Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni kutyának Algopirint?

Lehet adni kutyának Algopirint?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, kicsit megfázott. Németjuhász, és 2,5 éves.
2010. febr. 8. 21:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

nem hiszem h megeszi

én egyszer a macskámnak aprítottam a tejbe de nem itta meg

2010. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

inkább vidd állatorvoshoz ha nem javul

(1. voltam)

2010. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet, de ne kezeld otthon! Egy kutyának teljesen máshogy kell adni mint az embernek. Az én kutyámnak akkor adtam (orvosi egyeztetéssel) mikor műtve volt, aznap és a következő nap kapott fél tablettát.
2010. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehet neki adni, majkrembe letolja pl.

De en megkerdeznem a dokit biztos ez-e a legmegfelelobb.

Mert ha laza nincsen csak megfazott akkor csodat az Algopirin se fog csinalni.

2010. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom. Állatorvoshoz vittem, amint baja volt. Azt mondta a doki jobb is hogy nem adtam neki semmilyen gyógyszert. A kutyáknak a nem megfelelő adag halált is okozhat.
2010. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az állatorvos azt mondta az az egyetlen gyógyszer amit lehet adni a kutyának,de max 1 felet. Mi a vízükbe szoktuk beletörni.
2010. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is csak dokival való egyeztetés után adtam neki 1 felet mikor lázas volt. 12 kg-os kutyáról van szó, de mindenképpen kérdezd meg először a dokit!!!
2010. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam már a kutyámnak, mert azt mondta az orvos, hogy másnap adjak neki egy negyedet (előtte antibiotikumot kapott mert beteg volt) Ha az orvos nem mondja akkor ne adj neki!
2010. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: amúgy meg ha nem lázas ne is adj neki megfázásra nem jó.
2010. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Algopyrint lehet adni kutyának, viszont macskának nem. Általában sokféle emberi orvosságot hasonló jól tűrnek kutyák. A mi vizslánk pl ugyanazt a vérnyomáscsökkentőt szedte évekig mint a nagymamám.

De a megfázás dolog az más. Vidd orvoshoz, mert a tüneteket nem írtad le, pl tüsszögés meg orrfolyás tök más is lehet. A torokfájásra meg kicsit állot vizet és ne tök hideget adj neki inni.Sok kutyának van torokgyulladása a hóevéstől meg a majd 0 fokos víztől, amit az őrült gazdik kint hagynak ebben ez időben.

2010. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!