Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannál ezmit jelent?

Dobermannál ezmit jelent?

Figyelt kérdés

Ma hoztam el, előző gazdájánál láncon volt. Fél órája van nálam, 10perce követ és ha leülök, akkor ő is leül, vagy pont elém, vagy mellém egy közeli sarokba. Ilyen arcokat vág, ez mit jelent? ja és folyamatosan követ, de lopakodik, megpróbál láthatatlanná válni.

[link]


[link]



2015. febr. 2. 11:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Öröm olvasni, hogy máris hogy bízik benned Erik :) Megbarátkozik majd a pároddal is, ne aggódj. Szerintem nem lesz vele semmi baj, csak idő és türelem kérdése, na meg nevelés, nevelés. Tuti, hogy hamarosan nagyon meg akar majd felelni neked, és imádni fog míg él. Csak fel kell dolgoznia a sok újdonságot, meg a régi sérelmeket, de menni fog. Szerintem igenis jó ötlet a séta, még ha küzdelmes is eleinte (el tudom képzelni, hogy milyen leharcolt vagy :)) A másik dobilány is jó lehet, ha nagyon jól van szocializálva, de azért vigyázzatok, nehogy bunyó legyen.

Szegény kutya, hogy fog reagálni az állatorvosra?! De majd megszokja.

Ők nagyon intelligens kutyák, rendbe fog jönni szerintem azok alapján, amit eddig leírtál róla.

Ha bírja éjszakára a szobakennelt, az is jó ötlet. De szerintem végül az ágyban fog kikötni, vagy minimum mellette. :)

2015. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is minez jó ötlet, csak ne egyszerre érje ennyi új. Ja, és míg ki nem derül, hogy teljesen egészséges, én nem vinném más kutya közelébe!
2015. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
minez-mindez
2015. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

A párom az állatorvos :) A másik kuttyal meg már egy éve intenzív kutyasuli van, ősszel BH vizsga és szeretnének tovább menni. A kisasszony már oda jutott, hogy ha gazdival van és a csajszi megengedi, hogy barátkozzon, akkor barákozik. Mindent csak engedéllyel csinál, egyébként megbízhatatlan, de a gazdi mellett álomkutyi.

A sétát azért forszírozom, mert egyrészt az udvaron nem tudom nélkülem hagyni, mert az egyik oldalon elég béna a kerítés, így meg nem tud eleget mozogni és nem szeretnék éjszaka kimászkálni. Szokja csak meg, hogy este alvás van, ehhez ragaszkodok.

Nameg ugye nem utolsó a kapcsolatépítés szempontjából sem. Majd megtanulja azt is, hogy ne tépje ki tőből a kezem, meg hogy a világ nem szalad el és lassabb tempóban sem szöknek el a szagok, az ilyenek tanításátmajd később elkezdem.

Egyébként csoda ez a dög, most éppen már ott tart, hogy a párom ölében ül a kanapén, aki pucolja a fülét és kukit esznek. Haláliak :)

De persze szívesen fogadok minden véleményt! :)

Annyit már látok, hogy ezek akutyák sokkal de sokkal lelkisebbek, mint a malik. Az öreget volt, hogy 12 évesen is meg kellett néha csapkodni, mert begyöpösödött az agya ha nem volt fárasztva, Erik egész délután kanapélakó.

2015. febr. 2. 20:11
 25/29 anonim ***** válasza:
És egészségesnek tűnik? Megvizsgálta már a férjed? Tutira nem volt féreghajtva sem.
2015. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Most építenek kapcsolatot, ahol lehet, már megnézte és az alapján egészségesnek tűnik. Holnap ha jönnek, nem szeretném természetesen azonnal összerakni a két kutyát,mert ugye Erikről nem tudjuk, hogy vele mi a helyzet pontosan egészségügyileg, csak kíváncsi vagyok, mit reagál egy másik kutyára, azmeg szuka is, meg kézben is van tartva rendesen, úgyhogy csak kíváncsiság.
2015. febr. 2. 21:03
 27/29 anonim ***** válasza:
Jaj de jó, szerencsére hamar oldódik, mert kölyök! A fülei amúgy lógnak? Farka vágott?
2015. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Vágott mindene, csak annyira antifotogén, hogy lehetetlen róla értelmes képet készíteni profi kamera nélkül. A füle valószínűleg nem lett ragasztva, úgyhogy oldalra áll vagy lekonyul, meg kicsit recés is a széle, a farka az egészen normális.
2015. febr. 2. 21:32
 29/29 anonim ***** válasza:
Jól látod, a dobik tényleg nagyon lelkisek, érzékenyek. Pont ezért van ki Erik ennyire az eddigi rossz bánásmódtól lelkileg, idegileg. De ha már a fülpucolásnál tartotok, ott már baj nem lehet :) Nagyon tanulékony eb lehet, hamar rájött, hogy jó helyre került.
2015. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!