Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kielemeznétek ezeket a helyzet...

Kielemeznétek ezeket a helyzeteket? (hosszú)

Figyelt kérdés

Néhány napja hazahoztam egy dobit, még nincs egy éves, kan, velünk már teljesen nyugodt, bújós. Tegnap az egyik rokonom áthozta a saját, szintén mentett, ám már teljesen kézben tartható, engedelmes kutyáját. Leírom a találkozást: A rokon behozta a szukát, kiültette, kiengedtem az enyémet, rokon kiadta a szukának a stop parancsot (áll), az enyém körbeszagolta, majd a szukának ment a "mehetsz"= szabadvagy parancs, megszagolta a kant, erre a kan bevágta a könyöklős, segg magasan játékra hívó pózt, a szuka erre hátat fordított és visszasétált (normá tempóban, tudomást sem véve a kanról) a gazdihoz. Erre az enyém, a kan begőzölt, elkezdett borzolni és nekiszaladt a szukának. Szukás gazdi reakciója: Beáll a kutyája elé és térddel fékezi az enyém lendületét. Onnantól kezdve a szukás gazdi behívta lábhoz a kutyáját, bementünk a házba. A szuka megkapta a rágcsáját, tök nyugodtan feküdt a gazdi mellett, de a kan folyamatosan bepróbálkozott nála, és ha nem volt reakció, indult a hőbörgés. Ezt a gazdi minden esetben hárította a kutyája helyett. Végül én kiküldtem a szobából a kant, kizártam babaráccsal, de végig szirénázott, ha a másik kutya parancsot kapott.


A másik ilyen, amit nem értek, az a séta: Az első közös sétánkon szögessel mentünk, meg flexivel, amit sikeresen kinyírt, meg feltörölte velem az utcát, abszolút minden érdekelte. A második sétán sikerült eltépnie egy bőrnyakörvet, sima pórázzal. Most haltival tanuljuk a laza pórázos sétát, úgy, hogy kb 2 óránként megyünk fél órát egy nap. Ha húz, és kellemetlen neki a halti, hanyatt vágja magát és elkezd ordítani, ugyan ez fojtóval is.

Elengedni nem lehet,mert nem behívható és az első két szabadulós balesetnél is majdnem világgá szaladt.


Büntetni nem nagyon tudom, mert szidásra vicsorog meg kapkod, ha belerántok a nyakörvbe, akkor meg földhöz vágja magát és sír fejhangon. Már gondoltam rá, hogy a nyakával van baj, de nincs.

Ötletek?



2015. febr. 4. 09:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Igazán relevánsat nem lehet mondani, mert pár napja van nálad a kutya. Előéletéről nem írtál semmit. Sok kutyánál - pláne mentettnél - az probléma h nem tanulták még meg életük során mi az h parancsot végrehajtani, nem tudják hol vannak a határok és pláne h hogyan kontrollálják saját magukat. Ezeket most Neked kell beletenned. Ha egyedül nem megy, és nincs széles eszköztárad, akkor érdemes mindezt kutyasuliban, kontrollált keretek között.


De az első a kapcsolatépítés lenne, a kötődés kialakítása, a pozitív megerősítés hangsúlyosabbá tétele a kiképzésben és a korrekcióban. Megszerettetni vele a tanulást, elkezdeni klikkerezni, kihozni belőle, h meg akarjon neked felelni. Ezek nélkül - attól függően h a kutyának milyen erős a karaktere - csak egy hatalmi játék lesz az egész.

Plusz egy ivartalanítást mindenképp javasolnék még ideje korán.

És a szukás esetnél már az első megmozdulásánál, én mint a gazda szóltam volna rá és nem azt várni h majd a másik kutya és utána a gazda helyreteszi. Véleményem szerint nagyon későn avatkoztál be, egyáltalán nem nyilvánítottad ki egyértelműen a határokat és azt h mi az amit nem preferálsz a viselkedésében.

2015. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Hát lesz még vele sok munka. Az nem jó, ha a másiknak neki támad, bár nem tudom mit értesz az alatt hogy begőzölt és neki szaladt a másik kutyának.


A szöges nyakörv teljesen felesleges. A flexi nem alkalmas kiképzéshez. A kettő együtt pedig valami borzalmasan rossz egyveleg.

Az is baj, hogy nem tudod a kutyát kézben tartani és "feltörli veled az utcát".

A bőrnyakörvet nem tudom hogy tudta eltépni, annak elég erősnek kellene lennie, ha megfelelőt választottál.

A haltihoz nem értek. Nekem nem szimpatikus, de ha valóban ennyire energikus a kutyád, talán beválhat.


Ötletem annyi van, hogy kőkemény kézzel és határozottan kell vele bánni. De ezt szerintem te magad is tudod.

2015. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

Szukás szitu: a tiéd paraszt volt, nem vette a lapot, hogy nem akarnak vele foglalkozni, másik gazdi intézte. Nem tudom, mit nem értesz ezen :)


Sétán meg nincs lemozgatva a kutya, nincs nevelve, szarik rád, kb. azt csinálja, mint egy átlag menhelyi kutya, nincs ezen mit csodálkozni. Mondjuk a szöges + flexi kombó a legnagyobb marhaság, amit el tudok képzelni, mert nem tudsz belerántani, anélkül meg csak szívatod a kutyát a szögessel. Szögesben, fojtóban (de igazából sima nyakörvben is) sosem hagyjuk húzni a kutyát, mindig visszarántjuk annyira, hogy észrevegye, így fog belőle tanulni, egyik eszköz sem önműködő.


Az ötletem az, hogy vidd kutyasuliba, meg igyekezz némi távolságot tartani a kutyával, ne tutujgasd ok nélkül, csak ha teljesít; várd el, hogy figyeljen, a sétának is legyen némi struktúrája (kienged az ajtón, majd lábnál jön egy kicsit, és ha belenyugodott, akkor mehet ki hosszú pórázra), plusz vegyél hámot meg szerezz egy autógumit, és néha sétáltasd meg azzal, hogy elfáradjon, és tanítsd sokat, attól szintén fárad. Meg persze próbáld meg te elrendezni a kutyád viselkedését, ne várd, hogy ezt majd másik gazda csinálja; irányíts, legyél falkavezér, vagy hívd, aminek akarod, de legyél vezető a kutyád szemében, ne csak haver.


A vicsorgás meg az odakapás komolyabb dolog, arra én azt mondanám, hogy falkából kizárás, de azt meg inkább szakember felügyeletével.

2015. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Előtte maim volt, akivel engedelmeseztem, versenyeztem. Azért nem léptem közbe, mert csak reakciókra voltam kíváncsi. Nekiszaladás= borzol, vicsorog, morog, ugat, miközben szalad a másik kutya felé. Igen, azt elfeejtettem írni, hogy ráordítottam, e az nála csak olaj a tűzre, mert az előző helyén is maximum ilyeneket kapott, láncon volt. Az előző kutyámnál is ez a szöges + flexi kombó játszott, mert ugye ha menni akar, akkor nem kell akkora erő, hogy megérezze a szögest, de ha helyzet van, akkor a flexinek megfelelő kisebb rántással/fékezéssel könnyen lehet távolról impulzust adni.

A kutyasuli meg az ivartalanítás az egyértelmű, csak eddig még nem láttam ilyen kutyát, anno a hisztisebb munkakutyák sem vergődtek ennyire.

2015. febr. 4. 09:54
 5/30 A kérdező kommentje:
Egyébként 3 napja van nálunk, nem komlpett az oltási programja. Ahogy meglesz neki minden, megyünk suliba, csak tényleg nemláttam még ekkora nyomi kankutyát, főleg nemmunkakutyát. Itthon mostmár normális, az első 2 nap horror volt,mindentől megijedt és szétfosta magát, mostmár elvan, de a tiltásokra nagyon rosszul reagál, olyan, mintha attól félne, hogy most utálni fogom, mert leszidtam vagy úgy el fogom verni, mint a lovat.
2015. febr. 4. 09:59
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha volt "előélete" másképp fog reagálni,mint egy egészséges lelkületü kutya.Tehát nem lehet mindent rutinból alkalmazni nála,ami eddig bevált,hanem trükközni kell.Mi az,ami működik,mi az amire nem jól reagál.De idővel meni fog.
2015. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt h "nem láttam még ekkora nyomi munkakutyát" akkor írhatnád, ha kölyökkora óta lenne nálad és 1 évesen így viselkedne. Az h munkakutya - ki tudja milyen felmenőkkel ugyebár azt se felejtsük el - nem vonja maga után h a szocializáció és tanult viselkedés formák hiányát jellemből át tudná hidalni. Úgy érzem h tudat alatt túl sokat vársz tőle. Az meg h malid volt előtte, kb mindegy.
2015. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Okés, amúgy rettentő aranyos, nem az, csak nagyon fura...Miért kell kiakadni azon, hogy valaki nem játszik vele? Miértjátssza el a hattyú halálát, ha nem mehet oda, ahova akar?Miért kell szirénázni, ha megborul a kis lelki békéje?
2015. febr. 4. 11:04
 9/30 anonim ***** válasza:
Most én leszek a bunkó meg a sz-r arc, de ez van. Szögesen az ellentétét csináltad annak, amit az első két kérdésednél írtam. Az eltervezett szabályokat kapásból felrúgtad, első nap a kanapén fetrenghetett, mit vársz mégis? Egy bizonytalan kutyának adtál szeretetet, szabályokat nem, teljesen természetes, hogy most így viselkedik. Ha nem veszed komolyan a helyzetet továbbra sem, lesz még rosszabb is.
2015. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

'ha megborul a kis lelki békéje'


A te feladatod lenne lelki békét vinni a kutya életébe, ehelyett te jutalmazod ezt a hozzáállást.

2015. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!