Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannál ezmit jelent?

Dobermannál ezmit jelent?

Figyelt kérdés

Ma hoztam el, előző gazdájánál láncon volt. Fél órája van nálam, 10perce követ és ha leülök, akkor ő is leül, vagy pont elém, vagy mellém egy közeli sarokba. Ilyen arcokat vág, ez mit jelent? ja és folyamatosan követ, de lopakodik, megpróbál láthatatlanná válni.

[link]


[link]



2015. febr. 2. 11:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Sóstó sajnos nekem nagyon messze van, az ország másik fele. :/

Kérlek, tegyél majd fel később is fényképeket ide róla, hogy lássam ezt a drágát, ahogy egyre jobban lesz :) Mint dobermann-rajongó, egészen a szívemre vettem. Hogy hívják?

2015. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az ország másik fele:/ Viszont a fejlődését én is nagyon szeretném követni, kérlek, írj majd róla!
2015. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Barátom állatorvos, ő fogja kezelni, mert így az elején könnyebb, nem kell hurcibálni, meg van egy olyan érzésem, hogy mivel nem tk-s, meg egy putriból vakartuk ki, lesz némi eü-probléma vele.

Még nincs neve, az előző helyén sem volt, párom meg majd este jön haza a rendelőből, de már ötletelek. Nem szeretnék neki nagyon mainstream nevet adni,tehát az ilyenek, hogy Zeusz és társai eleve kizárva. Most nagyon szimpi nekem az Erik, de ezt úgyis meg kell beszélni. Azt már tudjuk, az előző kutyámból kiindulva, hogy barátom lesz a mindentszabad-kajaautomata, én meg a szigorú, meg enyém lesz a kutyaiskola meg a tréningek is, bár azt már most látom, hogy nagyon nem olyan a dobi mint egy mali.


[link]

[link]

2015. febr. 2. 13:23
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a kanapés fotó haláli :)

Sok sikert a kutyushoz! És várjuk a rendszeres híreket, képeket, ha nem gond neked!

2015. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Hazajött a párom, vannak új hírek: a kutya olyan szirénázós hisztirohamot rendezett, ahogy belépett az ajtón, hogy ilyet mét nemláttam. Visítva mászott bele az ölembe és vagy 10percembe tuti betelt megnyugtatni. Most vele játssza azt, amit eddig velem: nézi, szaglássza, ha közel megy, vicsorog, megijed, elszalad, csak mostmár annyi különbséggel, hogy a 25 kilós seggével ugrik az ölembe és ordítva visít. Arról nem is beszélve, hogy nem bírom kivakarni a seggemből, wc-re nemtudok elmenni anélkül, hogy kísérgetne, ha egyedü hagyom, kezdi a szirénázást, kaparja az ajtót. Beszereztem neki még tegnap egy szobakennelt, az a mosókonyhában van, oda most elraktam egy marhalábszárral, most fél órája csendben van.

Mióta elhoztam gondolkozom, hogy mi fura ebben a kutyában, de arra jutottam, hogy erősen neurotikus, mondjuk ezt így ennyi idő után lehet erős diagnosztizálni. Egyébként végül Erik lett.

Vettem neki kutyaágyat, nem tudom, hogy azért van csendben, mert még tart a rágcsa, vagy elaludt, vagy beletörődött, de ha nagyon elkezdi a hisztit, akkor a hálóban fog aludni a parkettán, vagy ez hülye ötlet?

Mármint én eddig sem neveltem tök full szabályszerűen, a tükör módszer nagyon nem szimpi, tök retardált is vagyok hozzá, valahogy nem áll rá az agyam, de a parforce meg szerintem is erős és kőkorszaki, úgyhogy valahol a kettő közt neveltem az előző kutyámat is, akivel végül IPO1-ig jutottunk, szerintem ezzel fogok próbálkozni... meglátjuk, hátha nem fogja kettéharapni az arcomat ha megrántom fojtóval...Voltunk már sétálni is, mielőtt a párom hazajött, Erik sikeresen tönkretett egy 50kilósra tervezett Flexit szögessel. El vagyok szokva a pórázozástól is, meg a nem sétálós kutyáktól is, úgyhogy sikeresen végigrángatott az egész Sóstóhegyen a hülyéje, most inkább lila és piros karmolásnyom vagyok, mint emberszínű, de itt van ez a kis fura szőrmók és megáltjuk mi lesz még itt. Végülis legrosszabb esetben írok fel magamnak Xanaxot.

2015. febr. 2. 17:30
 16/29 anonim ***** válasza:

gyere be a facebook-on a dobermann sport hungary, vagy [link]

felveszlek, ott mindent meg tudsz kérdezni. Egyébként a viselkedéséből itélve, szerintem még pár nap, és jobb lesz. és pont ezért még az állatorvossal várjatok legalább 1 hetet. ne tegyétek ki most ezzel egy ujabb stressznek.

2015. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
amugy igy a képek alapján nekem nem tűnik olyan elhanyagoltnak.
2015. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nekem nincs facebookom a munkámból adódóan, úgyhogy marad ez, meg unokahúgomnak hasonló problémás befogadott dobija van, csak fekete-cser, meg már 17 hónapos, megmutatom neki, ő mondta, hogy kérdezzek rá itt, ha van valami, de holnap elhozza úgyis őkegyelmét, megnézzük a két kutya mit reagál egymásra, mert úgy tűnik, a mi kutyuskánk halál szerelmes lett belém, most is itt szörcsög az ölemben a nagy buci fejével.
2015. febr. 2. 18:03
 19/29 A kérdező kommentje:
Tápláva éppen jól volt, mert azt én intéztem mióta a nénihez került, mert kaját én vittem neki, nemis azzal van a baj, hanem hogy munkakutya, aki eddig láncon volt, kitudja honnan jött, kitudja milyen volt a szülők idegrendszere, ki tudja, hogy mit kapott, ésmég sorolhatnám. A rokon dobilánya jó kennelből került rossz gazdihoz és egy kis félénk segg. Nagyon aranyos, de rendesen dolgozni alkalmatlan, pedig igényli. Skizofrén jeleket mutat a kutyi konkrétan, annyira meghasadt attól, hogy szinte semmi kapcsolata nem volt emberekkel a fogékony korszakában. Most rajta látom, hogy kb mi vár rám, ami pedig sok-sok meló.
2015. febr. 2. 18:17
 20/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez a kutyának túl gyors, hogy egyik nap hazahoztad, másnap (vagy még aznap) már sétáltatod, következő nap meg összeengeded más kutyával. Ezek jó dolgok, csak túl gyors a kutyának, előbb meg kellene benned bízzon jobban, akkor a séta és minden más könnyebben menne. És a bepánikol a párodtól, nem tudom, hogyan vígasztalod, de nehogy simogasd, mert akkor erősíted benne a hisztit, azt hiszi dícséred.
2015. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!