Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz, és egyéb problémák,...

Póráz, és egyéb problémák, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremék a kutyája hozzánk került már lassan fél éve, mert ők nem tudják tovább tartani, különböző okok miatt. Igazából nem is ez a lényeg. A kutya egy közepes testű, 8 éves keverék szuka. Az a probléma vele hogy nagyon fegyelmezetlen. Séta közben rángat, tépi a pórázt. Aztán mikor nyílt terepen elengedem akkor mintha átkapcsolna, vagy nem is tudom, és csak rohan rohan..Ami önmagában nem gond. De ha találkozunk más kutyákkal akkor csak a póráz fogja vissza. Nem is tudom lenyugtatni, annyira felspannolja magát. Ilyenkor egyáltalán nem hallgat rám.


Szeretném ezekről leszoktatni, és megnevelni még amennyire lehetséges. A kora az, ami aggaszt! Ilyen korban mennyire lehetséges ez? Kutyaiskolába sajnos nem tudom elvinni, jelenleg nem tudnánk kifizetni.


Nagyon megköszönném a segítségeteket! :)



2015. febr. 1. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a kora miatt nem nagyon tanítható sajnos, de azért valamenyire. Ebben az esetben ajánlom a klikkert, ami hangos, és ezáltal felkelti a figyelmét. Szólisd a nevén, aztán klikker. Valamint tudasd vele, hogy TE vagy a főnök. Az ajtón MINDIG előbb te menj be, aztán ő. A tányérjából, mielőtt megeteted, tegyél úgy mintha te is abból ennél. Akkor tudja hgy te vagy a falkavezér. Aztán kezd fegyelemre tanítani, az alapokkal, hogy legalább figyeljen ráf (ül fekszik), és ha van kerted akkor előszőr, ott kicsit fáraszd le aztán menjetek el sétálni. TIPP: vegyél egy állítható nagyságú pórázt!

ÉÉÉs amikor mentek sétálni és húz a pórázzal, te kezdj el menni a másik irányba, így ő addig nem húz. Amikor meg elengeded, és nem jön vissza ugyanezt csináld, Menj el, persze ha nem veszi észre, ne hagyd ott :D remélem segíthettem valamit

2015. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Egy 8 éves kutya tökéletesen tanítható, nevelhető, de szakember nélkül nem sok esélyt adok a dolognak. Na nem a kutya miatt, csak a helyzet olya, hogy ha magatoktól nem tudtatok rajta javítani, akkor nem jótanácsra van szükségetek, hanem arra, hogy valaki megnézze, min kellene javítani, elmagyarázni az alapokat, megmutatni technikákat, satöbbi. Rendbe kéne rakni otthon a falkasorrendet, megtanulnotok rendesen tiltani, dicsérni, felhívni magatokra a figyelmét, kielégíteni az igényeit (mozgatás, szociális kapcsolatok, satöbbi), és még ki tudja mit.
2015. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!


Mint már említettem nincs lehetőségem kutyaiskolába vinni! Tehát nekem kell megoldanom a problémát! Akumi hiába írtad le ezeket..tisztában vagyok velük.


Az első válaszolónak köszönöm a hasznos tippeket!

Biztos nem lesz egyszerű menet, de kitartással sikerülhet. Hátha..:)

2015. febr. 2. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!