Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól kutya?

Szaporítótól kutya?

Figyelt kérdés

Mostanság (legalábbis ezen az oldalon) igencsak el vannak ítélve azok, akik nem hivatalosan, törzskönyvel ellátott kiskutyát vesznek, hanem mondjuk egy ismerősüktől hoznak el egyet.

Egyrészről megértem azt, hogy nem szabad támogatni az összevissza szaporító embereket, a betegségek, a törvénytelenség miatt és még sorolhatnánk.

Viszont akkor az így született kutyáknak mind el kell pusztulniuk? Általában ha nem sikerül elajándékozniuk a kutyáikat, akkor vagy vízbe fojtják vagy berakják egy zsákba őket. Esélyük sincs egy normális életre, pedig nem tehetnek arról, hogy felelőtlen emberek miatt kellett megszületniük. Másrészről pedig nincs minden embernek (sőt a legtöbb embernek) nincsenek százezrei fajtatiszta, tenyésztők által árult törzskönyves kutyára. Magyarországon akár tetszik, akár nem ez a helyzet.

Most akkor csak a gazdagoknak legyen kutyájuk? Tehát a kutyatartás egyfajta kiváltság legyen?

Nekem is volt már kutyám több százezer forintba került, mindenből a legjobbat kapta. Mégis megmérgezték. Az egyik szomszéd szerint megérdemeltük, mert rongyrázás volt. Van értelme így drága kutyát venni, ill. tartani?



2015. febr. 1. 21:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A fajtákat lehet szándékosan keresztezni, nemesítési céllal.


Aki csak hagyja, hogy összevissza szülessenek a kiskutyák, és legyint, hogy majd elajándékozza, az felelőtlen, a mamakutyát is megterheli ez a fajta felelőtlenség. Van ivartalanítás, tessék élni vele.

2015. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden szaporító pénzért csinálja.Van az ostobaságból szaporító,aki azt szeretné,hogy Pucika életében egyszer anyuka/apuka legyen,vagy egy almot akar,egy kölyköt megtart,többit elosztogatja családtagoknak,ismerősöknek.

Van a felelőtlenségből szaporító,nála születik "véletlen"alom.

Az ilyenek is ingyen vagy fillérekért osztogatják a kölyköket,csak vigye már végre valaki.

2015. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

#12: Ja, az én labradorom is egy ostobaságból szaporítótól származik, édesanyám egyik kolléganőjének valami közeli rokona akart egyszer kiskutyát a saját szukájától és az alom többi tagját önköltségi áron szétosztogatta. A cél nálunk abszolúte nem a spórolás volt, igazából én azt tudom mondani, hogy mi nem igazán voltunk képben, amikor ezt a megoldást választottuk (inkább a szüleim, én ebbe nem is otthon tanuló egyetemistaként nemigen folytam bele). Azóta okultam és magamévá tettem azt az álláspontot, hogy rendes, leinformálható és szűrt szülőktől származó kiskutyát célszerű venni. Hálistennek ettől függetlenül egy remekül sikerült példány lett a kutyánk, igazi labrador a temperamentumát illetően, csinos is és így majdnem nyolc évesen talán már az is kimondható, hogy egészséges (lekopogom). Az utódja ennek ellenére már rendes tenyésztőtől lesz majd, nem kockáztatok.


Egyébként ha az ember alaposan belegondol, tök felesleges a kutya árán spórolni, különösen közepes vagy nagyobb méretűnél, az alatt a mondjuk 13 év alatt a kutya röhögve belekerül vagy kétmillióba, akkor mi értelme van 50-100 ezret spórolva kockáztatni azt, hogy több százezret költsön az ember állatorvosra és sose legyen egészséges a szerencsétlen eb, vagy netán mentális problémákkal kelljen küszködni?

2015. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

"Most akkor csak a gazdagoknak legyen kutyájuk? Tehát a kutyatartás egyfajta kiváltság legyen?"


Miert el a koztudatban az a felfogas, hogy a kutya mindenkinek jar? Mindenki verig van sertve, ha azt mondom, hogy ha nem tudod megfizetni, ne tarts kutyat. Aztan meg jon az, hogy beteg, de nincs penzem gyogyitani, nincs penzem normalisan etetni stb. Amugy a menhelyen ott a rengeteg kutya, ha nem engedheted meg magadnak a vasarlast. Ja, de az nem jo, az keverek. Akkor most ki is a sznob?

2015. febr. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen ,fajtatiszta kutya annak jár,aki meg tudja fizetni.De ha belegondolsz ez némi gyűjtögetéssel azoknak is összejönne,aki amúgy harminc,negyven rongyért veszik szapitól...Ha nincs kereslet,kínálat sincs,mert nem éri meg.A kutyatartás vételi ára,még Tk es ,drága kutyánál is töredéke annak,amit 10-12 év alatt rá fogsz költeni,szóval,bármilyen kutyánál érdemes átgondolni,lesz e rá keret és ennek ismeretében kellene kutyát vállalni.Nem a kutyatartás a kiváltság,hanem a józan ész!
2015. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk én tenyésztőtől fogok venni kutyát, de azért leírom, mi történt velem. Olyan tenyésztőbe akadtam, aki NEM AKART nekem kiskutyát adni, mert csak hobbi célra szerettem volna. Egyből lerázott, hogy ő olyan embereknek szeret eladni, akik tovább viszik a nevét. Ok egyből másik tenyésztőt választottam, de el tudom képzelni, hogy ezzel egy pár emberkét esetleg a szaporítós kutyavásárlás felé terelne.
2015. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%

"ezzel egy pár emberkét esetleg a szaporítós kutyavásárlás felé terelne."


Mennyire felelos kutyatarto az, akit eltantorit, hogy nem kapott az elso felkeresett tenyesztotol kolykot? Az ilyen ne tartson kutyat, mert az elso nehezsegnel feladja.

2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!