Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog, hogy ilyet...

Normális dolog, hogy ilyet mond egy állatorvos?

Figyelt kérdés

A munkatársam kutyájának tüdőgyulladása lett. :( A doki először látatlanba mondta a telefonba, hogy biztos megfázott, adjanak neki antibiotikumot, ami van otthon. Aztán mikor megvizsgálta a kutyát, akkor adott neki valami cuccot, de akkor is mondta, hogy adjanak neki gyógyszert, ami van otthon.

Hát de ezt így hogy? Nem úgy van, hogy emberi gyógyszert nem adunk a kutyának? Pláne antibiotikumot?!

Ja, és szerintetek az infralámpa segítene valamit szegény kutyán?


2010. febr. 9. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is másik, igazi orvos kellene.

a tüdőgyulladást a doki állapította meg?

2010. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet éppen emberi gyógyszert adni, csak egyrészt a dózist kéne korrigálni, másrészt azért nem ártana tudni, hoyg mire adjuk, szóval az adjanak neki antibiotikumot, ami van otthon résznél én már csaptam is volna le a telefont... Nekem kuruzylók nem kellenek.

az infralámpa amúgy nem sokat ér, melegít, deha nincs hideg, akkor nem kell.

2010. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen orvos hogy kaphatott diplomát...???
2010. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is javasoltam másik dokit, de sajnos a munkatársam bízik benne :(
2010. febr. 9. 13:34
 5/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Hát ha a munkatársad bízik benne,akkor a kutyának lehet hogy vége...

Az infralámpa mindenképpen jó lehet,remélem ha eddig nem lakáskutya volt most már bent van,legalább amíg meggyógyul.

Egyébként nekem a dokink mindig embergyógyszert ír a kutyáknak(ha létezik),mert az sokkal olcsóbb,mint az állatgyógyszer.Ő mindig kiszámolja a hatóanyagtartalmát a különböző gyógyszereknek és utána mondja meg mennyi kell belőle.

Bár volt olyan,hogy az állatgyógyszer hatóanyagát megnéztem,majd kerestem ugyanilyen hatóanyagú embergyógyszert és direkt kértem az orvost hogy ezt írja fel. Mind az 5 kutyámnak ugyanaz volt a baja(kennelköhögés) csak 1-1 nap csúszással jött ki rajtuk.Az első kutya gyógyszeréből kisakkoztam melyiknek mennyi kell,a doktor pedig jóváhagyta.

2010. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan antibiotikumok, amik azonosak a kutyáknak is, csak nem akkora dózisban. Pl. egy felnőtt embernek való mondjuk 1000 mg-os amoxycillint nem kellene megetetni egy 5-10 kg-os kiskutyával. Mondjuk talán nyolcadolva, de nem egyszerű egy akkora tablettát 8 felé osztani.
2010. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eddig kennelben volt, most a kazánházban. Nagyon szorítok érte, sajnalom szegényt. Jól meg van áldva ezzel a gazdával :( mondjuk rotiról van szó, tehát ha a súlyát nézzük, simán ott van, ahol egy ember. De gyanítom, hogy ez az orvos inkabb a lovakhoz meg a disznókhoz ért :(
2010. febr. 9. 16:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszolónak: igen, a tüdőgyulladást a doki állapította meg.
2010. febr. 9. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen kéne egy másik orvos, a tüdőgyulladás nem játék!!! Kéne egy röntgen is, ha ilyen hanyagul lett kezelve, lehet, hogy már van károsodás.

Az antibiotikum fajtája (3 típusú antibiotikum létezik, nem mindegyik jó mindegyik féle baktériumos megbetegedésre!) és adagolása sem mindegy, a doki rettenetesen felelőtlen kijelentést tett.

Mert ha pl. egy yorki kap 625-ös Augmentint, az ki is csinálhatja a gyomrát. De ha egy roti kap 375-öst, lehet, hogy az nem is elég, és az alacsony hatóanyag épphogy a baktériumok megerősödését, gyógyszerrel szembeni immunitás kialakulását segíti elő...

Arról nem is beszélve, hogy tüdőgyulladást vírus is okozhat, nemcsak baktérium!!! Az antibiotikum vírus ellen nem hat!

A meleg (infra) mindenképp jó, enni-inni csak langyosat vagy meleget kapjon.

Tényleg kéne egy másik orvos!

2010. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!