Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért muszáj beszólni, ha a...

Miért muszáj beszólni, ha a kiskutyámat sétáltatva nem engedem oda mindegyik kutyához?

Figyelt kérdés
Miért nem tudja az egyik kutya gazdi tiszteletben tartani a másik kutya gazdi akaratát? Kisbabámmal együtt sétáltatok, aki elalszik séta közben, és mivel az én kutyám egy ideje ugat, ha másik kutya közeledik, ezért sokszor ilyenkor kikerülöm a kutyásokat, akik ezért beszólnak. (agyonféltem a kutyát, nem vagyok normális stb.) Miért kell piszkálni egy fiatal anyukát, aki örül, hogy meg tudja oldani, hogy a kiskutyát és a babát is egyszerre tudja sétáltatni? Hogy lehet ilyen bunkón viselkedni, miért kötelességem leállni?? Egyszer egy kutya ránk rontott és megharapta a kutyámat, amiért azóta persze félek azoktól a kutyáktól akiket szabadon engednek. Nincs a homlokomra írva, de különben sem kellene magyarázkodjak szerintem, ha felveszem ilyen esetben. Tiszteletben kellene tartani, hogy én nem engedem a kutyámat és kész. Mások is járnak így? Másoknak is beszólnak ilyenkor?

2015. febr. 3. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz velük. A te dolgod, hogy mit engedsz meg a kutyusodnak, meg mit nem. Nekem nincs kutyám, de ha lenne, én is félteném, főleg ha előtte egy másik, felelőtlen gazdi miatt baja esne.

Nekem cicám van, de ha vonaton utazok vele, akkor is találkozok tapló emberekkel. Decemberben mentem haza karácsonyra, nálam volt állathordozóban a cicám, egy nagy válltáska, és egy nagy gurulós bőrönd. Siettem, hogy elérjem a trolit, mert késésben voltam, és a vonat meg nem vár rám. Valamiért a nyugdíjasok, és gyerekes anyukák is azt hitték, hogy miközben majd megszakadok, és sietek, hogy másra sem vágyom csak arra, hogy elém ugorjanak MILYEN ÁLLATKA VAN A KOSÁRBAN???? felkiáltással. Persze nem álltam meg senkinek, mert miért is álltam volna meg? Aztán persze engem bunkóztak le, hogy én nem engedem hogy a kisgyerek megnézze a macskát és még sorolhatnám... pedig szerintem nem volt jogos, ha mindenkinek megálltam volna egy percre is akkor elment volna a vonatom és várhattam volna macskástul, csomagostul két órát a következő vonatig.

2015. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Velunk is elofordult mar, hogy anyukammal setaltattuk a kiskutyat, aki eleg felenk. A kedves, kisebb kutyakkal jol kijon, de mikor valaki durvan kozeledik hozza megijed, mire a masik kutya furcsan kezd viselkedni, agresszivan. Persze nem minden esetven de fordult mar elo ilyen es tegyuk hozza a kutyusunk meg nem volt egy eves. Persze, volt mar, hogy beszoltak nekunk, de anyukam csak lerazta magarol. Szerinte mindenkinek a sajat dontese, hogyan neveli fel a kutyajat, es mivel a mi kutyusunk okee talan inkabb az elkenyeztetthez hajlik mint a ragadozo allathoz, de szerintem azert nem vegeztuk szornyu gazdik munkajat:D Szoval szerintem csak razd le magadrol, mert mindig lesznek olyan emberek, akik beszolnak. Mindegy miben. Csak elvezik..

Persze azert hagyd szocializalodni a kutyusodat, de te ismered az allatkat,te tudod mi jo neki es nem a masik gazdi.

2015. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tény, hogy bunkóság beszólni, de az is, hogy nem a legjobb stratégia felkapni a kutyát, csak azért, mert éppen arra megy egy másik.
2015. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár dolog:

1. Ne törődj a beszólogatókkal, mosolyogva menj tovább.

2. Ne kapkodd fel a kutyát, inkább a másikat küldd el, védd be a tiédet, állj be elé.

3. Tanítsd meg a kutyádat arra, hogy befogja a száját :) Enyém is imád ugatni, akkor elégeltem meg mikor este 11-kor kezdett ricsajozni egy másik kutyával (játék közben).


Amikor nem épp babával sétáltatod, akkor nagyon gyúrj rá a nevelésre: odarohanó kutyát csöndben üdvözölje, ne acsarkodjon más kutyákra, ha azt mondod tovább, akkor séta van tovább.


És tényleg ne stresszeld magad a többi kutyás miatt. Engem is megszóltak, hogy, jajj, látni szoktak a körúton és mindig elhúzom a kutyámat az övéktől... Na basszus, szépen ecseteltem nekik, hogy a kutyám jelenleg éppen azt tanulja, hogy engedély nélkül nincs odaugrálás más kutyákhoz, még jó, hogyha tiltás ellenére bepróbálkozik ("vár" vagy "hagyd"), akkor nem adom meg neki a sikerélményt, hiszen akkor semmi ereje nem marad a szónak :) Hozzánk is rohangálnak oda borjú méretű kutyák, mondjuk én nem bánom, de amikor a másik gazda le se tojja hogy KIHEZ rohangál oda a kutyája na az felháborító.


Én a futtatón se engedem a kutyámnak, hogy lerohanja a pórázon tartott kutyákat meg csesztesse őket, nyilván nem véletlenül nem engedi el a gazdája (félős, agresszív, stb.), nem kell még külön szítani a feszültséget.

2015. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A stratégával kapcsolatban tisztában vagyok, hogy nem jó. Két dolog van,az egyik, hogy sajnos valóban félek, amióta ránk rongyoltak, és megharapták (és ha hiszitek ha nem, mikor kérdőre vontam a gazdit, neki állt feljebb!) Amióta felismertem azóta próbálok küzdeni az érzés ellen, és nem is kapom fel állandóan, csak ha nem túl bizalomgerjesztő a kutya, hát még a gazdája. Tudom, hogy sajnos a félelmet megérezheti a kiskutyám. A másik meg az, hogy ha a baba alszik, eleve kerülöm a próbálkozást, hogy ne visítsa, ugassa fel a kiskutyám mikor olyan jót alszik a baba a szabad levegőn.
2015. febr. 3. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony a kutya megérzi, ha félsz :)

Én annyit tudok még javasolni, hogyha látod a kutyádon, hogy nem tudja, hogy féljen-e az odarohanó kutyától vagy sem, (pl. odarohan a kutyádhoz egy németjuhász ő meg csak mereven áll és félve szaglássza a másikat) akkor kezdj el neki nagyon vidáman, lelkesen, barátságosan szövegelni

"Ez az, nagyon ügyes! Nagyon okos, nagyon ügyes!".

Tudom bugyutának tűnik, de rengeteget számít, ha rádicsérsz valamire (jelen esetben a szaglászásra) és érezteted a kutyával, hogy épp jó dolog történik (nagy kutya odajött).

Nekem 15 kiló a kutyám összesen, lerohant minket 2 póráz nélküli kuvasz a városban. Én csak álltam laza pórázzal. Kutyám lefagyott a két hatalmas kutyától (akik egyébként csak szaglászni jöttek) erre nyomtam a lelkesítő beszédet ("Jajj de szépek vagytok, helló, ügyesen, ezaz!") és rögtön ellazult és ő is elkezdte őket szaglászni.


Ha te nyugodt tudsz maradni, az már fél siker. :)

2015. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bárcsak menne... két évig nem volt gond, csak a támadás után. Valószínűleg ez egy trauma nekem, amin nem tudok, vagy csak nagyon lassan tudok túl lendülni. :( ;-( Én régebben mindig bátorítottam az amúgy félősebb fajta kutyámat, és játszott jókat más kutyákkal, azóta minden önbizalom elszállt a nagyobb kutyákkal kapcsolatban, mindketten félünk. Régebben bármit megtudtam idegen gazdikkal beszélni. Most meg elköltöztem egy másik városba, ahol sajnos válogatott bunkó gazdák viszik ki a kutyáikat.. nulla kultúra.. pedig pont hogy jól esne a támogatásuk, de addig el sem jutok, hogy elmondjam a problémám, már beszólnak. Megmondom őszintén némelyikkel már ránézésre nem is kerülnék beszélgetésbe, hát tisztán látszik rajtuk, hogy híján van az értelemnek, és akkor hogy bízzak meg egy (már elnézést) hülyének a kutyájában??
2015. febr. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!