Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom eteti a kutyámat?!

A szomszédom eteti a kutyámat?!

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy a kutyámat eteti a szomszédom.... Hiába szólok neki, nem érdekli... ÉS érzékeny a gyomra a kutyának 20000 Ft-os tápot kadok, mert megy a hasa, de ez sem érdekli... Munkába megyek reggel, és ő meg eteti. Egyszer rajtakaptam, de hiába szólok neki. És a legnyagyobbik bajom, hogy olyanokkal eteti, ami szigorúan tiltva lenne...

csoki, cukor, chips, keksz (nem kutya keksz) az a mamlasz meg megeszi. Beszélek a kiképzőnkkel, hogy ezt hogy lehetne megoldani, de az is hosszabb idő. És mi a garancia, hogy a kis buta akkor se veszi el majd a kaját mástól, ha nem látom... még nagyon fiatal, fél éves kutyusom van... Mit tennétek?


2010. febr. 8. 12:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
CSak egyet: bezárod vagy megkötöd amíg nem vagy otthon.
2010. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Megmondod a szomszédnak, hogy a múltkor lefényképezted, amikor etette a kutyádat, és ha valami baja lesz, akkor ő állja majd az állatorvosi költségeket, vagy feljelented. Csak határozottan és nyugodtan mondd neki. Akkor talán elgondolkozik rajta, hogy nem csak a kutyának tesz rosszat ezzel, hanem magának is.
2010. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
az is egy megoldás, hogy viszel át egy zacskó kutyakekszet, hogy ha már nem bírja ki és mondjuk szeretetből eteti a kutyust, akkor legalább ezt adja neki.... nem hiszem, hogy mérgezni akarja őt. legalábbis remélhetőleg nem.
2010. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
77%

Szívem szerint azt javasolnám, nyomj le a szomszéd torkán egy csomag kutyakaját...

A fényképes fenyegetés nem rossz, különösen, mivel ha mondtad neki, hogy beteg az állat, és ő ennek ellenére nem neki való dolgokkal eteti, az biza állatkínzás, és elkaszálhatják érte. Csak határozottan.

2010. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Az én szomszédom is eteti. Engem csak azért zavar, mert már úgy megszokta, hogy egész nap ott ül és várja őket. Nekem meg szégyen ez. Itthon már meg se eszi a kaját, csak a szomszédtól kunyerál folyton. :) Hát nem örülök túlzottan...


Egy időben a postás és hasonló emberek is hoztak neki mindig csontot és hasonlókat. Persze szeretetből meg mert nem akarták kidobni.


Én nem szóltam, de nagyon zavart, már csak azért is mert ne fogadjon már el a kutya mindenkitől ételt, és ne barátkozzon már mindenkivel! Nekem ez volt a fő bajom.


Szerintem a szomszéd nem akar neki rosszat, csak egyszerűen nem érti meg, hogy ettől baja lehet a kutyának. Anyukám is amikor főz dobálja ki a nyers húst a kutyának, macskáknak hiába mondtam ezerszer, hogy nem szabad neki nyersen adni. Így megy évek óta, nem tudok mit csinálni... reménykedem, hogy nem lesz belőle baj.


Azt javaslom menj át a szomszédhoz és kedvesen beszélgess el vele, hogy tényleg ne etesse már ilyesmivel a kutyát, mert szegény folyton beteg, mindig megy a hasa amikor ilyeneket kap és allergiás is rá fáj tőle a gyomra stb. Szerintem ne támadd le inkább már-már könyörögj neki és úgy add elő. Akkor csak megsajnál vagy jobban megért nem pedig egy legyintéssel elintéz és folytatja tovább a dolgot.

2010. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
75%
Én az etetése végtermékét vinném át neki, hogy lássa nem tesz jót a kutyunak, amit csinál. Ha nem működik ez akkor, elkeríteném a kutyut, mert sosem lehet tudni, hogy nem okoz e valamilyen étellel nagyobb kárt neki. Persze Te ismered a lehetőségeket!
2010. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Mondd a szomszédnak, hogy a csokit és a chipset te szívesen elfogadod, de a kutyád gyomra beteg, ilyeneket nem ehet. Ha már nagyon muszáj, akkor tényleg adj neki egy zacskó kutyakekszet, és naponta max. 2 db-ot hadd adjon neki (ha már nem ért a szóból az istenadta).
2010. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen embereket... Mások kutyáját NEM etetjük. Én azt is megkérdezem a gazdiktól, hogy szabad-e haverkodni a kutyával, még ha látom is a kutyán, hogy jönne. Lehet, hogy a gazdája nem akarja. Szerintem persze kompromisszumnak jó lehet a kutyakeksz, de igazából azt kell megértetni vele, hogy a másik kutyájának az etetése olyan, mintha kérés nélkül szívességből kifesteném a házát... olyan színűre, amit utál. Pedig az is "szívesség" meg "jószándékú" meg "segíteni akarás", csak éppen az ő birtoka, az ő személyes terébe való beavatkozás.
2010. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

Én sok válaszolóval egyetemben szintén a kekszes verziót javaslom. Szerintem sem rosszindulatból eteti a kutyát, csak szereti, szimpatikus neki. Mi is etettük a szomszéd macskáját (mert a szomszéd nem adott neki enni, mi meg nem bírtuk elviselni, hogy a macska csont és bőr, illetve minden etetésnél átnéz hozzánk, az ő tálkája meg üres), de mi is jó indulatból. (Azóta eszébe jutott a szomszédunknak, hogy van macskája.)

Szerintem is adj át zacskó kutyakekszet a szomszédnak és mondd meg neki, hogy beteg a kutya, akármit nem ehet. Vagy ezt adja neki, vagy semmit.

2010. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
A "rafinált" fényképes fenyegettéssel csak az a baj, hogyh a szomszéd nem sült hülye, akkor meg közli, hogy nem járult hozzá a kép készítéséhez, és a felhasználásához sem és töröld ki különben beperel.
2010. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!