Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kielemeznétek ezeket a helyzet...

Kielemeznétek ezeket a helyzeteket? (hosszú)

Figyelt kérdés

Néhány napja hazahoztam egy dobit, még nincs egy éves, kan, velünk már teljesen nyugodt, bújós. Tegnap az egyik rokonom áthozta a saját, szintén mentett, ám már teljesen kézben tartható, engedelmes kutyáját. Leírom a találkozást: A rokon behozta a szukát, kiültette, kiengedtem az enyémet, rokon kiadta a szukának a stop parancsot (áll), az enyém körbeszagolta, majd a szukának ment a "mehetsz"= szabadvagy parancs, megszagolta a kant, erre a kan bevágta a könyöklős, segg magasan játékra hívó pózt, a szuka erre hátat fordított és visszasétált (normá tempóban, tudomást sem véve a kanról) a gazdihoz. Erre az enyém, a kan begőzölt, elkezdett borzolni és nekiszaladt a szukának. Szukás gazdi reakciója: Beáll a kutyája elé és térddel fékezi az enyém lendületét. Onnantól kezdve a szukás gazdi behívta lábhoz a kutyáját, bementünk a házba. A szuka megkapta a rágcsáját, tök nyugodtan feküdt a gazdi mellett, de a kan folyamatosan bepróbálkozott nála, és ha nem volt reakció, indult a hőbörgés. Ezt a gazdi minden esetben hárította a kutyája helyett. Végül én kiküldtem a szobából a kant, kizártam babaráccsal, de végig szirénázott, ha a másik kutya parancsot kapott.


A másik ilyen, amit nem értek, az a séta: Az első közös sétánkon szögessel mentünk, meg flexivel, amit sikeresen kinyírt, meg feltörölte velem az utcát, abszolút minden érdekelte. A második sétán sikerült eltépnie egy bőrnyakörvet, sima pórázzal. Most haltival tanuljuk a laza pórázos sétát, úgy, hogy kb 2 óránként megyünk fél órát egy nap. Ha húz, és kellemetlen neki a halti, hanyatt vágja magát és elkezd ordítani, ugyan ez fojtóval is.

Elengedni nem lehet,mert nem behívható és az első két szabadulós balesetnél is majdnem világgá szaladt.


Büntetni nem nagyon tudom, mert szidásra vicsorog meg kapkod, ha belerántok a nyakörvbe, akkor meg földhöz vágja magát és sír fejhangon. Már gondoltam rá, hogy a nyakával van baj, de nincs.

Ötletek?



2015. febr. 4. 09:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Talán azért viselkedik így mert senki nem mondta meg neki az ő nyelvén h ez nem jó, és ami még fontosabb senki nem mondta meg h helyette mit kéne.
2015. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

jó oké, a kanapézást tényleg nem kellett volna, de ennyi van neki megengedve. Egyébként nincs abajgatás, szobakennelben aludt, a legtöbb szobába nincs bejárása, egyedül az én dolgozószobámba, de ott meg van neki kutyaágy. Viszont lecseszni meg még mindig nem tudom. Tegnap megkezdte a kanapét, rágott rá egy kisebb lyukat. Lecincáltam nyakörvnél fogva, komolyan úgy tett, mintha legalább elvágtam volna a torkát. Úgy tekergőzött a földön vonyítva, hogy az valami nagyon kemény. Utána meg amiért nem engedtem vissza, elkezdett félni mindentől, pl. tőlem is, aztán mire mentünk sétálni, mintha mi se történt volna. Aztán sétánál talát valami széthagyott szart, elkezdte felenni, ráordítottam, hogy "nem", erre befosott és a séta további részében megindult hipersebességgel, viszarántottam, megállt, megdícsértem, uzsgyi megint.


Ma reggel pl. berontott a zuhanyzóba, mert nem talált (zuhanyoztam) és belecsípett a karomba...ez is... időnként odajön, belecsíp valamibe, ami elérhető és elbújik.

A ma reggeli "sétán" megijedt az utca elején a varjaktól, úgyhogy azóta az íróasztalom alatt van

2015. febr. 4. 11:58
 13/30 anonim ***** válasza:
73%

Ha ilyen beszari, bizonytalan a kutya, akkor a szöges fojtóval talán még rontottál is a helyzeten... Sürgősen felejtsd el.


Nekem ugyan kisebb termetű a kutyám, szintén mentett kutya, semmit nem tudott, pórázt se ismerte és MINDENT meg akart nézni séta közben, rángatott ezerrel (ráadásul hámban kellett vinnem egy betegség miatt), hisztizett, üvöltött, kutyák között ugyanezt levágta, mint a tiéd ("Nem játszol velem?! Akkor menj a p*****a!" :D).


Sétához: sima, erős szövet nyakörv, 1-1,5 méteres pórázzal. Nekünk ilyen nyakörvünk van,biztonsági záras, simán bírta a strapát: [link] A lényeg, hogy annyira állítsd szorosra, hogy max 2 ujjad kényelmesen beférjen a nyakörv és a kutya nyaka közé. Fojtót is felejtsd el, jelenleg többet árthat, mint használhat.

Laza pórázos sétára úgy tudod megtanítani, hogy mindig, ha megfeszíti a nyakörvet, megállsz és csak akkor haladsz tovább, ha ő lazít a pórázon. Sőt, néha elindulhatsz az ellenkező irányba séta közben, meg-megállhatsz, idővel rájön, hogy figyelni kell rád és nem csak menni és húzni vaktában akármerre. Ha oda akar szaladni egy fához, addig nem mész oda, amíg be nem fejezi a hisztit és nem lazít a pórázon.


Viselkedés más kutyákkal: gyakorolni kell. Bizony-bizony kutyatársaságba kell járni vele. Akár ismerősökkel együtt sétáltatni (vagy csak összefutni ha a séta se megy rendesen), kutyafuttatóra vinni, parkba kutyák közé, kutyasuliba szocializációra.


A leírásodból úgy tűnik, a kutya egész egyszerűen nem tud kommunikálni a kutyákkal, ezért is borzolt, ugatott mikor hátat fordított neki a másik. Nem feltétlenül agresszív vagy domináns, csak fingja nincs róla mit és hogyan illik, kell.


A futtatót úgy ajánlanám, ha már valamennyire kezelni tudod a kutyát. Először járjátok körbe a területet. Hisztizni fog, de amikor kicsit lenyugszik, akkor bementek, nem engeded el rögtön, pórázon vezeted, közben a többiek körbe szaglásszák és mivel fogod,, nem tud balhézni. És csak ha úgy látod, aránylag nyugodt, akkor engeded el. Ha harapós, verekedős, szájkosár is ajánlatos, és ne akkor vidd be mikor csupa yorki van bent, inkább hozzá hasonló termetű kutyákkal kezdjen. Sőt, az sem árt, ha előre szólsz a többi gazdinak, hogy a kutyád tanulási fázisban van, így legyenek elnézőek vele ha hülye, te meg úgyis közbe lépsz, ha kell. De mondom, a futtatót is akkor iktasd be, amikor már valamennyire kontrollálni tudod a kutyát, figyel rád. Ha durvul, kivonod, rászólsz, ha lenyugszik visszaengeded. Minden jó, normális viselkedést dicsérj.


Abszolút formálható a kutya :) Enyém se tudta hogyan kell viselkedni a többiekkel, mindenkit letámadott, nagyobbaknak nekiment, most már minden kutyával kompatibilis, persze nem mindenkivel puszipajtás, de balhé helyett eljön onnan, szóval tiltható, stb.


Mivel csak most került hozzád a kutya, pár hónapig eltart majd, mire megtanulja a rendet, de már 1 hét után is nagy változásokra számíthatsz, ha ügyesen csinálsz mindent.


Szidásnál meg nem kell rángatni a kutyát. Ha dörrgő hangon leszidod az is elég szokott lenni. A testeddel meg rásegítesz, tereled az ellenkező irányba, kihúzod magad, stb. Igazából legjobb esetben meg se kell érinteni a kutyád és veszi az adást.



A kulcsmondat legyen ez a nevelésnél: A hisztinek nem engedünk, a nyugodt viselkedést jutalmazzuk és mindig érvényesítem (én, a gazdi) az akaratomat.

2015. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Ja és sok türelem kell hozzá.

Ha egy séta alatt 100x kell megállni, akkor 100x megállsz. :)

2015. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
11:43-as megmondta a tutit. A kutyák világában nincs ordítozás, kiabálás, ez mind-mind a gyengeség jele náluk. Míg ezt egy stabil idegrendszerű, kiegyensúlyozott kutya tolerálja (nála sem hatásos alapvetően, de meg tudja tanulni, hogy mi akarsz, ha ordítasz), addig egy bizonytalan kutyát ez összetörhet vagy agresszívvá tehet. Tényleg a legjobb ötlet lenne minél előbb egy kiképzőt felkeresni, már pár alkalom is nagy segítség lenne.
2015. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Na, én pont ezért írtam, hogy ne ilyen gyorsvonat módjára haladj vele, le is oltottak. Itt az eredménye. Sokkal lassabban kellene a dolgokhoz hozzászoktatni.
2015. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

5órára ma megyünk megnzni egy képzést ott, ahova a rokonék járnak, Debrecenbe.

Igen, próbálkoztam a már említett testjeles leszidással, az lett az eredménye, hogy úgy megcsípte a karomat, hogy olyan, mintha megvertek volna.

Sétánál nyilván nem hagyom húzni, most ezért van a halti, de a mai suliba hámmal viszem, hogy lássa a kiképző, mire mit csinál.

A sima textil nyakörv a nyakának a szerkezete miatt nem alkalmas igazán sétáláshoz, ha megindul hátra, simán kihúzza belőle a fajét, ez a bajomamúgy a bőrrel is, bár annál a kis akasztóka adta fel a harcot.

Na mindegy, majd idővel belejövünk amúgy, csak ugye nekem elég testidegen még a helyzet. Az előző kutyámat elhoztam 8hetesen a tenyésztőtől, eőtte elolvastam az összes kutyanevelési könyvet, amit érdekesnek találtam, ami belefért, azt alkalmaztam, fél évesen elkezdtük a kutyaiskolát, viszont addigra a kutya már full behívható volt és töbé-kevésbé az alap parancsok is mentek.

Most meg itt van ez a kis szenya, aki ha valami nem tetszik neki, akkor lilára csipked, vagy éppen eljátssza, hogy meg akar halni, meg vergődik,meg hisztizik.

Ma megtanítottam ülni, mire rájött, hogy mit akarok, az agyam majdnem az orromon folyt ki. Mert az ugye túl egyszerű, hogy kövessük a falatot és toljuk le a seggünket...neeeem...megy a falat felfelé, mi meg kitörjük a nyakunkat utána... aztán ha valaki hozzáér a fenekünkhöz, megijedünk... szóval a vége az lett, hogy folyamatosan falatoztam, desikerült :)

2015. febr. 4. 14:36
 18/30 anonim ***** válasza:
Kispalike csak akkor ne tükrös kiképzőt keressen, mert ők bizony ordítoznak, tönkre is ment tőle az amúgy is bizonytalan kutyám.
2015. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Szerintem se tükrös kiképzőt keressen, ebben egyet értek, amúgy sem komálom őket, de félős, bizonytalan kutyával azért ők sem üvöltöznek.
2015. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ahh végre élő emberek,akik hozzám hasonlóan nem komálják a tükör képzést...

Egyszer még az öreg kutyámmal voltam, mert agyonmagasztalták a tükörsulit,hát nem kifejezetten tetszett, főleg hogy az meg egy jó kis kemény, vonalas munkakutya volt. Ezzel meg, akármennyire is hajtják, hogy a tükörsuli a legjobb a rehabra, biztosan nem fogokmenni, egyrészt nekem se megy bele a fejembe ez a képzési mód, másrészt meg ha nekem nem fekszik, akutyának se fog...

Most egy viszonylag kemény, teljesítményorientált suitfogunk megnézni, ami egyszer már bizonyított, meg nekem is nagyon szimpatikus.

2015. febr. 4. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!