este már 3 órás séta volt, buszozás, stb...aztán egyre inger gazdagabb részekre mentünk, ma már a petárda, tűzijáték, koncert, stb se kihívás neki

2015. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!