Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befolyásolja a falkavezérséget...

Befolyásolja a falkavezérséget? Staffordshire terrier 9 hetes kan

Figyelt kérdés
Én próbálok szigorú lenni és csak a táljából adok neki kaját miután szépen leült és megengedtem, hogy odamenjen, de anyukám nem tud ellenállni neki és állandóan ad neki a kajájából, még az ágyára is felengedi. Nekem az egyetlen gyenge pontom az, amikor addig nyüszög amíg az ölembe nem veszem, hogy aludhasson és kényeztessem. Éjjel megneveltem(nem vertem), hogy az én ágyamba ne ugráljon fel és mindig küldtem a saját ágyába, ahova ment is és aludt is, nem is terrorizált. Ezeket a dolgokat mindaddig betartja amíg anyum haza nem jön, mert ő ugyebár mindent megenged neki, hiába papolok... Létezhet, hogy nekem szót fog majd fogadni, ha ez így megy tovább vagy anyumnak is be kéne tartania a falkavezérséget? Mellesleg féltékeny vagyok anyumra, mert egész nap én nevelem a kutyát és az engedékenysége miatt mintha jobban szeretné őt... Pl hozzá megy aludni és olyankor engem lesz@r.

2015. jan. 22. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák általában meg tudják különböztetni, hogy különböző embereknél mit lehet és mit nem. Pl. az én rotim, ha én sétáltatom nem pisil le dolgokat (kerítést, stb), viszont ha a párom viszi, akkor igen, mert ő nem figyel úgy oda rá, csak megy. Persze jobb lenne, ha mindketten ugyanazokat a dolgokat tiltanátok és engednétek meg, mert jót nem tesz az összevisszaság, ez tény.


Egyébként meg az egy dolog, hogy szigorú vagy, de azt sem kellene túlzásba vinni. A kutyáknak (főleg egy staffinak, ahogy a rotinak is) szükségük van arra, hogy szeressék őket, szóval azért nem csak arra kell ráállni, hogy mit nem szabad neki... Erre figyelj oda, mert a kötődést negatívan befolyásolhatja.

2015. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Gasistar ***** válasza:
0%
Igen hamarosan átveszi feletted az uralmat!!!
2015. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
anyud csinálja jól.. 9 hetes kis kölyöknél ne akarj még falka vezér lenni... a falkába is szépen lassan vezetik be őket, és ahogy nőnek fel úgy nem szabad egyre több dolgot megtenniük..
2015. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ágyamat akkor nem kell saját falkavezér területnek nyílvánítanom? Nyugodtan aludjon velem? És mi lesz nagykorában? :D Erősen gondolkozok egy kutya sulin.
2015. jan. 22. 11:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy veled aludjon, akkor ne engedd neki. De ha akarod, akkor nyugodtan aludhat veled, ez nem befolyásolja a vezető szerepedet :) Nem kell ezt annyira komolyan venni, hogy gyakorlatilag álljon a sarokba a kutya :)


És igen, még nagyon fiatal. A falkában is kb. 3 hónapos korukban kezdik el jobban fegyelmezni a kölyköket. Ez nem azt jelenti, hogy addig mindent szabad, hanem azt, hogy addig inkább a kötődést kellene kialakítani, nem pedig "terrorizálni" a kutyát.


1-es voltam.

2015. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az a baj amúgy, hogy túlagyalod. Én is ilyen voltam, meg is lett az eredménye :) Szóval nyugi, ne vedd ennyire komolyan a dolgokat.


1

2015. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most eléggé megkönnyebbültem, mert eddig szakadt le az egész szívem a helyéről, hogy nem aludhat velem. :D

[link] - innen informálódtam

A kaja kunyerálással mi a helyzet egyébként?:D

2015. jan. 22. 11:32
 8/12 A kérdező kommentje:
egyébként nálam ott szakadt el a cérna, amikor megjelölte az ágyamat, amikor vele aludtam, onnantól gondoltam, hogy esetleg nem kéne... Egyébként jelenleg is az ölemben húzza a lóbőrt és szét kényeztetem. :D
2015. jan. 22. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság, hogy nem aludhat veled. Arra kell figyelni, hogy te hívd fel magadhoz és máris te irányítod a dolgot :) Az én rotim is folyton jön, bújik, beleül az ölembe, mégse vette át a hatalmat, soha nem is fogja, hiszen én vagyok az ember, gondolkodom, tehát én vagyok a főnök :) Ez nem is kellene, hogy kérdés legyen! A neveletlenséget sokszor összekeverik egyébként azzal, hogy úristen, a fejedre nőtt, de a tükörsulik pl. miből élnének meg, ha nem ezt híresztelnék?? Vagy Cesar Millan??? na mindegy :)


Ne aggódd túl, ez a lényeg! Amit nem szabad neki, azért szólj rá, tiltsd (aztán oldd ki, ne maradjon benne a feszültség, mert az rontja a kapcsolatotokat), ha meg valami jót csinál, dicsérd meg, gyakorlatilag ennyi az egész. Vidd sokat kutyatársaságba (normális, jól szocializált kutyák közé!) és ahova csak lehet, vidd magaddal, hagy szocializálódjon!

2015. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kutyafüggő a kényeztetés dolog. A pitemet egész nap simogathatnám, bújhatna hozzám (szokott is), akkor is totál normális maradna, a másik két kutyám viszont már azt hiszi, hogy mindent lehet nekik, ha elszalad velem a ló simogatás ügyileg. Alapvetően egyik kutya sem alszik velem, de ha nagy riktán olyanom van, akkor felhívom a pitemet és a keveréket, ez nem szokta a neveltségüket befolyásolni.
2015. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!