Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám túl lelkes a...

Piriiiii kérdése:

A kiskutyám túl lelkes a klikkernél? Továbbiakban részletes infó.

Figyelt kérdés

Van egy lassan 3 hónapos mudim, és néhány napja szoktatom a klikkerhez.

Most már csak akkor van K/J, amikor leül.

Erre ő is okosan rájött, és azt csinálja, hogy ül lefelé, katt, megkapja a jutalmat, majd felugrik egy picit felemelve a hátsóját, és már ül is lefelé megint. Ilyenkor is legyen K/J? Hiszen tulajdonképpen ülve maradt, csak imitálta a felállást és az újra leülést. Nem fog úgy berögzülni nála, hogy nem kell komolyan venni a leülést?



2015. jan. 20. 16:25
 1/8 exe2 válasza:
www.klikker.hu
2015. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem jutalmaznám ilyenkor.

Menj pár lépést hátrébb vagy előrébb,nyilván a kutyus is menni fog és úgy ültesd le újra.

2015. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A klicker.hu ilyesmiről nem ír, legalábbis én nem láttam.

2015. jan. 20. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem "túl lelkes", csak rájött, hogy mit vársz tőle. Úgy add neki oda a kaját, hogy fel kelljen állnia érte. Van, aki szerint nem jó módszer, de én van, hogy kidobom a kaját úgy egy méterre a kutyáíól, így tutifix, hogy ki kell, hogy mozduljon abból a helyzetből, amiben éppen volt.


Amikor már ilyen szépen, gyorsan csinálja, nyugodtan be lehet vezetni a vezényszót és elhagyni a klikkert.

2015. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenesetre lelkes, de ez nem változtat a tényen.

Köszi a választ. :)

2015. jan. 20. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
A klikker csak a tanításhoz kell, ha a kutya már tudja a feladatot, nyugodtan hagyd el, sőt, fokozatosan a jutalmazást is ritkíthatod. Márpedig a leírás szerint ez a kiskutya már nagyon jól tudja, hogy mit is vársz el tőle. :) Lépjetek tovább nyugodtan egy következő feladatra, vagy ezt vidd ki minél több idegen helyre, hisz a kutyák nagyon rosszul általánosítanak, így az is egy kis kihívás lehet, hogy minden környezetben és szituációban megcsinálja ezt.
2015. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A kutyusod a jelek szerint megértette a feladatot. Ilyenkor, ha már biztosan ajánlja fel ezt a viselkedést, vezényszóhoz kötheted a feladatot. Először mondd, hogy "ül" (vagy amit szeretnél) amikor épp leül. Aztán nagyon fokozatosan, tizedmásodpercnyi különbségekkel hozhatod egyre előrébb a vezényszót. A fokozatosságot úgy tudod mérni, hogy mindig csak annyira korán mondod a vezényszót, hogy még egy vacsiban fogadnál bárkivel, hogy arra le fog ülni. Nyilván ez a kezdetekkor még akkor van, amikor épp leül, aztán amikor már készül, végül már akkor is mondhatod, amikor áll. Ha leül, K/J. Innentől kezdve lehet azt bevezetni, hogy ha nem vezényszóra ül le, nincs jutalom. Könnyen meg fogja érteni, hogy csak akkor kell, ha kéred. Ha nem akar felállni, akkor kicsit kimozgathatod úgy, hogy elhívod.

Én a jutalmat formálásnál szoktam eldobálgatni, mert a kutyámat klasszikus módszerekkel kezdték képezni, és hajlamos beleragadni egy ülésbe, fekvésbe. Szerintem egy 3 hónapos mudinál erre nincs szükség. :)

Sok sikert!

2015. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most már tegyél hozzá kézjelet is,úgy gyakorold,mert most csak azt kötötte össze,ha ül,kaja van.Azt kell összekötnie,hogy parancsra üljön,ezért vagy kézjellel vagy paranccsszóval összekötve gyakorold a feladatot.
2015. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!