Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki mindenáron...

Miért akar mindenki mindenáron fajtatiszta kutyát? Mivel több mint egy keverék? Kutya kutya nem?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy csak fajtatiszta,fajtatisztákat mondjatok légyszi stb.

Értem ezt annyiban,hogy nekem is vannak szivemcsücske fajták,de a legtöbben rá se néznek egy keverék kutyára.

A másik hogy ennek a bűvöletnek leginkább olx vagy jófogás a vége,illetve mázli esetén egy kiskutya,pech esetén egy 2-3 évig velünk élt eb.

Könyörgöm ne keressünk már labradort házőrzésre,békésen,a kert végében szundikáló border colliet.

Te ott,kutyát vásárolni készülő!A kutya érdekében,határozott céllal vegyél fajtatisztát,ha vagy szükséged van arra amit tud,vagy legalább mérd fel mire van szükséges,és elégítsd ki az igényeit! Sportolj vele,vidd iskolába,foglalkozz vele napi 3-4-5 órát.

Ne olx-es "tenyésztőtől" vegyél kölyköt!Egy ellenőrzött kiskutya 100 ezertől indul,ha már kutyát akarsz,ne sajnáld a pénzt,manapság az ember többet kiad egy telefonra..de ha mégsem akkor is inkább válaszd a menhelyet,vagy legalább csak nézz be,ott is vannak fajtatiszták,és nagyon szép keverékek is.Hátha ott találsz egy neked való kutyább kutyát.

(A lehetőségek sajnos széles tárháza:illatos út,menhely,fajtamentők...van miből válogatni.Kölykökből is.)



2015. jan. 23. 10:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És az én helyemben mit csinálnál? Két-három fajta van, amivel jól tudnék együttélni.

-Bp-n lakom, egyszobásban, 8.on

-nem vagyok kirándulós, viszont ahol dolgom van, oda mindig tudom vinni

-szeretgetős, ücsörgős, vagy városban nézelődős a pihenési módom

-nincs kocsim

Ez a helyzet azért, Te is bevallhatod, nem minden kutyának tetszene, legyen az keverék vagy fajtatiszta. Fajtatisztából legalább tudom, hogy na ez a kiskutya kifejezetten élvezné velem az életet, keveréket is csak akkor hoznék el, ha valamelyik ilyen fajtára hajaz, hiszen 1/ vizslát pl nem tudok felrakni a buszra az ölemben, vagy mozgólépcsőn, azt nem vállalnám be h leállítgassam reggelente az egyik mozgólépcsőt h felmenjünk, plusz bérlet kell, stbstb, ha beteg nem tudom felemelni, szóval emelhető, ölbefogható súlyú kell legyen 2/ az a kutya díjazná a munka utáni időtöltéseimet, amelyiknek az a lényeg hogy ott legyen velem, van amelyik szétunná a fejét.

Vagy te mit mondanál, milyen kutyát tarthatnék így? Szerinted nincs igazam?

2015. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én meg kutyaügyben végtelenül sznob vagyok. Kizárt dolog, hogy nekem valaha is tk nélküli kutyám legyen. van néhány indokom is, de nem részletezem.

Viszont: minden tiszteletem azoké, akiknek (pláne mentett) keverék kutyájuk van.

És láttam már olyan keveréket, hogy majd' elájultam, olyan gyönyörű volt.


Kioktatni meg nem nagyon kéne itt a jónépet. Aki az OLX-ről vesz, annak felesleges a hegyibeszéd.

2015. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!