Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a szomszédom,...

Feljelenthetem a szomszédom, ha a kutyámat folyton elkergeti?

Figyelt kérdés
Kutyasíppal, vagy valami hasonlóval folyton elkergeti, és mikor a kutyám közel megy az övéhez, folyton a zsebébe nyúl, mire a kutyám elszalad. De messzire, a mamám telefonált, hogy megtalálta. Az ő kutyája pórázon van, az enyém nincs, de nem bánt senkit. Most vettem egy rottweilert, remélem már komolyan veszi, hogy ez az elkergetés nem szórakozás... :S
2010. ápr. 19. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha egyszerűen nem engednéd oda, ha zavarja?
2010. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
nem jelentheted fel, és a rotit is ugyanúgy elkergeti a kutya síp...
2010. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
a roti pórázon van, mert az ilyen "veszélyesebb" kutyafajtákat pórázon kell tartani, vagy engem jelentenek fel. :S a keverék kutyám (akit elkerget) sosincs pórázon, mert nagyon szófogadó, csak sokkal jobban félős. szegénykémet nem szeretném pórázra kötni, mert reggel, és este a lakótelepünk körül körözünk, és annyi a séta. a rotit meg lefuttatom... a keverék (na jó, Jenny) nagyon élénk, csak kínzás lenne a póráz, meg reméltem, hogy mással meg lehetne-e oldani. azért köszi a válaszokat, várok még. :)
2010. ápr. 19. 19:00
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem arról van szó, hogy tartsd pórázon, csak ne engedd oda ahhoz, akit zavar. Ennyi. Ha látjátok, hogy jön, hívd vissza a kutyádat és induljatok el a másik irányba.
2010. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem vigyázz, mert ha zavarja őt a kutyád, akkor inkább ő jelenthet fel tégedet. Csinálj neki kennelt, vagy kösd meg őt is. Engem is zavarna, ha a szomszéd kutyája előttünk mászkálna. Mégha nyugodt természetű is a kutya, más kutyákat ingerli, hogyha az ő területüket megközelíti egy másik, és az is lehet idegesítő, hogy folyton ugatják. Nekem is kis keverékeim vannak, de elvannak zárva egy kennelszerűségbe. Ha szabadságra vágynak ott a hétvégi séta, egyébként meg szerintem mindenki tartsa a kutyáját a saját területén.
2010. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
de nem kimondottan megy oda hozzá, csak a kutyáját akarja megszagolni, mint minden rendes kutya. Jenny nagyon szófogadó, de ha kutyát lát, mondhatok én neki akármit... :( panelban lakunk, és csak a séta jelenti a mozgást.
2010. ápr. 19. 19:28
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Pórázt rá! Ez evidens lenne lakóövezetben. Vidd olyan helyre ahol nincs szomszéd- veszély és ott engedd el.

Amúgy, ha nem stabilan visszahívható nem is értem,miért rohangál szabadon.

2010. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg a másik. Ha nem szófogadó, akkor ne hagyd elmászkálni. És tényleg vigyázz, nehogy a szomszéd bejelentsen felelőtlen állattartásért.
2010. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Jenny nagyon szófogadó, de ha kutyát lát, mondhatok én neki akármit..."

Ja, ha nincs figyelemelterelés, akkor könnyű szófogadónak lenni. Ez nem szófogadás. A szófogadás az, ha kutyák társaságában is vissza tudod hívni. Vagy megneveled, vagy pórázon tartod - ez a két lehetőséged van.

2010. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát pórázon kell tartanni. A másik embernek joga van hozzá, hogy ne menjen oda egy kutya sem ha ő nem kívánja! És ha az ő kutyája beteg lenne, vagy agresszív akkor mi van? Ha bántanák a kutyád? Félős? Mástól is megijedhet kiugrik az útra oszt annyi. A kutyát ha nem megbízható pórázon kell tartani, ez törvény. Ha a tiéd engedelmes lenne akkor nem menne oda máshoz. Ha meg csak ilyen kevésszer tudod levinni akkor miért is kell neked még egy kutya sőt egyáltalán kutya?
2010. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!