Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nagyon szeretnék egy...

Én nagyon szeretnék egy kutyát! De a szüleim nem engedik mert "összetapossa a virágokat"meg ilyenek! Ilyenkor mi van? Mit csináljak hogy rávegyem őket egy kutyára?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Hát a kertben valóban nem marad semmi,még fű sem,csak a kutyagumi,amit össze kell szedni.
2010. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Pár hónapja pont ebben a szituációban voltam. Én is nagyon szerettem volna a kutyát, már évek óta. Én írtam ki ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__439913-kar-vo..


Sikerült rávennem anyukámat, hazahoztam a kutyám, apukám meg megbarátkozott vele. 4 hónapja van nálunk :)


Szerintem próbáld rávenni a szüleidet, minden nap hozd fel a témát, ha már unják, szerintem beadják a derekukat. Persze foglalkoznod kell vele eleget, sétáltatnod, etetned, gondoznod kell!

Ha nem engedékenyebbek a szüleid, akkor állíts be egykutyakölyökkel és mond, hogy találtad, vagy hogy muszáj volt elhozni, mert elaltatták volna és nem bírtad volna otthagyni. Csak nem dobják ki az utcára!

Te tudod mennyire engedékenyek a szüleid, te ismered őket. Én ezeket ajánlom! :) Ha tudok valamiben segíteni, írj emailt ;)

17/L

2010. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondd anyudnak, hogy a virágok kore tegyen valami disz keritest. Leteznek ilyenek.


Bar mi is tettunk egy rozsabokor kore, mert mindig kiastak korulotte a kutyusok, de igy is siman atlepik, es ugyanugy assak a lyukat. Mar lassan kutat lehet ott csinalni.

2010. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya akkor az igazi, ha a családban mindenki akarja.Azt meg ne is próbáld meg, hogy kész tények elé állítsd őket.Gondold el, ha valóban nem akarnak kutyát, mi lesz vele utána?

Talán van a környéken menhely. Jelentkezz be oda. Segíts, gondozd, sétáltasd a kutyákat.Lehet, egyszer a szüleid is megváltoztatják a véleményüket, te pedig sokat tanulhatsz a leendő kutyád tartásához.

2010. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Kerítés, és bármit el lehet keríteni.
2010. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem sem engedték meg a szüleim.

Kivártam, amíg felnőttem és akkor vettem. Nem lett semmi bajom.

De ha ha nagyon szeretnél, akkor hozz fel engem elrettentő példának: gyerekkoromban nem engedték, ezért most 11 kutyám van. Jobban járnak, ha engedik azt az egyet. :))

2010. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van füvünk, méghozzá nem is csúnya, vannak virágaink, és van kutyánk. A "vagy kutya, vagy kert" című mondatokat baromságnak tartom, nevelés kérdése az egész.
2010. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyolc éve szeretnék kutyát, szüleim ugyan ebből az okból nem engedik. Csomót olvastam már a kutyákról, tehát tényleg megtudnék bármilyen fajtát nevelni a legkisebb beképzeltség nélkül állíthatom. Hiába hozod fel akár napi 20 000-szer is a témát úgysem fogják megengedni. Nálam is hiába tudják, hogy értek a kutyákhoz, mert amióta tudok olvasni, olvasok róluk, tanárnőm (!) hiába modnta nekik, hogy hát kéne nekem egy kutya, akkor sem. 8 év alatt annyit értem el tanárnőmmel, együtt akinek most miattam van kutyája 4 éve, hogy ha leérettségiztem lehet kutyám, és ha egyetemre/fősulira jelentkezem fizeti. Ezt tiszteletben kell, hogy tartsd, fontosak nekik a virgáok, mint neked a kutya, a kutya nagy felelősség, lehet, hogy bíznak benned, de tudják, hogy ez rájuk is kihat. Ez nem azt jelenti, hogy add fel, de huzamosabb időn belül úgysem valószínű h változik a véleményük. Kitartás, addig pedig tanulj róluk minnél többet, mert amit elolvasol, az a későbbiekben csak a hasznodra válik a kutyanevelésnél. 15/L
2010. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van kutyám és anyukám még sétálni se viszi el, mert az enyém csak fizetem, amit fizetni kell neki és annyi. Enyém a kutya és sétáltatom és etetem, itatom, én foglakozom vele, tanítom és nagyjából csak nekem engedelmeskedik is, úgyhogy megvan az eredménye annak, hogy ő meg se sétáltatja. Mindig engem követ és a tesóm meg anyukám, hogy nekik nem is engedelmeskedik csak nekem. Hát persze ha ez a felállás, akkor csak nekem engedelmeskedik.
2010. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kerítsetek le egy kis részt neki,vagy csináljatok egy kennelt kutyaházzal,így a kutya nem fogja kitaposni a virágokat,viszont rendszeresen sétáltatni,foglalkoznod kell majd vele. Nem csak annyiból áll a dolog hogy berakod a kennelbe dobsz be neki egy kis kaját és kész! A kutyák elvárják a foglalkozást,törődést,szeretetet.
2010. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!