Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya fiú vagy lány legyen?

Első kutya fiú vagy lány legyen?

Figyelt kérdés
Panelba szeretnék majd egy kutyust,mert nemsokára panelba költözünk.Igazából már volt pár kutyánk (Bullmasztiff,Basset Hound,Drótos Magyar Vizslák),de majd most lesz az első saját kutyám.A lánytól a tüzelése miatt félek.Meg tudnám nevelni,mert a tesóm is ilyesmivel foglalkozik.A válaszokat előre is köszönöm!

2015. jan. 27. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy kant, vagy szukát, ugyanis mindkettőt érdemes ivartalanítani. Eddig nekem is szukáim voltak, én is szuka párti vagyok, de most van 3 éve egy talált kanom is. Ivartalanítás előtt kanokkal agresszív volt, de nagyon hamar ivartalaníttattam és így semmi probléma nincs vele sem.


ja, amúgy az tény, hogy a szukák 2x gyakrabban harapnak meg embert, mint a kanok. ez egy érdekes adat szerintem...

Szóval bármilyen nemű kutyát is választasz IVARTALANÍTS!

2015. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Szuka vagy kan, egyre megy :)


Nekem kan kutyám van (ivartalanítva van), közepes méretű terrier keverék, baromi nagy önbizalommal. Tény, hogy ha összekap más kutyával, akkor csakis kanokkal. Viszont a szuka kutyák voltak eddig azok, akik ok nélkül durván nekimentek! Futtatón is, utcán is nem egyszer a szuka kutya hirtelen betámadta az enyémet aztán meg habzó szájjal vicsorgott, hörgött, ugatott, a gazdi meg szégyenkezett :D Enyém meg mögém bújt és onnan ugatott de ilyen vinnyogósan, a minap is egy 3x akkora szuka kutyát kellett elzavarnom tőle a futtatón, mert elkezdte verni (a gazdi meg csak állt és nézett...).


A lényeg a vérmérséklet, nem a neme a kutyának :)

2015. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Nekem egy (ivartalanított) szuka van és én az eddigi tapasztalataim után a szukákat preferálom, egy nagyon egyszerű okból: kirándulásokon, sétákon valamiért jóval többször találkozunk kanokkal és mindig jön a kérdés, hogy az enyém milyen nemű és a megnyugvás, amikor mondom, hogy lány, merthogy a lányokkal barátságos a másik :) És tényleg, a kanok általában barátságosak a szukákkal.
2015. jan. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Amelyik illik hozzád, de a tenyésző úgy is segít kiválasztani a megfelelő kölyköt. Nekem is az a tapasztalatom, hogy vannak kimondottan szukát és kimondottan kant kedvelő emberek. Nekem a kanok temperamentuma jobban bejön.
2015. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"kirándulásokon, sétákon valamiért jóval többször találkozunk kanokkal és mindig jön a kérdés, hogy az enyém milyen nemű és a megnyugvás, amikor mondom, hogy lány, merthogy a lányokkal barátságos a másik :) "


Szerintem pont az a baj, hogy a gazdák ezen stresszelnek :)

Én pont azt látom sokszor, hogy összetalálkozok valakivel, odaengedi a kutyáját, elkezdenek játszani azt meg halálra rémül majdnem mikor mondom hogy az enyém IS fiú. És akkor elkezdi elrángatni és a két kutya ettől stresszel be.

Az én kan kutyám nagyon domináns, csipkelődni is szeret, de pl. akármilyen nemű beagle vagy bullterrier kutyával találkozunk hatalmas a szeretet köztük :)) Vagy a múltkor egy németjuhász kannal, tegnap meg egy fiatal kaukázusi kannal játszott és semmi baj nem volt :) Ma reggel meg egy lány jack russel neki akart menni... Szóval tényleg személyiségfüggő hogy melyik kutya milyen, nem a neme az ami fontos.

2015. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15: Mivel kan kutyám még nem volt, ezért tényleg nincs összehasonlítási alapom, de azt tudom, hogy a saját szukámmal gyakorlatilag egyetlen kutya se szokott összeveszni. Emiatt én nem stresszelek gyakorlatilag semennyire, ha idegen kutyával találkozunk. Azt látom, hogy vannak kan kutya gazdák bőven, akik viszont stresszelnek ezen és már messziről kérdezgetik, hogy fiú vagy lány és megnyugodva elengedik a kutyájukat, ha mondom, hogy lány. Én azt nem tudhatom, hogy van-e alapjuk erre az egészre, mert én nem ismerem a kutyájukat, de úgy gondolnám, hogy csak tudják, mit beszélnek. És tényleg rengeteg ilyennel találkozom és ilyenkor csak megállapítom, hogy mégicsak jobb, hogy az enyém lány.
2015. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó amit írtál, hogy kinti részeken már messziről kérdezgetik, hogy fiú vagy lány kutyám van azt én is rengetegszer tapasztaltam :)

Az a helyzet, hogy tapasztalataim alapján a kanok gazdái nem is igazán szocializálják a kutyájukat más kanokhoz, mert kb elfogadott tényként kezelik, hogy kan kannal nem jön ki, a szukákkal viszont vígan elvan a kutyájuk. Na most azt hiszik, hogy ez fordítva is igaz és szuka szukával nem jön ki de a kanokkal egyből öribariság van.

Az én szukáimnak aztán tök mindegy, hogy szuka vagy kan a másik, ha a pofátlan, tiszteletlen akkor ugyanúgy kezelik a helyzetet és semmivel sem lesznek kedvesebbek a neme miatt. Sok más szuka is ilyen, pont ezért is szoktam mondani, hogy aki azért vesz szukát, mert azt hiszi azok könnyebben kezelhetőek, de magát az egyéniséget nem veszi figyelembe az eléggé rossz fába vágja a fejszéjét.

2015. jan. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!