Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet miért csinál egy kutya?

Ilyet miért csinál egy kutya?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4596901-hogya..

Nyílván semmi esélye ledominálni egy jóval nagyobb domináns fajtát. Nem fél a komolyabb sérüléstől, haláltól (tudom, hoy dominanciaharcban nem fordul elő ilyen, de egy azonos méretűnek csak egy harapás, neki akár a csontját is széttörheti)? Rosszul alakult ki benne ez az ösztön?



2015. febr. 3. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Nyílván semmi esélye ledominálni egy jóval nagyobb domináns fajtát"

Dehogynincs. A dominancia nem a fizikai erőről szól, különben mi emberek is nagy szarban lennénk, lévén közepes mérettől már gyakorlatilag minden kutya nagyobb haderőt képvisel nálunk. Nem ezen múlik.

Meg amúgy lehet stresszes a kutya, lehet rossz a falkasorrend, lehetnek rossz tapasztalatai a kutyának, a gazdának, fene tudja, sok dologból összeállhat (nem olvastam el részleteiben a másik kérdést, csak átfutottam).

2015. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert nincs megnevelve.

Egyrészt a kutyatársaitól se kapta meg a negatív visszajelzést másrészt a gazdi se volt képes lenevelni az ilyen viselkedésről. A kiabálás, verés, annyi mint halottnak a csók.



Enyémmel is voltak/vannak ilyen gondok, időben közbe kell lépni és tiltani az ilyen viselkedést, még mielőtt "robban" a kutya és még mielőtt elvereti magát a nagyobb kutyával (annak sok haszna nem lesz). Ha pedig utána normálisan közeledik a másikhoz, arra rádicsérni.


Egy 15 kilós kutyám van, na neki pl. rossz tapasztalata volt egy nagyon agresszív boxerrel és utána már minden boxer olyan volt neki, mint a vörös posztó! Konkrétan nekik ment. Elkezdtem komolyan foglalkozni a problémával. Még mindig ki nem állhatja a boxereket, de normálisan viselkedik a társaságukban. Amint borzol vagy befeszül, leállítom.



Tegnap sétáltunk egy parkban és meglátott egy póráz nélküli, hatalmas kan, ivaros boxert, láttam, hogy egyre idegesebb, úgyhogy tovább küldtem, kikerültük a boxert. Erre pár perc múlva látom, hogy kutyám hirtelen megpördül, hát a boxer odafutott hozzánk és hátulról szaglászta. Kutyám enyhén ideges volt, de láttam, hogy azért érdeklődve szaglássza a boxert, na folyamatosan nyomattam a dicséretet "Ez az! Nagyon ügyes, jól van! Ez az!".


Boxer elment, kutyám meg farok csóválva nézett engem.

2015. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!