Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ilyesfajt...

Mi a véleményetek az ilyesfajta kutya eltemetésről?

Figyelt kérdés

Tegnap óta egy kérdés foglalkoztat, mégpedig, Ti mit gondoltak arról, ki koporsóban (kutyakoporsó) temeti el a kutyáját, s még sírkőt is készített neki? Illetve arról, ki a kedvenc plédjébe rakva temeti el? Valószínűleg sok mindenki úgy gondolja (köztük én is), hogy felesleges koporsóba eltemetni, s sírkőt csináltatni, olyasmit mint az elhunyt embereknek. Azonban az is igaz, hogy valaki nem az egyszerűségre törekszik, hanem úgy szeretné eltemetni állatkáját, mint ahogy az embereket.

Csak puszta kíváncsiságból, Ti hogyan gondoljátok? Illetve, Ti hogy temettétek el a kutyátokat (vagy más állatkátokat)?



2015. jan. 27. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek szive-joga úgy eltemetni a kutyáját, ahogy a lelkiismerete vezérli. Van kutyatemető is elég régóta Magyarországon is.
2015. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
A vak barátom kutyája kutyatemetőben nyugszik. Én a 20 éves cicámat 1 hónapja temettem el az erdőben, saját pokrócában, de teljesen eltüntettem a sírhelyet, még az avart is visszarendezgettem, mintha mi sem történt volna.
2015. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én kutyatemetőben sosem temetném el a kutyáimat. Főleg, mert elég messze lakunk a kutyatemetőtől, de azért is, mert nem lennék nyugodt, ha nem az udvarunkban lenne. De az udvar pedig rossz, mert nem lesz örökké a Tied, mert ha valamikor költözni kell, vagy ilyesmi, akkor ők ott maradnak...
2015. jan. 27. 15:19
 4/20 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló:

Sajnálom a macskádat. :/

2015. jan. 27. 15:19
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Ismerősöm eddig három kutyát temetett el hátul a kertjében, és virágokat is ültet a sírjukra. Nagyon szerette őket, én ebben nem látok semmi rosszat.
2015. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Platypus ***** válasza:
92%
Az embereket is "felesleges" koporsóban meg sírkővel eltemetni. Semmi gyakorlati haszna nincs. Azért csináljuk, mert így könnyebb elviselni a halált. Szimbolikusan gondoskodunk a halottról. Azonban a halott ember ezt pontosan ugyanannyira nem igényli, mint egy kutya. Egy gyászoló ember viszont jobban érezheti magát tőle, akár embert, akár kutyát veszített el. Van, akinek fontosak a szimbólumok, akkor is, ha egy kutyáról van szó és sok pénzbe kerül. Ha ez nyugtatja meg és telik rá, akkor lelke rajta. Én egy tölgyfát ültettem gyerekként az elpusztult aranyhalam fölé. Már felér a második emeletig.
2015. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Én becsavartam a cicámat egy fürdőlepedőbe és eltemettem a meggyfa alá. Egy kőlapot tettünk a sírjára. Hóvirágok nyílnak körülötte minden tavasszal, és a szomszéd cicák előszeretettel napoznak a kövön, ha rásüt a nap.
2015. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Attól hogy valaki ennyire megadja a módját egy állat temetésének, még nem biztos hogy az állat életében is ennyire jó gazdája volt és fordítva sem biztos, hogy igaz.

Hogy a plédjével, vagy játékával együtt temetik, az még talán természetesnek is mondható, de a koporsó és a sírkő már túlzás. Én magam számára is a hamvasztást választanám.


Hörcsögömet és a kutyámat is ugyanúgy temettük el, a kertben, egy fűzfa alá, virág is van rajtuk.

2015. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Én sem kutyatemetőben temetném el a kutyusom, hanem a szüleim kertjében. Igen, előfordulhat hogy elköltöznek onnan, de akkor is, valahogy ezt érzem helyesnek. Nem vennék neki koporsót, de én is a kedvenc takarójára gondolnék, az személyes, hozzá tartozik, és azzal biztosan békésen nyugodna majd.
2015. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Én például egyáltalán nem vagyok temetős típus, egyszerűen leadom a dokinál az állataimat (bár hálisten még nem volt rá túl sokszor szükség). Felőlem engem is bedobhatnának halálom után a fehérjefeldolgozóba, csak azt tudtommal tiltja a törvény... :)

A kertben eltemetett állatok meg egy kicsit zavarnak is. Ha eszembe jut, hogy az orgona alá lett temetve a nyuszi, meg a magnólia alá Rexi kutya, akkor rögtön arra gondolok, hogy vajon milyen állapotban lehet most a testük, mennyi idő alatt rothadt el, hogy nézhetett ki útközben, és erre semmi szükségem, a halál utáni élet ezen formája baromira egészségtelen, arról viszont nem tehetek, hogy bioszos lévén rögtön ezek ugranak be. Szóval szerintem fehérjefeldolgozó, vissza az élet nagy körforgásába.

2015. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!